Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 03.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Покупка на Трабант-как стоят нещата  
Автор Fouret (непознат)
Публикувано07.11.02 15:06



Тия дни взех книжка и реших да си взема един Трабант 601.За какви недостатъци и дефекти да гледам като го купувам.Според вас за 400 лева може ли да се вземе добър Трабант 1990 година.Смятам след като го купя да го направя да изглежда като нов.Как стои въпроса с новите резервни части в смисъл има ли всичко, което може да ми потрябва по нашите магазини.Забравих да кажа, че не искам да си купувам комби.Предварително благодаря.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Fouret]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 15:31



В МОМЕНТА ЗА ТЕЗИ ПАРИ МОЖЕШ ДА СИ КУПИШ ТРАБАНТ 1990 ГОДИНА В ОТЛИ4НО СЪСТОЯНИЕ,НО АКО ВСЕ ПАК ТИ ПОТРЯБВА НЯКОЯ 4АСТ ИМА МНОГО МАГАЗИНИ ЗА РЕЗЕРВНИ 4АСТИ.


П.С. ИЗБОРА ТИ Е МНОГО ДОБЪР,НО ВСЕ ПАК ПОГЛЕДНИ
И ПО ГОЛЕМИА БРАТ НА ТРАБИТО.





Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: lVAKA]  
Автор Fouret (непознат)
Публикувано07.11.02 15:44



Благодаря за информацията и предложението за Вартбурга но по малките коли ми допадат повече.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Fouret]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 20:09



АКО ИСКАШ МОГА ДА ТИ ИЗЛОЖА НЯКОИ ОФЕРТИ ЗА ПРОДАЖБИ НА ТРАБИТА.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: lVAKA]  
Автор Fouret (непознат)
Публикувано08.11.02 00:24



Ще съм ти много благодарен за това.Утре тепърва смятах да започвам да търся.



Тема Какви 400лв., бренови [re: Fouret]  
Автор KRlSTOF (Vechno tyrsesht)
Публикувано08.11.02 02:11



Не се лъжете. Добър трабант се намира и за много по малко.
Когато моя служебния остаря и реших да го сменям в процеса на търсене ми попадна страхотно комби. Една фирма на Златни пясъци си продаваше служебния си трабант,защото щели да забраняват на двутактовите машинки да влизат в Златните.
100лв.О кеи,казвам, и ще го палим.Но няма акумолатор.Някои си го преместил на друга служебна кола...
И така го взех за 80лв.
А интересно че сега моите апапи като ходят до Златните по ремонти си влизат в комплекса без проблеми.Кои знае кога ще въведат ограниченията.
А бе ...шибана държава.



Тема Re: Какви 400лв., бренови [re: KRlSTOF]  
Автор Fouret (непознат)
Публикувано08.11.02 11:51



Аз съм написал до 400 лева.Бих дал толкова пари само ако наистина е в перфектно състояние.Аз и без туй смятам след като го купя да вложа в него още толкова пари за да стане едно малко бижу.Цветът на повечето Трабанти винаги ме е дразнел (слонова кост).Аз лично досега не съм виждал черен Трабант и смятам моя да го боядисам в такъв цвят.Също така смятам и да го претапицирам от вътре с някакъв по хубав материал (кожа или плюш), а за седалките да купя някакви хубави калъфки.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Fouret]  
Автор spenser (непознат)
Публикувано08.11.02 15:04



Ако искаш перфектен Трабант ела да го видиш, но за 400лв. не го давам



Тема Re: Какви 400лв., бренови [re: Fouret]  
Автор Jp (мушмурок)
Публикувано08.11.02 22:26



To 400 samo za boiata moje da stignat



Тема въпрос на късмет....нови [re: Fouret]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано09.11.02 01:08



и на нерви.
ослушвай се, оферти всякакви, а поддръжката все още е много добра.

