Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 29.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Масло за скоростна кутиянови  
Автортpaбфeн (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 13:32



Какво трансмисионно масло ползвате?
На колко хил. километра го сменяте?
Има ли някакви особености?



Тема Re: Масло за скоростна кутиянови [re: тpaбфeн]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано13.11.01 14:50



Идея си нямам, но във фирмата има всякакво така, че ...

Да си винаги във форма е предимство...


Тема Re: Масло за скоростна кутиянови [re: Eva*]  
АвторTito (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 17:15



Ако някой се интересува от двутактово масло "2Т МИКС" на Приста Ойл на цена 2.80 моля да се обади 048/ 99 79 71
Има и други масла и антифриз на заводски цени - всичко е с гарантиран произход и анализни свидетелства.



Тема Re: Масло за скоростна кутиянови [re: Tito]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано13.11.01 18:06



Това едрова или дребнова цена е?
И за какви количества става дума?
Професионално питам...

Да си винаги във форма е предимство...


Тема Re: Масло за скоростна кутиянови [re: Eva*]  
Авторtito (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 09:17



Цената е на дребно.
Ако искаш на едро ще ти направя отстъпка - 1 стек е с 12 бутилки а може и във варел. Другите масла имат 4литрова разфасовка \по 4бр в стек\
А Ако ти трябва и фактура ще трябва да си говорим очи в очи, защото там цената се вдига \има разни ДДСта\ или ми звънни на 088/900129 048/997971 или вечер на 02/927 84 42 \но на стационара е трудно-знаеш как е - интернет



Тема EP90нови [re: тpaбфeн]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано14.11.01 12:11



Няма особености.
Правят го в Приста, а и другаде.
Има и вносни еквиваленти. Налива се 1.5 - 1.75 литра (не повече, омазва се цялата скоростна кутия и двигателя като тръгнеш)

Пише да се сменя на 30000 км, ама общо взето никой не го сменя преди да почне фройлауфа на 4 скорост да му прави номера.

...пазете дърветата, не са ваши...


Тема Re: EP90нови [re: Яceн]  
Автортpaбфeн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 15:59



Е, аз го сменям всяка година независимо от изминатите километри.
Един майстор по смяна на масла ми каза, че българските масла за една година само от контакта с метала се скапват /окисляват/ - може и да се е по изсилил!
От друга страна пък Киро казва за "Приста", че е добре на година да се сменя. Така нямал проблеми с фрайлауфа /от немски freilauf, т.е. свободен ход/.
Явно той е най-чувствителен към маслото.
А по конкретно какви са първите симптоми когато маслото се износи?
Аз нямам проблем с фрайлауфа, но при движение когато съм на скорост и натисна педала на съединителя /оборотите на двигателя падат и става по-тихо/ чувам шум като слабо виене от скоростната кутия. Виенето изчезва ако премина на нулева предавка. Маслото ми сега е "Приста" на 6 месеца и 10 хиляди километра. Дали пък не е вече за смяна?



Тема Моето становище :нови [re: тpaбфeн]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано14.11.01 16:57



1. Виенето на скоростната кутия докато се движиш на съединител и на скорост е нормално (пише го в ръководството) - 1 скорост е с прави зъби, затова.
2. Окисляване от контакт с метал - това ми обръща представите за химия, а я уча откакто се помня. От друга страна, калпави масла се правят навсякъде по света.
3. Фрайлауфа или както там се изговаря не е чувствителен към маслото (той почти няма триене) а към рязко отпускане на съединителя при включване на 4 скорост - а и изобщо казано хич не е направен добре. Като се счупи, счупи.
4. Работила скоростна кутия практически не износва маслото, но най-често бавно го губи - и това се проявява в трудно и шумно включване на предавки при загрят двигател и скоростна кутия. Препоръката на завода е за смяна на 30 000 км или 3 години. Проверката на нивото се прави на 10000 км или веднъж годишно и евентуално се долива.

...пазете дърветата, не са ваши...


Тема Re: Мерси....нови [re: Яceн]  
Автортpaбфeн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 09:52



...както винаги ерудиран и изчерпателен!
Наистина металът не може да окислява, но контактът с въздуха /респективно с кислорода/ при работа на маслото е по-голям отколкото ако си стои в бутилката, а по-високите температури сигурно повишават реактивността.
Предполагам, че процесите са много по-сложни !!!



Тема Абе тя....нови [re: тpaбфeн]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано16.11.01 15:35



скоростната кутия е доста плътна, кислород според мен не влиза (много), а температурата и рядко стига 55-60 градуса. А дали са сложни процесите - на който колкото му се занимава.

...пазете дърветата, не са ваши...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.