Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 30.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема koe maslo e nai dobro?нови  
АвторRED (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 10:34



Do minalata sedmica az karah na 2T-maslo na PRISTA-golem bokluk ne sam dovolen kolata ne se dviji kakto trqbva neshto kato 4e li ima po malko mosht , 4udq se dali tva na OMV e dobro oshte ne sam go probval .Ako imate nekvi predlojeniq za dobro maslo shte bade shtasliv da go znam

Shte mi e v golqma polza

A dali kato karash na gadno maslo kato tva na prista ti se sasipva dvigatelq?



Тема Re: koe maslo e nai dobro?нови [re: RED]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 15:21



Ами аз бих препоръ4ал маслото на шел за 2тактови.
Маслото на приста наистина е боклук и ебава майката на двигателя.
Масло сипвай по 20гр/литър.



Тема Re: koe maslo e nai dobro?нови [re: RED]  
АвторXaнc-2 (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 17:00



Аз карам с ОМВ 2Т и съм доволен от него.

Пристата е грандиозен БОКЛУК - забрави за него веднага !



Тема ???нови [re: lVAKA]  
Автор HoRaSiO ()
Публикувано29.04.03 17:02



Abe IVAKA 20 grama maslo na 1 litar ne e li malko ? Az karam s 25 gr. i pushe pove4ko . Ako go namalia niama do 20 ne e opasno , a ? To i az karam s tozi bokluk na prista oil . Ima niakakvo nalivno na Bimas , 4uvali li ste za nego , dobro li e ? Ili naj dobroto e na Shell ? Kolko pari e Shell-a ?



Тема Re: koe maslo e nai dobro?нови [re: Xaнc-2]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 17:16



Виж сега,някои хора си мислят 4е като слагат пове4е масло двигателя се маже по добре- не е така!!!
те хората правилно са казали съотношение 50:1 демек 20гр/литър
ако слагаш 20гр. колата върви нормално,маже се нормално и пуши нормално



Тема Re: koe maslo e nai dobro? [re: RED]  
Авторбapбapoн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 18:48



INSA цена 2.80 съотношение 1:50.Не пуши и върви мазно....препоръчвали са ми Циклон нек,во гръцко но тук в Софето не съм го виждал



Тема Нещо не ми е ясно това за 2Тнови [re: бapбapoн]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано29.04.03 21:36



маслото на Приста. Значи аз съм трабантаджия от октомври 2001, т.е. вече 18 месеца. За това време съм изминал 23 000 км. Ръгам само 2Т на Приста и нищо друго. За това време и тия километри нито двигателя е загубил мощност, нито се е увеличил разхода на гориво, нито нещо друго по двигателя. Та ако може някой да каже точно кое му е по-лошото на това масло и кое е по-добре при другите масла. Иначе по принцип съм чувал, че синтетичното двутактово на Шел е отлично и с него трабанта върви като звяр, ама и цената му е зверска.



Тема Re: Нещо не ми е ясно това за 2Тнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор STEFF (индивид)
Публикувано30.04.03 00:33



Еи банда я пробайте да карате с 40гр/л. масло да видите кво е. Така си разработих двигатела, даже кат дойде баир карах най дългата кола в света,аз горе на баира, а пушека чак до долу. Иначе трабчо го карам по наследство от 98г. ,и несъм пробирал маслата. Бензина му е мамата.

Животът е шарен.......


Тема Re: Нещо не ми е ясно това за 2Тнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано30.04.03 01:29



Ами не, че е лошо маслото на Приста.. ама ако си го взимаш ДИРЕКТНО от завода.. много често пишман-дистрибуторите го мешат с разни боклуци.. с отработено масло, например.. а веднъж ми показаха едно, дето мирише на коресилин... Аз вече от доста време карам или с ОМВ или с минералното на Шел (когато стигна до него, че тук няма бензиностанция на Шел :( ) - и двете са по около 6 лева, и нямам никакви оплаквания.. Разликата в цената с това на Приста е 3 лева, което за 50 литра гориво (поне 800 км) не са почти нищо... А калпавото масло ти струва после много - при ремонта на двигателя.

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: koe maslo e nai dobro?нови [re: RED]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано30.04.03 15:32



Маслото на Приста по принцип не е толкова зле, колкото повечето хора са го описали досега, но явно има много ментета на пазара. И аз карах известно време с Приста. Купувах го от една малка бензиностанцийка в квартала. Беше с цвят на мед, бистро, миришеше си на масло. Да ама тая бензиностанцийка нещо спря да го продава и аз взех от друго място. Маслото беше коренно различно – тъмно на цвят, мътно, по-гъсто с миризма подобна на тази на разредител АМВ. Оттогава въобще не съм поглеждал такова масло. Минах на минерално Shell, след това малко карах с OMV, но откакто налях синтетично на Shell колата литна За съжаление наистина цената му е височка (11лв/л), но аз компенсирам като наливам по-евтин бензин




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.