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Fouret]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 22:54



ЕТО ЕДНА ОБЯВА ЗА ТРАБАНТ 601,1990 ГОДИНА НА 80 ХИЛ.КМ;ЗА 150 ЛВ;ТЕЛ:088/237078



Тема Re: Idi da se pregleda6 na psihiatyr beнови [re: Jp]  
АвторKristof (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 15:10



mu6morok.
Az za BMW-to si ne wzemam takawa boq, a ti 6te boqdiswa6 mukawata.
To biwa biwa BEZHABERIE, ama twoeto...



Тема Re: Idi da se pregleda6 na psihiatyr beнови [re: Kristof]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано10.11.02 21:28



Хихи.. ми то на BMW-то и не се полага такава боя... Виж, Траби е друго нещо..

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Fouret]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано14.11.02 15:58



АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЕТО ТИ ОЩЕ ЕДНА ОБЯВА:
ТРАБАНТ 601 ;1990г.,НА 12000 км,1500лв.,ИМА ШИБИДАХ,АЛАРМА,СТЕРЕО УРЕДБА,ТЕЛ:089474884 А НА WWW.MOBILE.BG МОЖЕШ ДА ВИДИШ СНИМКА



Тема Re: Какви 400лв., бренови [re: KRlSTOF]  
АвторDliii (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 21:07



A kolko li shte struva remont na izliazala ot upotreba trabanera, koiato inache si ima vsichko?



Тема Re: Какви 400лв., бренови [re: Dliii]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 21:28



зависи кво има за праене



Тема как е излязла от употреба?нови [re: Dliii]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано20.11.02 14:02



ако просто е паркирана и загасена, най-вероятно ще тръгне сама ако не е стояла повече от 4-5 години на открито

иначе си направи сам проста сметка:
акумулатор - 50лв
ремък - 10лв
потягане на спирачки (може да се наложи) - 50-70 лв
масло за ск. кутия - 10лв
гресиране - 5лв
пароструйка - 5лв
съединител (възможно е) - 35лв

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: как е излязла от употреба?нови [re: Яceн]  
Автор eliot (непознат )
Публикувано20.11.02 17:59



Za trabantite (starite) ima i drugi harakterni remonti koito zabraviash:

Remont na 4-ta skorost okolo 150 lv
Osnoven remont na dvigatel (kolianov val) 300 lv (koito po kniga triabva da se napravi na okolo 70 000 km, no az lichno go napravih na 112 000 km)
a ako prednicata e razbita (plastmasovite vtulki na shenkelnite boltove) samo za rabota 60-70 lv + vtulkite okolo 20 lv a zaedno s shenkelnite boltove + 70 lv

Tuk e vyprosa syotnoshenie cena na kolata / remont ?!?
A osven tova ako se zamislish che na niakoi ruski avtomobili chastite sa po evtini, moito mnenie e che ne si struva da se kupuva trabant; po dobre lada, moskvich ili jigula:)



Тема Re: Какви 400лв., бренови [re: lVAKA]  
АвторDlii (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 21:14



Motorat pali, no triabva da se stegnat razni drebolii (bez boiadisvane) kato se smeniat, ako triabva markuchi, da se potegnat nakladki i pr, s edna duma da se povishi sigurnostta na prevoznoto sredstvo.



Тема Re: Idi da se pregleda6 na psihiatyr beнови [re: Kristof]  
Автор Jp (мушмурок)
Публикувано21.11.02 00:02



Mai ne 4etes vnimatelno!



Тема Re: как е излязла от употреба?нови [re: eliot]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано21.11.02 05:44



Абе какви са тия цени??? Що плашиш човека? Значи... всичко по фрайлауфа за 4-та скорост е 18 лева, плюс около половин ден работа. Втулките.. за носачите (гумено-металните) са около 5 лева (комплект) и аз лично ги смених за две вечери по 2-3 часа. За шенкелните болтове - като цена са пак толкова, за смяната - не знам, още не намирам време да ги почна, но предполагам, че за около половин ден се сменят и те... Та - общо да речем около 30 лева като пари и около 2 дни работа...

