Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 20.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема газова уредба на Авенсис ?  
АвторБeзxaбepeн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 07:41



Някой слагал ли е и какво бихте препоръчали за бензин 1.8 - 129 к.с. от 2005



Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: Бeзxaбepeн]  
Автор elbi (зверче)
Публикувано15.03.07 10:40



Някой слагал ли е и мен ме интересува?
Ако е слагал да сподели разход и евентуални проблеми.

Мерси



Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: elbi]  
Авторmht (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 23:42



sloji si na dizelova





Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: Бeзxaбepeн]  
Авторaвeнcиc (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 09:22



Тези мотори не са подходящи за газ. Познавам човек който даде много пари за скъпа уредба, която му съсипа авенсиса за 20000 км и после плати мноооого в сервиза за тойота.
Винаги ми е било чудно как може да си купиш нова кола и д спестяваш с ГАЗ - ако си беден - купи си нещо от Горубляне..........



Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: aвeнcиc]  
Авторбeзxaбepeн (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 18:17



благодаря, мисля засега да си я карам така



Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: бeзxaбepeн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 13:40



ще се сетиш ти ама -:)



Тема Re: газова уредба на Авенсис ?нови [re: Бeзxaбepeн]  
Авторboko (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 14:15



Ti ne si samo bezhaberen, ti si OLIGOFREN ako si susipesh kolata!!!!!! Viarno - ako niamash pari si kupi VW i mu sloji i paren kotel ako iskash :P



Тема Какво имате против газовите уредби?нови [re: boko]  
АвторALEK (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 11:54



Винаги се опълчвам срещу подобни мнения и ме дразнят хора, които смятат поставянето на газова уредба за съсипване на колата...От 10 години карам на газ и никога съм нямал проблеми...Сменил съм 7 коли от различни марки, и през тези години съм имал проблеми с всичко друго, но не и с газова уредба....Ако трябва да се опълчваме срещу нещо, то е срещу безумно високите цени на горивата...Защо човек трябва да дава луди пари за нещо, което си излиза през ауспуха, след като има по-евтини варианти? Още повече, че ако колата е мощна, няма почти никаква разлика когато караш на газ и на бензин....Всеки ден се разразяват спорове по тази тема и според мен е много разумно човек да си сложи газова уредба, не толкова заради икономията, а заради разума....Аз пътувам непрекъснато из страната и не мога да си обясня защо човек трябва да зарежда гориво примерно за 100 лв., след като може да зареди същото гориво за същото разстояние, само за 50 лв.? Пълна тъпотия, която не се базира на никаква логика, а изцяло на някакви снобски принципи....В момента бензина надхвърля 2 лева за литър, а газта е 93 стотинки....Кой е по-прост? - този, който кара на бензин или този, който кара на газ?.....Защо да не отида на море за 70лв. отиване и връщане, а да дам за същото удоволствие 160лв.?...Не мога ли да си направя една хубава сметка в някое заведение и да си почерпя душата, ами да дам парите за мръсни изпарения през ауспуха...А'ре бегай.....!!!!....Учените всекидневно измислят различни алтернативи на двигателите с вътрешно горене, но петролните магнати потискат всички подобни изобретения за да могат да си продават петрола...Миналата седмица четох за един двигател, изобретен от преди 5 години, който развива скорост до 120 км/ч. и харчи само 1 литър бензин за 3 000км...!!! Това е сензация, но ще си остане завинаги прототип и никой няма да позволи такава революция в автомобилостроенето, заради такива хора, които си мълчат и си зареждат бензин и дизел...и изобщо не се опълчват като използват алтернативно гориво...Засега само газта, метана и биодизела не зависят от петролните кладенци по света....



Тема Re: Какво имате против газовите уредби?нови [re: ALEK]  
АвторCO2=O.OOOO1 (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 22:19



Не се опълчвай като си некомпетентен !

Става дума че VVTi двигателите на Тойота Не стават за ГАЗ - ако им видиш смешно тънките клапани ще ти стане ясно защо.

Може би колите които си ползвал са 2-3 поколения по-стари като конструкции - и те нямат проблеми с газта.

Хората просто предупреждават човека да помисли за евентуалните проблеми !

И хич да не ти пука толкова за екологията освен ако си активист на Зелената партия. Ако да - купи си ПРИУС като толкова искаш да се грижиш за въздуха!

PS - последното бе добронамерена шега !





Тема Re: Какво имате против газовите уредби?нови [re: CO2=O.OOOO1]  
Авторбeзxaбepeн (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 12:04



абе, не стана ли ясно, че се отказах от идеята зе газ, не се абете




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.