Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 05.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стига глупости, бе, как свирка -нови [re: Яceн]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано25.05.03 00:25



Хей.. нали точно ти ме разубеждаваше.. че налягането било малко за вентил.. Аз от тогава си търся помпа някаква да сложа, но не намерих..

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: Колеги, дайте идея...нови [re: ;-)]  
Автор Tpaби (19kW)
Публикувано25.05.03 21:36



Целият уред е напълно "направи си сам" и е плод на болните мозъци на баща ми и чичо ми, които изглежда едно време са били доста ентусиазирани Освен термометър моя уред също мери и ниво на горивото. Уредът незнам от какво е, но по дизайн е същия с разходомера, само е с по-малък диаметър. Скалата е самоделна, като цяло изглежда идеално, само проблема е, че е взела да избелява и вече червеното розовее. Температурата се мери с терморезистор, поставя се между двете най-долни ребра на 1ви цилиндър. После има някаква електронна схема, която не ми е ясна как работи, защото съм леко скаран с електрониката. Горивото се мери на същата скала. Острани имам бутон, който превключва между двете. Поплавъка е от ЗАЗ, в резервоара е изрязан отвор точно зад капачката. Проблема е, че е и там нещо е приспособявано и стрелката скача на стъпки, а не се движи плавно. В същия уред имам лампа за презареждане на акумулатора и лампа за включени фарове.


My '87 601S

Тема Имам...нови [re: kalo76]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано26.05.03 09:59



..стар датчик, но е с пробито гумено уплътнение...

Ако искаш - имаш го, но не знам, как ще сложиш само тръбичката - тя е една запечена история...

Сигнатура (до 100 cимвола)...



Тема Re: Имам...нови [re: Maймyнa™]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано26.05.03 12:15



Супер, няма проблеми с гумата - с това по-мога да се оправя. Само че как да стане работата - аз съм от В. Търново. Ще дойдеш ли на сбирката?

Пей, Траби, пей...


Тема За сБирката...нови [re: kalo76]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано26.05.03 12:31



..не знам, но утре съм в Ловеч...
Ако бензина до там ти е излишен, може да се видиме...

Сигнатура (до 100 cимвола)...



Тема Re: За сБирката...нови [re: Maймyнa™]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано26.05.03 12:56



Определено не ми е излишен, ама освен това съм и на работа.
Не ща началник над главата си, ама иначе пари не капят (е, засега).

Пей, Траби, пей...


Тема Вариант 2...нови [re: kalo76]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано26.05.03 13:03



..Някой от софийската агитка, който ще ходи да вземе да го вземе (нямя да му натежи) и да ти го даде... бък бирата ще я черпиш друг път

Сигнатура (до 100 cимвола)...



Тема Re: Вариант 2...нови [re: Maймyнa™]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано26.05.03 13:27



ОК, договорихме се!
А за бирата - като ми се спъне пътя към София (независимо как) - може и повече да "налеем"

Намерих нещо интересно за оборотомер - сп. "Млад конструктор", бр. 6/2000 или бр. 5/2001 г. (не помня в кой) - цифров с LED индикатор, четириразряден. Мери от 0 до около 7500 об./мин. с точност 10 об./мин.
Неприятното е, че не е конкретизирано дали става за 2Т двигател, а и калибрирането му не ми е много ясно как става. Засега разучавам схемата.

Иначе в Нет-а намерих някаква българска фирма, която произвежда подобни джаджи, има и за 2Т, ама искат по 60-70 лв. на парче.

Пей, Траби, пей...


Тема Re: Стига глупости, бе, как свирка -нови [re: walkman™]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано26.05.03 13:33



Монтирай си електромагнитен вентил от газова уредба (аз имам такъв - от Bedini). Да знаеш - забравяш на кое се вика кранче. Отваря само когато е подаден контакт и няма никакъв проблем с пропускливостта. Монтиран е на една планка, закачена на един от болтовете на разходомера. По този начин е достатъчно на ниско, за да не дава пад на налягане.

Пей, Траби, пей...


Тема Най-добрият оборотомер...нови [re: kalo76]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано26.05.03 13:49



..е добрия слух...
Слушай си двигателя и карай...

(мое мнение, ама лично мое: на Трабанта най-ценното качество е максимално опростената конструкция - всяка жичка отгоре е жичка, която прекъсва!!!)

Сигнатура (до 100 cимвола)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.