Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 26.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTI  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:34



Привет колеги.

Интересувам се от впечатление ако карате нова астра класик дизел 1.7 CDTI 80 коня. Като цялостно впечатление за автомобила - набиране, реален разход, става ли да се кара с биодизел без последствия.
След проучване установих че срещу още 5 000 лева може да се закупи Toyota Corolla D4D 90 коня. Като бях в магазините и след като постоях в купетата на двата автомобила, в Тойота ми остана усещане за по-качествен интериор.

Ще се радвам ако мненията са на хора с личен опит а не на "чели или чули"



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTIнови [re: Жopo]  
Авторvoodo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 15:35



Вземай тойтата и няма да съжаляваш. Качеството е по-добро не само в интериора. Аз самият карам Авенсис /комби/- 2000 т-дизел/90 кс /придишния дизел/ и мога да кажа, че не го заменям за нито една немска каручка, с които съм имал много главоболия. Колкото до двигателя - за d4d досега съм чул само положителни отзиви. Ако разликата е само 5 бона и можеш да си ги позволиш, не се колебай.
Разхода на моя Авенсис е 7,5-8 на градско и 6 - 6,5 извънградско.



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTIнови [re: Жopo]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 23:07



Аз си взех точно тази тойота за която говориш скоро и оше не е минала 500 км. за сега е перфктна. Градското ми е 6.0л за сега а извън градското е 4,5 но като се поразработи ще падне доста според мен.



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTIнови [re: bobi]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 22:55



Колега, това не е москвич да се "поразработва"





Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTIнови [re: A4o]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 13:01



Колега не е Москвич но фактите са си факти, Вече е на 1000 км и спрямо предишният ми постинг мога да кажа че че си влезе в нормите дадени .по техническа докоментация даже и по добри или по точно градското ми е в момента 5.5/100, извън градското(София-Пловдив) участака само по магистралата ми даде 3.7 /100, като съвета на специалиста е до 2000 км да не надхвърлям 2700 оборота което в моя случаи е около 130 км/ч . и после карай и се кефи.



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTIнови [re: Жopo]  
АвторБaй Beйдъp (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 18:15



Колега, от тази Тойота нямам никакви впечатления, но от няколко нови дизелови Астри, едната от които спомената от теб, имам богати наблюдения... Не си взимай Астра! Много и разнообразни проблеми!



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTнови [re: Жopo]  
АвторTriForce (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 12:33



Ами аз си купих Корола 1.4 с автоматична ММТ кутия. Градско в София ми дава сега зимата до 6.5, а е на около 2000 км. Относно оборотите - карам си я както ми е кеф (да не е ставало кола). Вярно - не и давам много зор, докато не и сменят маслото 1-вите 15 000 км., след това да му мисли :) Изказванията за германските коли не ми харесаха, понеже съм карал БМВ Е36 1993-та с Всички екстри и няма друга толкова удобна кола, в която да съм се качвал! Просто ти прави кеф да я караш. Ако трябва да се избира между Опел и Корола - Ами то много ясно - в малкия клас японците са много напред (там няма много място при тях за големи коли).



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTнови [re: Жopo]  
Авторbobsn (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 19:43



На Тойота силата им никога не е била в интериорите, че даже и в екстериорния дизайн. Не за това ги купуват хората. А между двата модела не може да става дума за сравнение. Опел може да се подлага на сравнение само с Фиат и Рено, даже и Шкода и Сеат вече се обиждат, ако го пидлагат на сравнение с тоя евтинджарски швабец.



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTнови [re: bobsn]  
Авторличeн избop (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 15:36



евтиноджобен швабец...ама е доста здрав...служебните ни коли са такива Астра комби 1,7 цдти,определено много добре се представят,5000км на месец....засега са пушки...към тойотите нямам наблюдения...но моторите им ги хвалят много....въпрос на личен избор...



Тема Re: Корола D4D/90hp Vs. Opel Astra Klassic 1.7 CDTнови [re: Жopo]  
Автор-:) (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 10:55



ne e li kupi tazi Toyota veche-:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.