Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 29.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От два цилиндара та на единнови  
Автор Veso ()
Публикувано18.01.03 16:56



Колеги,
имам следния проблем(отстраних го но да питам). Както си карам Трабито и изведнъж губим мощност, започваме да пърпорим дигаме разхода. Спирам и какво острановявам, първи цилиндър неработи, вадя сеща почиствам я и тръгвам, следмалко пак сущия проблем, как да е прибрах се взех две нови свещи Изолатор смених ги и се опрали.В последствие като замерих свещите на уреда се оказва че тази на пурви цилиндър е прекуснала. как мислите това проблем от колата ли е или от самите свещи

Всичко е възможно.


Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: Veso]  
Автор CEГMEHTA ЧO (лилав)
Публикувано18.01.03 19:46



ти първо кажи с какъв бензин зарежда- то тая работа може и от бензина да е.Един приятел скапа нови свещи само от едно зареждане и колкото и да ги чистихме не тръгнаха.
ЕЕ все пак аз не съм от специалистите!!!!



Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: Veso]  
Автор spenser (минаващ)
Публикувано20.01.03 07:53



Проблемът е следния:
1.Свещите трябва да се сменяват на около 6-8 хил.км(това се равнява на около 20хил.км при 4тактовите)
2.Свещите,лулите и кабелите трябва максимално да са защитени от влага,особено за колите с електронно запалване.При тях волтажа е около 1 път по висок от нормалното запалване.Това се прави по доста различни начини но сега има спреове които вършат тази работа.
3.Много от свещите на Изолатор , турския Бош и Шампион са второ качество
и при високото напрежение на ел.запалване пробиват.
4.Всичко това се оправя с качествени свещи.



Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: spenser]  
Автор lubo (НОВ)
Публикувано21.01.03 22:02



SPENSER,А КОИ СА КАЧЕСТВЕНИТЕ СВЕЩИ ЗА ТРАБАНТ В БЪЛГАРИЯ?



Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: spenser]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано21.01.03 23:01



Да... и от къде да ги намерим? И как да ги разпознае човек дали са истински? Щото много ментета се навъдиха нещо...

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: spenser]  
Автор Veso ()
Публикувано22.01.03 01:01



Съгласен сум че свещите са менте, този проблем стана със свещи Brisk N15Y ,смених ги с Izolator на BERU GRUPPE за Трабант, сега е добре. Старите свещи са на около 2-3 хил.км., какви кабели и лоли препоръчвате за трабанта, в едната лола има супротивление, какво върши то и нужно ли е?

Всичко е възможно.


Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: Veso]  
Автор spenser (минаващ)
Публикувано22.01.03 07:55



Обикновенно японските не са менте.Много добри са и Бош Супер4 W58,работят страхотно и са с 4 електрода.За кабелите и лулите ( съпротивленията в лулуте са за отстраняване на радио смущения,освен това усилва малко искрата) пробвах различни но най успешни за трабанта са от шкода 120 с метална изолация на лулите. Иначе ако си ги правите сами намерете кабели от мерцедес или ауди с графитна сърцевина и лули от шкода, за електронното запалване тази комбинация е най добра.
За Бош Супер4 , те са с дълга резба , но това не е пречка ,слагате 3 шайби с дебелина 1,5мм и отвор 14,5мм след това поставяте фабричната дифтунка и завивате

Редактирано от spenser на 22.01.03 13:01.



Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: spenser]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано22.01.03 21:41



Я да те питам нещо за лулите - моите са метални, не мисля че са от Шкода, струва ми се че са си за Трабант, Г-образни са. Преди известно време водих един приятел да си вземе Трабанта от майстор. Онзи майстор като видя моя Трабант и ококори едни очи, половин час цъка, радва се като малко дете, отварях му го отвсякъде да се нарадва, накрая го палнах и онзи онемя Само ми препоръча да си сменя лулите, защото ако се намокри около тях може да прескочи искра от лулата някъде на маса и изгарял блока на електронното запалване. Доколко е вярно това незнам, двигателя е с тези лули от доста време, карал съм при всякакви порои и локви и нищо не е станало. Даже сега при големия сняг се беше напълнило при двигателя и всичко се беше зарило в сняг. Запали нормално, разтопи се, изсъхна си и никакви ядове.
Може ли да имам някакви проблеми с тези лули? Онзи ми извади някаква лула, ама една такава бакелитова, като от мотопед Балкан и ми вика, че това били най-добрите лули
А иначе свещите са ми Brisk и нямам никакви оплаквания. Скоро им идва време за смяна и може да сложа по-добри. Ти като каза японски NGK ли имаше предвид?



Тема Re: От два цилиндара та на един [re: Tpaби]  
Автор Veso ()
Публикувано23.01.03 00:18



Сега, момчета имах лоли които отвън бяха метални но отвътре бяха наилонови, поне от страната на кабела, махнах ги защото наилона се бе стопил и хвурляше на маса искрата.
Какво мислите за разхода на гориво и кабелите, и лолите на свещите, щото вече се сбърках.Карам както ти ме посуветва Spenser,на 2-3 залени диодчета от економаизера, ама пак си горим 10/100, верно че задното гърнето е натежало ама чак толкова зле да е, трабата е добре, преди два дена си взех колектор с предно гарне и задно гарне, изглеждат ми запазени(втора ръка са), за 10 лв. та сега си ги разхождам в багажника та да видим кога ще ги сложа.

Траби кофти че си толкова далече иначе щях да ти помогна за модификациите по траби. Мисля да направя няколко снимки на траби и да ти ги пратя но незнам кога ще стане това.

Всичко е възможно.


Тема Re: От два цилиндара та на единнови [re: Tpaби]  
Автор spenser (минаващ)
Публикувано23.01.03 07:41



За лулуте , стандартното оборудване е с Г - образни лули с метален екран върху бакелитова(черна)лула.Това от майстора(майче е пишман) не е вярно 18 години карам с електронно запалване и тези лули.Минавал съм през река Струма с вода до фаровете и нямя проблеми.Продават лули с метален екран ,но вътре са найлонови.Български са и нестават за нищо.За смяната обезателно смени лулите и кабелите ако си минал 70-80хил.км.Писах за шкодовите лулу защото те са най близко до оргиналните.За свещите имам предвид Nipponenso и NGK .Азкарам с Бош Супер W58 с четири електрода .

Редактирано от spenser на 23.01.03 07:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.