Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 29.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Маслото за трабинови  
Автор Toshko (луд)
Публикувано05.06.03 02:01



Имаше една тема точно за това, но аз пак останах неразбрал, за това ще питам пак и ако има компетентни нека отговорят моля.
Та значи дотук разбрах че маслата на Shell са най-добри, но може ли да ми разясни някой какво представлява всеки от видовете масло и в кои случаи с какво е за предпочитане да се кара?
Като отплата ще ви покажа едно готино трабанче:





Тема Re: Маслото за трабинови [re: Toshko]  
Авторorli4a (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 17:42



Moga s 4ista suwest da ti preporu4am 2T maslo na CICLON, sinjo-zeleno na cwjat. (na wkus ne znam :)))
1litar-3,50 lv. do kolkoto si spomnjam, no problema e 4e ne nawsjakude go ima.
Ako si ot Sofia i po-specialno ot Liulin- sp.Mototehnika, gruckata benzinostancija..



Тема Re: Маслото за трабинови [re: Toshko]  
Автор r5gtr (малък)
Публикувано05.06.03 18:59



ми аз си карах с 2Т на Приста,което както всеки знае е пълен кенеф.но при мен не се усещаше разлика: сипвал съм и Шел за 12лв,и 2Т на ОМВ,и единственната разлика която хванах е ,че сутрин ,когато колата не е карана повече от 5-6 часа, маслата на Шел и ОМВ не се утаяваха на дъното както 2Т на Приста,сиреч много добре се размесват с бензина(тези на Шел и ОМВ) аз решавах проблема ,като предварително разкламбичкам трабито,та да се у/омешат(как по дяволите се пише?!?) маслото и бензина.
100% има още хиляди предимства,ама аз не ги знам
иначе последните 1000-2000км изкарах с едно масло-самоделка,с други думи смесица от бензин+2Тмасло+добавки(сипва се пак 1:50).незнам каква е рецептата,маслото ми го даде един приятел,но беше нещо уникално.всеки знае че при яка ръчка,трабито започва да припушва,ама с това масло съм карал около 3-4км с 120км/ч и нищо не излизаше от РЕМУСА!!!

... ш'та стъпча!


Тема Re: Маслото за трабинови [re: Toshko]  
АвторTen (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 20:25



Някой ползвал ли е масло за дърворезачки или за джетове



Тема Re: Маслото за трабинови [re: Toshko]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 21:37



не съм казал но ще повторя, аз карам с insa цена 2.80 лв/лт в съотношение 1:50 работи тихо и мазно. За масла знам че има минерални,
синтетични, полусинтетични, но на предишния автомобил /21412/ понеже гореше масло и ми изпаднаха от разпродажба на фалирал магазин ефтинко та ги омешах и изтропа двигател.
другото е снобизъм...........



Тема Re: Маслото за трабинови [re: r5gtr]  
Автор Gemar ()
Публикувано05.06.03 23:15



Ми не можеш ли да попиташ за рецептата и ако наистина е добра да си приготвим и ние такава. Примерно можем да си организираме състезание, кой по-добро е забъркал



Тема Re: Маслото за трабинови [re: Ten]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано06.06.03 00:41



Масло за дърворезачка и джет чак не съм ползвал, но преди бащами, а и аз карахме траби ниакаде около 85 000км с двигателно М10D, също така съм сипвал и дизелово двигателно масло (защото такова имах), ама честно казано не усещах разлика с какъвто и да е вид масло. Дори веднъщ си заредих от ОМВ някакъв бензин безоловен 92+ и си купих и сипах двутактово масло от ОМВ някаде 4-5лв май беше бутилката, но пак не усетих разлика.
Инаце бензин 92Х си сипвам от една бензиностанция която се води социална и в момента там цената му е 1.10лв/литър. Излиза тънко, а и добре се движи трабанчето с него.



Тема Re: Маслото за трабинови [re: Gemar]  
Автор r5gtr (малък)
Публикувано06.06.03 00:42



лошото в случая,е че когато ми го дадоха това масло,един приятел го беше взел от негов комшия,които заминавал за чужбина,та той си имал трабанче,и си бъркал сам маслото,но му хартисали 2-3литра,и попитал има ли някой с 2Т кола или мотор,и моя приятел го взел за мене.обещавам,най-късно средата на другата седмица ще питам дали този "комшу" не си е случайно в София,та да ни просвети.
аз да си кажа: много ме съмняваше,че това самоделното масло,ще маже хубаво-ти си беше с гъстотата на бензин(сиреч рядко),и до края не исках да сипвам от него,но ми свърши веднаж пристата,пък не ми се даваха 3,40 и сипах от него.после бях много доволен,харесваше ми най-много това,че трабо не се уморяваше на баирите. пример: като се тръгне за щъркелово гнездо,задължително посредата на големите нанагорнища спирах да почивам(трабо де),че много почваше да пуши и с повече от 40км/ч нагоре нещеше(все пак се возим 4 човека+куче), но с това масло,нагоре с 80км/ч на 3-та си го качих от раз! направо смаях една фиеста 1.8д, как се бях лепнал зад нея,а той колкото и да я натиска неможеше да ми избяга(да не казвам как пушеше тая печка,все едно беше на въглища)
а трабо даже не припуши

... ш'та стъпча!


Тема Re: Маслото за трабинови [re: Toshko]  
АвторTen (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 10:40



Според един познат маслото M10d има висока пламна температура поради което не изгаря добре и остава много отлагания на буталото и сегментите за сметка на това уплатнява буталото по добре и увеличава мощноста Съответно 2Т маслата имат ниска пламна температура изгарят добре но при горещо време нямат добри смазващи свойства Като вариант за вдигане на мощноста препоръчва да се кара с рициново масло -излиза непроменено от аспуха А в идеалния вариант трябва да се кара с масло препоръчано от завода производител



Тема Re: Маслото за трабинови [re: Ten]  
Автор lexo (новак)
Публикувано06.06.03 11:46



kakvo beshe tova za goreshtoto vreme i smazvaneto

to rabotnata temperatura na dvigatelia mislish li che mnogo se vliae ot tova? mislish, che, naprimer, ot 110 shte stane na 150? ne mislia taka


ne govoria za pregriavane




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.