Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 28.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Молба за помощ по центровка на Трабант..нови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 08:48



Трабчото ме остави доста далеч от София, поради изгаряне на ел. запалване. Сменихме го на място, но при сменянето на долната платка се наложи да развия болта на онова кръгло нещо и сигурно съм го разместил в последствие (кръглото нещо..) Всичко е вързано правилно, но симптомите са на напълно разцентровано запалване - гърми през ауспуха и изобщо не пали.

Ще ходим да го спасяваме и ще съм много благодарен ако някой ми обясни какво трябва да се бъзикне, за да го центроваме. Само кръглото нещо ли трябва да се върти, или има значение и долната платка, която е зад него, и която може да се мърда по едно жлебче нагоре-надолу. Също така не знам доколко е фина тази настройка...

Огромни благодарности, ако някой отговори..



Тема Кръглото нещо....нови [re: Ивo]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано14.05.03 12:56



ако имаш предвид магнита който е най-отгоре на цялата конструкция, завинтен с една гайка, той въобще не се пипа!

Центрова се с въртене на основната плоча на ел. запалване (с два болта към корпуса е завита) за първи цилиндър и с платката (която е с 2 болта за плочата завита) за втори цилиндър. Правилния момент на запалване е 3мм преди ГМТ, с точност до 0.5 мм и за двата цилиндъра.

Нормално, двигателят запалва както и да монтираш датчика, ако не си развивал магнита от оста. Гърмене значи или разменени кабели или неправилно поставен магнит.

Абе я се обади като отидете да го спасявате - може да дойда с вас, ако е почивен ден.
088605583

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема Re: Кръглото нещо....нови [re: Яceн]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано14.05.03 15:43



Я и аз да питам.
Каква е разликата в центровката за бензин 92 и 95? Питах един майстор, той каза че нямало разлика - тя била универсална. Е как така, като при различен октан има различна скорост на горене? Нали уж за по-високо число се дава по-голямо предварение?

Пей, Траби, пей...


Тема няма разлика, принципно.нови [re: kalo76]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано14.05.03 17:43



Оптималната настройка е геометричен параметър на двигателя, който се определя с идеята че горивото не детонира въобще, а по-малкото предварение при по-ниски октанови числа е спасение от детонацията за сметка на ефективността.

скоростта на горене не зависи от октановото число докато не започне детонация, а значи октановото число просто определя какъв компромис ще направиш с предварението, за да избегнеш детонацията. За Трабант и при 92, и при 95 почти няма повод да се тревожиш за детонация

(това не е съвсем вярно - със 92 си звъни като пич, но това е само при високи продължителни натоварвания в горещо време, които обикновено не се вземат предвид при разчетите, за да имаш по-ефективен двигател в по-обичайните режими)

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема Дааа... кръглото нещо.. :-( [re: Яceн]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 22:48



Ами, именно въпросният магнит дето не трябва да се пипа. него го пипах тогава...

Издърпахме го трабантчето в София, но честно казано трябва доста време да мине май докато позабравя магариите, които ми направи и докато се захвана да го поправям (ако изобщо се случи). Иначе огромни благодарности за информацията и за готовността за помощ!!! Засега ще погние малко пред блока.

Поздрави!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.