Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 25.05.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колянов вал......  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано12.01.03 16:16



да ми е честит.

тръгвам с новия неизпитан още трабант на около 1000км път, но го настъпвам както си знам от стария и заковавам двигателя малко след Пловдив. Донасят ми стария, сменям го насред пътя, продължавам - Димитровград, Стара Загора, Русе, София и на влизане в София чувам вече гласа на мотовилката. Разби се 10 дни по-късно, пак до заковаване. Сега седи между пам. Левски и Сточна гара. Голяяяяяма излагация.

Та, давайте принос - откъде да взема колянов вал, буталца 2 номер и най-важното - къде шлайфат цилиндри?

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Колянов вал......нови [re: Яceн]  
Автор Veso ()
Публикувано12.01.03 19:14



Ако решиш да дойдеш до Варна, тук имаме жсичко и шлаифани и нови цилиндри и бутала, а туко виж си намерил и нов колянов вал безпари.Отивам да бракувам едно изгнило от стоене купе на Трабант и гледам там се мотае един вече бракуван а в него един вал пък и то здрав, дадох им един блокирал и взех здравиа та ми излезе без пари.

Всичко е възможно.


Тема Я разкажи малко цени.......нови [re: Veso]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано12.01.03 21:35



че тук, поне засега - крива работа.
задават ми се доста разходи

къде е това "тук" във Варна?

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Колянов вал......нови [re: Яceн]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано12.01.03 21:59



Цилиндри шлайфат в техникума Вилхем Пик, лабораторния корпус. Лятото правихме един Трабант и шлайфането (разстъргване + хонинг) беше 17лв.
За другите части - ако търсиш нови, по магазините има. Дори лятото намерихме немски вал, обаче 300лв Рециклиран е към 120 - 130, буталата са 30 и нещо, бутални пръстени май бяха 18лв, буталните болтове не помня колко бяха, но не беше нещо страшно, комплект всички гарнитури не е скъп... абе ако си го правиш сам може би ще излезе към 200лв всичко. От друга страна за тези пари може да купиш цял Трабант и да си вземеш каквото ти трябва. Прецени си добре как ще ти е най-изгодно.



Тема Re: Я разкажи малко цени.......нови [re: Яceн]  
Автор Veso ()
Публикувано12.01.03 23:45



Утре ще ти субера малко цени и ще ти ги пратиа заедно с телефона и адреса на магазините.Иначе това тука са грубо има няма 4-5 магазина ама си имат разделение за нови части и за втора ръка,та да можеш да избираш, даже вчера разглобяваха един трабант произведен 1990г,направо ми е жал за количката,да проверя ли колко ще искат на двигателя и какжо му е сустоянието?

Всичко е възможно.


Тема Re: Я разкажи малко цени.......нови [re: Veso]  
АвторTOTAЛ (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 11:53



То толко им е акъла.Някои карат трабанти 69 година, а други разформироват такива от 1990- кво да правиш.
В центъра съм виждал седят много изоставени трабантчета, и съм готов да се хвана на бас че са тъпкани с части.



Тема Re: Колянов вал......нови [re: Tpaби]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 14:01



абе ясене,ти сигурно направо си му взел тоците на тоя трабант.в димитровград има един много добър маистор-Яни и той се занимава с ремонти на вартбург/трабант/баркас.миналата пролет вуй4о ми прави ремонт на неговия трабант и ве4е 15000км няма проблем.
ремонта при яни ще ти излезе най-много 200лв.
ти си прецени




Тема Аз ако имам с какво да го занеса до Димитровград..нови [re: lVAKA]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано13.01.03 16:46



лесна работа, ама нямам.

сам ще си го отремонтирам, само части да намеря

Пролетта е дяволски далече............


Тема Я кажи къде е тоя техникум, че......нови [re: Tpaби]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано13.01.03 16:54



споменават ми го 2 пъти а не го знам и това е

име на улица ако знаеш, най-добре

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Я кажи къде е тоя техникум, че......нови [re: Яceн]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано13.01.03 17:47



Улицата е Хайдут Сидер, кв. Света Троица (или може би Захарна фабрика). Перпендикулярна е на цар Симеон. Всъщност там е края на цар Симеон. Техникума е точно на последната спирка на трамвай 3. Покрай него минава и автобус 77. На сградата пише техникум по транспорт и енергетика "Хенри Форд" (Вилхем Пик е старото му име). Не може да го сбъркаш с друго. Като влезеш вътре питай някой от портиерите за лабораторния корпус, те ще те упътят. После в лабораторния корпус търсиш стругарно отделение или питаш къде шлайфат цилиндри.
Между другото сервиза на този техникум едно време е бил гаранционен сервиз за Трабант, но сега не бих си оставил колата дори за гресиране на шарнирите Шлайфиста обаче не е към сервиза и е печен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.