Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 28.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема imali eliktrichari tuka  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано02.06.03 20:36



reshih da sloja v trabito edin usilvatel.mahnah mu transfotmatora i uspaih dago nakaram da proraboti no baznikna edin problem amperite na akumolatora sa 44 a toi raboti s 1amper mojeli naikak smakna tezi amperi.ina4e raboti no na basite drajti ito mnogo a pri edin amper vsi4ko e nared .defakto moje da raboti do 1,2ampera 4isto.ako naikoi moje da pomogne predvaritelno blagodarai.moai email e enigma79@abv.bg

karam si trabito egati kefa


Тема Има нови [re: jorka]  
Автор Veso ()
Публикувано02.06.03 23:52



Jorka що за въпрос. Като е 1.5 А означава че консумира 1,5А , а не че може да работи само до 1.5А. Пример каро си сложиш крушката на фара която е 3.5А а акомулатора е 44А тя не изгаря веднага. Почснение 44Аh означава че за 1h move[ da iz`erpi[ ot nego maksimum 44A, също показва мощноста на амкомулатора.

Успех с музиката

Всичко е възможно.

Редактирано от Veso на 02.06.03 23:53.



Тема vesoнови [re: Veso]  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано03.06.03 18:15



zashto togava na basite negi iskarva 4isto a pri edin amper vsi4ko e nared?

karam si trabito egati kefa


Тема Нещо от неправилния край действашнови [re: jorka]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано03.06.03 20:21



при един ампер (какво) работи добре?

Ампер е ток. Амперчас е заряд. Двете неща са свързани, но не и едно и също.

Как го свързваш за да работи добре, с какво устройство го захранваш?

Акумулатора лесно може да даде ток от порядъка на 1000 ампера. Ако му ги поискаш.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: vesoнови [re: jorka]  
Автор Veso ()
Публикувано04.06.03 00:26



много голямо значение има какув е усилвателя. Напримр днес се ядосвах с един KENWOOD каза се че не му харесва уфара и т.н. е вкраина сметка го пдкарах ама загубих 4 h. докато заработи и пак не ми хареса накрая, но като се смени уфара ще се оправи. Та за 44А или 1А ниама значение има значение какув е усилватвля и дали въобще може да усилва или влошава качеството(и такива ги има), след това са говорителите .

Всичко е възможно.


Тема Re: vesoнови [re: jorka]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано04.06.03 10:52



Не че съм голям спец, ама от опит знам, че какъвто и да е уред (консуматор) черпи от какъвто и да е енергоизточник точно толкова ТОК (в ампери), колкото му е необходим. Акумулаторът не може насила да му "набута" 44 А. Виж, НАПРЕЖЕНИЕТО (във волтове) е друго.

Пей, Траби, пей...


Тема Аз не по тая тема, ама....нови [re: jorka]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано04.06.03 17:26



... да питам...

Реших да сложа вентилатор от захранване (компютърно) в оная колекторна кутия - за топлия и студен въздух... Пробвах този, който имах директно на акумулатора (тъй ли се пише ) и О, чудо - той тръгна...
Обаче ми се струва слаба струята, която създава.....

Та се чудя, дали някой не е правил нещо подобно и какъв ефект е имало....

(Хич не ми се губи време за тоя, дет клати гората.. в пряк и преносен смисъл)

Ех-ха... Гот!



Тема resprom e usilvatelaiнови [re: jorka]  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано04.06.03 21:33



na adapter v vka6te mu podavam tok ot poraidaka na 12 do 14volta ba4ka ok a ie na 1amper adaptera.a pri akumolatora izmervam 12,30volta pri 44ampera i na basite brajdi kato go pusna neznam kakav mue problema.a i vatre v kutiaita ima bu6oni s iniciali 1,2ampera 2ta mi izgoraiha ot akumolatora.neznam kakvo da pravai

karam si trabito egati kefa


Тема Re: resprom e usilvatelaiнови [re: jorka]  
Автор Veso ()
Публикувано04.06.03 22:44



Jorka така от дистанциа немога да направя нищо, трябва да го видя за да разбера какво да го правим. Нямаш ли някой приател наблизо който поне да разбира от електроника да го погледне

Всичко е възможно.


Тема Re: imali eliktrichari tukaнови [re: jorka]  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано06.06.03 22:01



6te gledam dago napraivai naikak si

karam si trabito egati kefa



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.