Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 24.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема по големия брат  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано05.01.02 09:18



Аз карам Вартбург, реших,че сте сродни души, та да споделя:
"Вара" също се държи железно на сняг. Хижа "Академика" на Банско - зимата, сутринта (аз започнах да се катеря нагоре към 15ч.) беше минавал снегорин, не беше спирало да вали оттогава, аз с вериги и закъсах на 3 завоя преди заветната хижа. Когато отидох за помощ, горе беше снегорина (верижна машина), един джип (NISSAN Patrol - страшна машина) и .... един Трабант!
Накарах NISSANA да дойде да ме тегли, но докато го чаках минаха група от 4-ма души и ме избутаха..
Иначе при тия люти студове пали само като ме види че се бъркам за ключа! Естествено винаги го гася като форсирам здраво и дръпна смукача. (и лятото така, откакто се светнах на тоя номер по-рядко ми се налага да го черпя с бензин в карбуратора!)
Но 2 неща не ме кефят: ужасно слабото парно: загрява на 4-5-ия километър (а аз обикновенно толкова пътувам), чувствително по-висок разход (2 пъти го засякох - 13, 37 първия път и 12,87 втория горим за зимата, иначе е с електронно многоискрово запалване). Май е неизбежно при тая люта зима и заради късите разстояния на които го карам. Ако знаете някой пиниз за парното (да топли повече, а и да не кондензира вода? Последното се правило с някаква ламарина, ама така и не обясниха добре)

Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 05.01.02 13:02.



Тема Добре дошъл в клуба -нови [re: TheSaint]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано06.01.02 23:14



доколкото Вартбурзите засега нямат клуб, а заповядайте!

Ако парното ти ходи по нервите, както и на всяка друга кола, трябва да и влошиш охлаждането - с калъф на радиатора, закриващ по-голяма част от него, например. Това, което конкретно за Вартбург знам, е че водният контур на отоплението рядко е добре обезвъздушен, а въздушните тапи определено пречат.

Дерзай, има начин!

...пазете дърветата!


Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: Яceн]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.01.02 01:31



Благодаря за гостопиемството!
А клуб "Вартбург" мислех да предложа, но реших, да не се захващам, щото съм замислил да му изневеря с VW в най-скоро време.
Иначе го търкалям май 7-ма година вече и много ме радва. Е, утеха ми е, че ще го оставя на баща ми.
За парното: има неприятен момент, че като влоша охлаждането идва един момент в който започва да прегрява, особено ако попадна в задръстване или се озори нещо в по-дълбок сняг или по-стъмен баир.
За обезвъздушаването, ами правя го редовно, не е оттам проблема. На "Вара" му е зле парното поначало.
А това с конденза е отврат, не само зимата но и през другите сезони, например като вали дъжд, предното стъкло първо се изпотява и едва ако покараш повече от 5-6 км вече почва да съхне.
Да ти се похваля, че в момента ми се е скапала и спирачната помпа, единия кръг го няма никакъв, първо спират задните, после предните колела (и Траби ли е с двукръгова спирачна с-ма?). Можеш да си представиш каква е веселба сега на снега. Като влезеш в завой и натиснеш здраво спирачки, все едно си дръпнал ръчна.
Ще го водя тия дни на майстор. То не е философия, ама като нямам гараж.

Join the freeride everybody!


Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: TheSaint]  
Авторmomche (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 10:41



да и при трабанта /поне при по-новите модели/ спирачната система е с два кръга



Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: TheSaint]  
АвторШopши (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 15:30



Мисля си че за топлото проблема е в термастата. Преди време (20-25 години) свяко ми имаше Вартбург (15-16 годишен) и тогава си има доста ядове, като накрая купи нов термостат и нещата се оправиха.



Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: Шopши]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.01.02 19:58



Миналата зима умрях от студ, на пролет отворих термостата и се оказа, че се е скапал в отворено положеие. Сега е пъти по-топло, проблема е, че трябва да пътуваш поне 40 мин. за да стане конфортно. Иначе топлото се усеща и около 25-тата минута, но аз обикновенно толкова пътувам в града. Та това ми е болката...

Join the freeride everybody!


Тема За изпотяването - лоша прогноза.нови [re: TheSaint]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано07.01.02 20:45



Не знам Варбурджини откъде засмуква въздуха за отоплението, но на Трабант го смуче от място, където лесно засмуква пръски вода и сняг, затова в дъждове е същото. Особено като минеш по-голяма локва. Виж дали не можеш да попречиш на водата да влиза в топлообменника (при Трабант май не може, поне не съм измислил как)

...пазете дърветата!


Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: TheSaint]  
Автор pavkata (Eng.)
Публикувано08.01.02 00:07



На Вартбург спирачната система е двукръгова, но действа диагонално - задно ляво-предно дясно и задно дясно-предно ляво.
Какво става ако откаже единия кръг, измислете сами.
Айде, чао!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Re: Добре дошъл в клуба -нови [re: pavkata]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано08.01.02 06:40



Pavka, може и да е така както казваш (ще погледна в книжката), но е ефекта е такъв какъвто го описвам, гаранция.

Join the freeride everybody!


Тема Re: За изпотяването - лоша прогноза.нови [re: Яceн]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано08.01.02 06:42



Слагала се някаква ламарина някъде (около радиатора за парното предполагам). Зле съм с немския иначе сайтова за Трабант и Вартбург колкото искаш, но са на немски.

Join the freeride everybody!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.