Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 01.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема СВЕЩИнови  
Автор lLlA (непознат)
Публикувано14.03.02 14:34



Корам трабант от 5-6 години и всеки път когато температурите паднат рязко
свещите ми се зацапват и трябвада ги сменям или чистя,а обикновенно въпрос за свещи с които съм минал 100-200 км.Ползвам български на Сопот.
Единствените причини за които се сещам са две .
1.На месец минавам 50-100 км. на къси преходи от 3-4 км.
2.Може би го карам на прекалено ниски обороти защото служебната ми кола е Рено19 и качвайки се от него на трабанта се стремя да намаля разликата в шума?



Тема Re: СВЕЩИнови [re: lLlA]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано14.03.02 14:43



Аз си карах Траби цяла година с едни свещи. Принципно ми обясниха, че заради маслото се зацапвали по-бързо, но не видях подобно нещо. И аз го карах на кратки разстояния. Що не направиш един по-дълъг пробег, може и да се зачистят.



Тема Re: СВЕЩИнови [re: Eva*]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано14.03.02 16:15



e кви са били тия свещи бе - ароматизирани, бездимни, от тия за рожден ден?:))))))



Тема не е в свещите белята....нови [re: lLlA]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано15.03.02 16:39



нито в маслото в бензина. Освен това Трабант е оптимизиран точно за кратки преходи. И на ниски обороти обикновено прегрява, а при теб изглежда има преохлаждане.

имаш три възможни причини:
1. много масло - ако смесваш в бензина повече от предписаното, това е една от причините
2. много студен въздух - за зимния период въздухозаборникът на въздушния филтър трябва да се обърне надолу (към карбуратора и тръбите за ауспухови газове), а през лятото - нагоре (към резервоара)
3. неизправна запалителна система - изразява се в трудно запалване, неравномерна работа и ниска мощност на двигателя, а също и в различно зацапване на двете свещи

и не се изкушавай да го караш на ниски обороти, 4 скорост трябва да се включва на 55-60

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: СВЕЩИнови [re: freestyler]  
Авторmomche (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 11:45



prostak!



Тема Re: СВЕЩИнови [re: momche]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано20.03.02 15:12



e аре са не ми се сърди, мола те,мола те:))))

малко тъп хумор да внеса тук, няма само за неприятности да си говорите. и аз знам кво е трабант, имам и случка даже.
ето я:
отиваме веднъж с едни приятели на едно място с един трабант. обаче трабанта / както никой не може да предположи, естествено/ си върви на отиване, обаче на връщане не ще да пали. и ние понеже бяхме много хора / точно толкова, колкото може да побере един трабант, кандидат за гинес - книгата, не бирата/ и всеки взе да се прави на разбирач, освен мен / признавам си, целулозната промишленост не ми е стихията/. и аз си останах в колата, докато другите се суетяха около нея, капака и и незнам още къде. в един момент, обаче, аз, като много чевръст и забележителен младеж, забелязвам вътре в купето една тръбичка като ония от системите с едно метално кранче. и ей така случайно взех, че врътнах кранчето. и продължих да си седя. хората, които до тогава ми бяха приятели, се суетяха около половин час около колата -бутаха я, кво ли не правиха, но тя не тръгна. накрая собственика ме попита дали имам някаква идея и аз / като горд собственик по това време на фиат ритмо/тва отдавна - 89-та некъде/, дали не знам нещо. аз му казах за случката ми с кранчето и той взе да говори разни неща за жените в рода ни. бил съм пипал,където не ми била работата / а тя си ми беше в гащите/ и съм бил спрял притока на гориво. зададох му въпроса му - кой нормален човек ще ти сложи притока на гориво в купето? , на който той не можа да ми отговори, но въпреки всичко не се отказа да запложда майка ми и леля ми. след което си тръгнахме - той ядосан, аз възмутен и вдигнахме 110 км/ч на трета с ръчна спирачка, което пък не говореше много добре за самата ръчна спирачка. не си спомням какво стана с трабанта, но моя приятел така и не изпълни заканите си към майка ми и за това вероятно си останахме приятели.



Тема Re: СВЕЩИнови [re: Eva*]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано20.03.02 15:16



обаче пък от друга страна и боно вокс има трабант! и плати май че 20 000 паунда или друга валута за него.
не ми се сърди за свещите. пошегувах се тъпо, защото ника ти ми направи асоциации с едно бивше гадже, по времето, по което се казвах Адам / Клейтън/ и свирех в Ю ТУ.



Тема Re: СВЕЩИнови [re: momche]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано20.03.02 15:21



а ето какво научих от предаването стани богат - трабанта не бил от пресован картон, ами от пластмаса.
това ви го казвам, за да си усилите обосновката пред другите хора.
примерно ако некой ви каже - бегай бе, картон - винаги може да му отвърнете грубо, като се обосновете с ники кънчев.
но за мен остава отворен въпроса "Защо прасето в "Черна котка-бял котарак" яде пластмаса?". виждал съм прасета, които ядат капачки от лимонада, ама чак пък пластмаса....



Тема Re: СВЕЩИнови [re: freestyler]  
Авторmomche (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 16:38



Защо ще обръщаш внимание на някой който вика по улиците "Бегай бе, картон!"?

Единственият, най-ярък спомен от Свищов ми е /бил съм само веднъж там/:
9.30 сутринта. Явно в центъра на този град в държавата /съдейки по архитектурата/, от една кръчма в ламаринана барака се изнизват 20 души ИГРАЕЩИ ХОРО.
Според мен не бяха започнали рано сутринта да се готвят сутринта.



Тема Re: СВЕЩИнови [re: freestyler]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано21.03.02 12:55




Стига бе направо ме разсмя -
Мииииии ......... Маркови, френски, които цял следобед търсих в склада, добре забутани в кутийки.
Не знам на какво се дължеше това, но наистина сложих свещите в един дъждовен следобед и колкото и да се шашках си изкарах цяла година с тях. Иначе, знам какво е да ти загасне Траби на връх ж.п.коловоза между двете бариери заради "тъпите" свещи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.