Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 31.05.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Корковия уплътнител на кранчето  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано26.11.02 15:51



Ще го сменям тия дни, а в книгата "Аз ремонтирам Трабант" прочетох, че новия се мажел с някакво силиконово масло преди монтажа. И тъй като не разполагам с такова, може ли да ми дадете идея откъде да си го купя или пък евентуално някакъв аналог, който да ми свърши работа.
Между другото, взех си унгарски корк (струва 1лв) и още в магазина ме подготвиха, че не бил качествен, ама пък немския беше 5лв, да му се невиди и високотехнологичния корк Вие имате ли някакви наблюдения по въпроса с унгарските уплътнители?



Тема силиконово масло....нови [re: Tpaби]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано26.11.02 17:10



подходящо за този случай, не съм виждал скоро, освен смазките за пластмасова механика.

аз си направих оглушка и сложих корка без масло, още не е пропуснал (3г)

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: силиконово масло....нови [re: Яceн]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано26.11.02 18:14



Явно си уцелил хубав корк. Лятото ми се беше задръстило кранчето, толкова че колата не искаше да върви, а на празен ход гаснеше. Свалих кранчето заедно с резервоара и направих основно почистване. Кранчето го разглобих на съставните му части и понеже имах под ръка такова уплътнение останало и аз незнам откъде и си го смених. Силиконово масло въобще не съм търсил, само малко двутактово му мацнах и го сложих. Като сглобих всичко кранчето се въртеше зверски трудно. Реших, че ще улегне, обаче ядец. Един ден като си свалих чашката на филтъра да го почистя, даже не затваряше хубаво кранчето, а си се въртеше все така трудно. Попритегнах винтовете на капачката, спря да тече и сега се върти още по-трудно. Оня ден ми писна и си купих нов корк, с който да се надяваме няма да имам ядове като го сменя



Тема Re: силиконово масло....нови [re: Tpaби]  
Автор spenser (непознат)
Публикувано27.11.02 07:50



Направи го от маслоустойчива гума намажи я с глицерин преди монтажа и няма да имаш никакви проблеми ще работи докато имаш трабанта а и след това. Впрочем на носледните модели (след 86г) този детаил е гумен (мисля че този вид гума се нарича "буна" но не съм много съгурен).



Тема Re: силиконово масло....нови [re: spenser]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано27.11.02 11:52



Ей, това е идея! Сега така или иначе съм го купил корка, ще взема да го сменя да видя какво ще стане, но ще си потърся такава гума и ще го направя. Той моя Трабант е '87 и като свалих уплътнението ми направи впечатление, че е доста меко и може да се огъва без да се счупи, докато този корк не е толкова еластичен. Още ме е яд, че си изхвърлих стария уплътнител



Тема Re: силиконово масло....нови [re: Tpaби]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано27.11.02 22:30



Е, без тоя корк не може ли? Аз като свалях резервоара и кранчето, не го смених. Беше се раздробил, ама нямах под ръка, и досега не ми прави впечатление да тече.

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема той проблема и без това е малък...нови [re: walkman]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано28.11.02 14:50



и възниква не като се раздроби корка, а като почне да тече кранчето.
дори тогава, ако карбуратора не е много мърляв, иглата затваря пътя на бензина към асфалтовата настилка

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: той проблема и без това е малък...нови [re: Яceн]  
Автор spenser (непознат)
Публикувано29.11.02 07:51



Реших този проблем преди 10на години.Бензина тече несамо когато е замърсена иглата на карбуратора , а и когато колата не е в хоризонтално положение Тогава поплавака не притиска добре иглата и теча започва.Та аз сложих след кранчето на резервоара електромагнитен клапан от газова уредба и го захраних с ток от бубините, така че щом изключа запалването се прекъсва горивото към карбуратора Цената на клапана 92г. беше на сегашни цени 11лв.Сега незнам как вървят.



Тема Re: силиконово масло....нови [re: walkman]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано30.11.02 22:39



Ми ако ти е наред иглата, няма да ти направи впечатление да тече. Обаче пробвай да затвориш крана и да свалиш чашката на филтъра. Ако и тогава не капе от мрежестото филтърче, значи е добре и в твоя случай може и без корк



Тема Смених го!нови [re: Tpaби]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано30.11.02 22:43



Днес си смених корка и съм страшно доволен! Крана ми се върти толкова лесно, че 10мин не можах да му се накефя Вместо силиконово приложих 2Т масло.
Като направих експертиза от предишния ремонт и установих, че аз още със сглобяването преди съм прецакал старото уплътнение, ама акъл море, глава кофа тогава си викам - стягай, че да уплътни по-хубаво Сега остава унгарското уплътнение да държи и да не помрачи удоволствието ми




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.