Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 02.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колеги, дайте идея...нови  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано19.05.03 14:48



...как да монтирам оборотомер на Трабчо. Какъв (от какво) е най-добре да се използва, за къде се закача, а и на таблото се чудя къде да го ръгна.

А и както съм почнал - на датчика на разходомера му е счупена изходящата тръбичка (иначе всичко останало работи перфект) и парчето липсва. Не мога да открия да се продава някъде само датчик, а за цял комплект ми искат 30 лв - за какво ми е?. Някой няма ли нещо старо и ненужно по въпроса?

Благодаря предварително!

Пей, Траби, пей...


Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: kalo76]  
Автор Tpaби (19kW)
Публикувано19.05.03 15:23



Kalo, виж

. Това доколкото разбирам е схема на свързване на четиритактов оборотомер на двутактов двигател. На чешки е, но ако разбираш от електроника предполагам схемата може да ти помогне. А къде да го монтираш - където си избереш. Например ако нямаш допълнителни ключове го слагаш на тяхното място. Вадиш капачките и си изрязваш подходящ отвор в таблото. В зависимост от самия уред ще си направиш дизайна. Аз например нямам ключове и на тяхното място имам термометър.
Ако пък не ти се занимава си поръчваш един от Интернет и си го слагаш готов, направен за Трабант 601. Обаче хората, които ги продават не играя на дребно - цени 50-60 евро
За датчика на разходомера не мога да ти помогна... Нямам никакви части за там.


My '87 601S

Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: Tpaби]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 17:48



Какъв термометир си сложил там? Аз там мисля да монтирам уред за нивото на бензина.



Тема termometri liнови [re: ;-)]  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано23.05.03 21:11



ot daisnata strana na shofura sled kasetofona sam stlojil razxodomera lamarinata e izraizana e nee tochno no vse pak stavaa kakav e tozi tempereturen dat4ik?

karam si trabito egati kefa


Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: ;-)]  
Автор KИKИMOPA ()
Публикувано23.05.03 23:09



това за нивото на бензина и мен доста ме вълнува .. както и има ли начин траби да си казва ,че сме забравили при тръгване да пуснем бензина .. а не да се чудиме какво става ?!



Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: KИKИMOPA]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано24.05.03 00:33



Ами има начин - едно малко ключе отзад на кранчето, и някаква ел. свирка - като се включи на контакт и не е пуснато, да свирка.. може да се измисли и да свирка като загасиш и не е спряно кранчето.. Абе начини много.. стига да му се занимава на човек.. а мен ме мързи... от половин година се каня да свалям спирачна помпа да сменям гумичките.. а все още си помпам на педала....

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Стига глупости, бе, как свирка -нови [re: walkman™]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано24.05.03 13:02



не е ли по-добре просто един магнитен вентил да отваря маркуча като дадеш контакт, а крана да си е постоянно отворен? По-удобно решение само от стандартни компоненти, а крана остава само за резервата и за сигурност, не го пипаш въобще.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Стига глупости, бе, как свирка -нови [re: Яceн]  
Автор BA3_21O3 ()
Публикувано24.05.03 14:22



яла да ги сменим тия гумички като те мързи ве само да спре дъжда.

Мене Не Ми Требе Джокер...Я Го Знам Бе..
СКАКАУЕЦ


Тема Re: po temataнови [re: kalo76]  
Автор jorka (enigma79 ;))
Публикувано24.05.03 15:32



da ne zabravaime 4e trab4o sie trab4onaima dago na blaskvame s elektronika detaka sie nai dobre stiga s tez glezotii ami ako se povredait na patai ujas mam mia

karam si trabito egati kefa


Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: kalo76]  
Авторcpъчko (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 20:06



аз сам си го счупих този датчик и го лепих с двукомпонентното лепило .за сега е добре а щом нямаш частта импровизирай с подобна тръбичка първо залепи с поялник и след това с лепилото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.