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: walkman]  
Автор eliot (непознат )
Публикувано21.11.02 11:13



shte ti izleze tolkova kato remont (ako ne govorim za kolinov val/butala - 200 kinta). Obache syglasi se, za tezi remonti, za koito govoria ti triabvat ne samo poznania ami i instrumenti. Teia remonti ne mojesh da gi napravish s komplekt luli i kleshti. A i triabva da imash i uslovia - kanal, po vyzmojnost garaj, a ako moje i podemna mashina za vdigane (ako razbira se ne si tolkova silen da si vdigash/demontirash dvigatel i skorostna kutia i posle da gi svalish/montirash). Taka che ne moga da se syglasia s teb che prosto otivash i za 40-50 lv si kupuvash chastite i sybota i nedelia pred bloka razglobiavash (napravo go izkormvash) trabanta i si go opraviash dokato si lafish s komshiikata.

Nakraia neka te pomolia da napishesh kolko pari, kakvi instrumenti, uslovia i poznania i NERVI ti triabvata za remont (sam da si go napravish) na kolianov val/cilindri i 4-ta skorost?



Тема Re: Хей Eliot...нови [re: eliot]  
Автор19% Body Fat (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 14:13



Ей, човек,ти си прав!
Да си ремонтираш двигателя не е като да влезеш в зарзаватчийница.
А майстора...Майсторът,той е...бръснар!
Освен ако ремонтиращия трабанта не е голям спец.
Но ако е голям спец, той щеше ли да кара трабант?
Мислете и дерзайте,дерзайте и мислете!




Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: eliot]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано22.11.02 03:24



Абе.. аз лично не съм правил нищо по двигателя (освен, дето си разглобих карбуратора, че приличаше на монолитна буца кал) но преди седмица едно приятелче закъса за колянов вал... Та, намери той от един стар Трабант двигател, и.. За половин час от двама човека се сваля двигателя, без специални инструменти. После момчето за три-четири дни вечер след работа, у дома си (на стълбищната площадка, те при тях са направо огромни, около 20 кв. м.!) си разглоби двата двигателя и събра от тях един.. и сега си пърпорка с него

А за ремонт на втулките на шенкела... не бих да 70 лева щото се правят за половин ден... ама мойте се оказаха не за смяна, а само за гресиране.. срещу 3лв. сега воланчето се върти с една ръка.. и няма луфтове. Та.. не виждам много неща по Траби, дето не можеш сам да си ги направиш, та да ти трябва "майстор".. ДОРИ регулировка на предницата... като гледах как в един сервиз срещу 15 лева регулират сходимост.. и на 5-6 автомобила "майстора" не погледна нито веднъж някъде на кой колко трябва да е.. и при лекия опит на един човек да пита нещо по темата, отговори: "абе карай, те всички са еднакви..." та.. ТАКАВА регулировка и аз мога да си направя.

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: eliot]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано22.11.02 18:13



Абе каква подемна машина, какви 5лв? Моторетката на Трабанта като и се махнат всичките кожуси, ламарини, вентилатора и алтернатора и то не остава нищо. Едва ли тежи повече от 25 - 30 кила. Като се отвие двигателя от скоростната кутия, се вади от двама души с нулеви усилия. Двама души трябват не защото е тежък, а просто е обемист и не е удобен за хващане.
И наистина докато си лафиш с комшийката може да си правиш ключа на буталните пръстени, примерно
Като пари няма да ти излезе скъпо да си направиш сам ремонт на двигателя. Като инструменти не ти трябва нищо по-специално. Хубаво е ако може да намериш отнякъде динамометричен ключ, а още по-хубаво е ако може да си намериш клещи за буталните пръстени. Може да ги слагаш с ръце или с пластини, но рискуваш да ги счупиш, ако не си го правил никога. После ти трябват 2л бензин или нафта да измиеш картера и цилиндрите. Колкото по-чисти направиш цилиндрите, толкова по-добре ще те гледа шлайфиста на който ги занесеш, вервай ми
Изискванията към условията, които ти трябват са минимални - паркинг пред блока и топло мазе, евентуално гараж, ама и мазе ти стига, особено ако е от по-големите.
Нерви - въобще няма да се нервираш. Взимаш един приятел, който хем ще ти помага, хем ще си говорите глупости и за два уикенда моторетката е готова и Трабанта лети
А и друго - полезна е книжката "Аз ремонтирам Трабант".



