Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 23.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кофти лули?  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано01.04.03 10:07



Взех си едно авторадиокасетофонче (напълно стандартно). Мушнах му кабелчетата тук и там, както си пише по книга, но се появява проблем, когато Траби работи - като вдига обороти се появява едно пращене в колонките - правопропорционално на оборотите. Дали в лулите е проблема? Те са някакви измислени, български, бакелитени без метален кожух

Не виждам мнения по повод новата идея за сбирка (в "До Кало76 относно 6 май")?

Пей, Траби, пей...

Редактирано от kalo76 на 01.04.03 10:44.



Тема Re: Кофти лули?нови [re: kalo76]  
Автор Veso ()
Публикувано01.04.03 23:36



Кало първо от значение е и касетофона дали е добър, ако е от ментетата които ги продават на пазара ще пращи и то как като на захранването няма никакъв филтър, за лолите ако са спукани и имат оттечка също може да пращи но тогава като се намокри мотора ще спре да работи или ще ти прескача искрата и няма да върви провери ги нвкоя вечет намного тъмно отвори капака на работещ мотор и ги огледай дали се вижда да прехвърля искра на корпус.

Всичко е възможно.


Тема Re: Кофти лули?нови [re: kalo76]  
АвторXaнc-2 (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 16:56



Кало,

Щом смущенията са пропорционални на оборотите, то:

1. Проблемът не е в лулите, а в касетофона - липсва му филтър;

2. провери и чукчетата и наковалните - кондензаторите дали са наред

3. Все пака провери на тъмно дали не прескачат искри от кабелите/лулите към маса.



Тема Re: Кофти лули?нови [re: kalo76]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано02.04.03 21:03



Нищо обезпокоително.Това се случва почти със всеки нов касетофон-изхода е във едно филтърче, продават се по магазините за електронни части за по три-четири лева-проблема е че захранаването на касетофона е обикновенно стабилизарано но не и филтрирано от смущения, поне по старите не са-смущения в колата колкото искаш, най-вече от високото на свещите и генератора.Няма значение лулите, смущенията влизат и бъзикат крайното стъпало.Това се вмъква във висогоговорителите и когато дадеш газ във колоните се чува пращене или бръмчене, защото се увеличават искрите който пък пращат смущения.Затова хората измислили филтърче, във черна кутиика, обикновенно, слага се на жицата на плюса и филтрира тези боклуци.Както ти казах струва малко пари и върши работа.


FRYSCO LADA tuning

Тема Re: Кофти лули?нови [re: Frysco]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано03.04.03 03:59



Напротив, точно НОВИТЕ нямат филтри

Даже наскоро ми попадна един Blaupunkt (иначе много уважавам тази марка) без почти никакъв филтър на входа :( А си спомням старите радиа от тази марка...

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: Кофти лули?нови [re: Frysco]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано03.04.03 10:17



Благодаря на всички за консултацията. Не забелязах на тъмно да прескачат искри от лулите към масата, а и ме е страх засега да разглабям авансовата плочка, така че най-вероятно ще приема идеята за допълнителен входен филтър.
Интересно, че проблемът е докато работи с касета. Антена още нямам, ама като пусна и радиото, какви ли още бъгявини ще ми извади???

По повод лулите - от досегашните теми в клуба така и не разбрах за Траби кое е по-добре - облечени в метален кожух или без такъв. Наточих се да ги сменям, че нещо хич не ми харесват, почти не затягат в резбата на свеща и май заради това ми прехлъцва понякога. Предлагат ми един комплект, 2 в пликче, бакелитени, на тях нищо не пише, по кабелите има някакви обозначения, но много неясни. На хартиения етикет пише нещо на немски и "Trabant". Ама пак не съм сигурен мога ли да им се доверя. Комплекта е 12 лв.
Някаква идея как се разпознават добри лули и кабели?

Ще ме извините за тъпите въпроси, ама аз съм лаик в автомобилите (поне се научих да карам), а вие сте ми единствената надежда за свястна информация. В Търново има само един магазин за части на Траби, продавачът е пълен шемет и както във всички други магазини гледа да ти пробута какво да е

Пей, Траби, пей...


Тема Re: Кофти лули?нови [re: kalo76]  
Автор Veso ()
Публикувано04.04.03 00:11



Kalo ako ostiskash do sreshtata shte ti napravai podaruk originalni loli za trabant chisto novi ot magazina namirat mi se edin komplekt , ne znam dali gi ima oshte na magazina, no ne se boi samo da doida tvoi sa.

Za shumovete ima i oshte edin variant no ne e sigurno moje edin ot izpravitelnite diodi na generatora da e dal fira i ot tova da ti brumchi no pri tozi variant ima i stranichni efekti kato ne dobro zarejdane na akumolatora i t.n., no e malko veroiatno.

Всичко е възможно.


Тема Re: Кофти лули?нови [re: Veso]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано04.04.03 11:44



За лулите - 10х предварително
А за останалите проблеми - бавно и полека ще си го направя по-добър и от заводския, само време и пари трябват

Пей, Траби, пей...


Тема Re: Кофти лули?нови [re: kalo76]  
Автор Veso ()
Публикувано05.04.03 00:15



Много си прав сега субирам пари за цялостно пребоядисване и смяна на някой нвща по ламарините, иначе като го видиш пак ще си говорим за заводското и направеното.

Всичко е възможно.


Тема Re: Кофти лули?нови [re: Veso]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано05.04.03 12:56



Ламарините са ми такава мъка...
Онзи ден реших да вдигна предницата с крик (стандартния). Оказа се, че прагът е изгнил, скърши се и Траби кльопна. Добре, че не бях отдолу
Сега ще купувам "ромб" ("жабка"). С него поне няма такава опасност.

Пей, Траби, пей...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.