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: walkman]  
Автор mitkosot (непознат)
Публикувано23.11.02 03:14



За да си направите шенкелние вулки Ви са необходими 2бр. радвижени райбери /18-20мм/и/20-24мм/с които се райбероват набитите нови вулки.НЕ е трудно но е играчка има и малко тънкост.А що се отнася до фрайлайфа ..... аман от ментета. В някои магазини се продават фр-фи които нямат нужната твърдост и циментация и се скапват за 500-600км. Един приятел смени 2 и третия като го купихме го дадохме да измерят твърдоста му.Оказа сече е 41ед. а трябва да е 58-62ед. Калиха го на ново да му докарат необходимата твърдост. Иначе лесно се сменя. Нужна ви е само скоба за вадене на лагери за да извадите стария.



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: mitkosot]  
Автор walkman (ами...)
Публикувано23.11.02 05:35



Да, имам предвид за райберите :) даже съм ги намерил.. Но май засега няма да сменям тия втулки. А за фрайлауфа - благодаря за информацията, ще видя с каква твърдост са и ако трябва, ще дам да го закалят. ТОВА досега никъде не съм го виждал да го пише явно това е проблема и на унгарските колянови валове.. но те май няма да могат да се дозакалят, заради лагерите?

_______________________
What is now proved was once only imagination.


Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: walkman]  
Автор mitkosot (непознат)
Публикувано23.11.02 06:10



За коляновите валове/унгарските/ :Монтирал съм поне 10 и само веднъж съм имал проблем и той не беше балансиран фабрично. Просто се получиха вибрации и го смениха в магазина.По принцип не са трайни защото ги прешлайфат/биелите/ и не им правят допълнителна обработка/циментация/ Ама като няма други и те вършат работа



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: mitkosot]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано23.11.02 13:24



Колко горе-долу изкарва един унгарски колянов вал?



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: Tpaби]  
Автор mitkosot (непознат)
Публикувано24.11.02 00:42



Много относително е . Можеш да изкараш 70-80хил. а може и 5хил.но обикновено над 50хил. Ама то по принцип освен унгарски други нямма напазара. Имаше по едно време български ама те хептен са зле.



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: mitkosot]  
Автор Tpaби (601S '87)
Публикувано24.11.02 16:38



Ясно. Питам те, защото лятото правихме ремонт на Трабанта на един приятел и сложихме унгарски вал за 130лв, като ни направиха 10лв отсъпка, защото си върнахме стария. И тоя унгарския вече е на почти 8000км, а моторетката работи като швейцарски часовник.
Тогава като търсихме вал ни предлагаха и оригинален, нов, немски за 300лв, обаче нещо ни се видя солено. А за български никъде нищо не ни казаха и като те слушам май не сме загубили много



Тема Re: Ako mojesh sam da si gi opraviahнови [re: Tpaби]  
Автор mitkosot (непознат)
Публикувано24.11.02 21:46



Не се притесняеайте бива си ги унгарските. българските ги правеха някаде около В.Търново . Аз съм купувал два такива. Единия изкара 5000км а другия бешe крив и не можах да го затворя в картера.Говоря за преди около2-3год и струваха 70лв.В Казанлък/живея там/ има завод за нестандартно оборудване там също ги рециклираха и то даста успешно но нещо замря работата от година. Ако ви предлагат румънски изобщто не рискувайте .Все пак не изкам да ангажирам никого с моето мнемие но е мнение на препатил табантаджия.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: spenser]  
АвторClarence (Нерегистриран)
Публикувано08.12.02 22:27



Iskam da widq prefekten Trabi i tyrsq da kupq tochno takyw.
Kato ne go dawash za 400 lewa, kolko iskash adjeba?
Kazi tuk, pyk mozhe neshto i da stane.



Тема Re: Покупка на Трабант-как стоят нещатанови [re: Clarence]  
Автор spenser (новак)
Публикувано09.12.02 07:35



1000лв




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.