Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 25.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTi  
Авторteodor (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 12:01



Здравейте колеги.
Бих желал да споделя няколко проблема, които имам с Авенсиса и очевидно не са по силите на Тойота Сервиз.
Спирачките. Колата в момента е на около 9 хил.км/взех я януари 2006/, но още от първия си километър нещо не ми харесват спирачките. При натиснат спирачен педал /двигателя работи, колата е намясто/, същият започва плавно да пропада. Дори при напомпване и задържане пак се получава същия ефект.
При движени и леко натискане на педала /да речем 2-3 сантиметра/ няма никакъв или почти никакъв спирачен ефект. При повторно натискане обаче спирачките работят добре, т.е има ефект "напомпване". Обяснението от сервиза е: спирачките са си ОК. Били малко "меки" при Авенсис и освен това причината била в брейк асистанса. Като съм направил 7-8 хил.км и улегнели спирачките /пълна тъпотия, това да не е Москвич 408/ всичко щяло да бъде ОК. Да ама не и вече съм на 9 хил.км, а спирачките са отврат. Правиха два пъти "ужким" преглед и обезвъздушаване, но факт е, че Бравото на жена ми спира десет пъти по-добре.

Втори проблем е с невероятно неприятния шум, който се получва с движение над 150-160 км идващ откъм предните странични огледала. Неистово виене, свирене или каквото щете. Обяснението на сервиза - ами след като провелири в централата в Англия се оказало, че някои модели имали проблем с уплътненията на вратите. Аз им обяснявам, че като прибера огледалата проблема изчезва, но....Сега чакам уплътнения.

И накрая завършвам с очудването си, ч е такава голяма, луксозна и добре подредена кола има един важен проблем - шум. Да, колата за мен е шумна. Двигателят /при мен е 1.8/ мислех, че ще мърка, но той си ръмжи по-скоро. При движение с повече от 120 км на пета вече се чува осезаемо, а при по-висока скорост дори е неприятно. Представете си при дълго пътуване какво неприятно "бучене" остава в ушите.

Това е. Иначе колата е с добър дизан. Удобна е. Волана е доста лек /недостатък е свръхзавиването/ и при висока скорост трябва повечеко внимание. Интериар, Аудио. Всичко е ОК. Но горните проблеми, особено спирачките ме мъчат и май ще се караме с Тойота България.

Ако някой има подобни проблеми нека сподели.

Поздрави !



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: teodor]  
Авторtoyota corolla verso (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:49



здрасти и аз сам недоволен имам toyota corolla verso на 6 месеца 1.8 двигател стра6но 6умна 4ува се 6ум от гумите по време на движение имам 4увството 4е колата не е масивна циалата е направена от пласмаса коиато запо4на да тропа изглежда ми доста ненадежна за ван вози супер дарвено а в сервиза на toyota са супер зле аз сам от пловдив и ходих в пазарджик за6тото ниамаме представителство в пловдив в сервиза имах толкова проблеми малко ме е яд 4е си взех toyota



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: toyota corolla verso]  
Авторteodor (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 16:05



Като гледам май само аз и колегата имаме забележки към Тойота, или пък повечето колеги карат по-стари, следователно по-надеждни и добри модели. Казвам по-стари и добри модели, защото очевидно в стремежа си да гонят Номер 1 производител в света от Тойота очевидно правят компромис с качеството.



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: teodor]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 18:27



Повечето от проблемите, които споменавате са субективни - шум от двигателя, свирене на вятъра при висока скорост, 'пласмасов' салон и т.н.
При такива проблеми е много важна базата за сравнение - не може да се иска от масов автомобил от среден или нисък клас да е перфектен.



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: Scott]  
Авторtoyota corolla verso (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:45



прав си за новите автомобили аз ли4но сам сменил кьм 10 автомобила все втора употреба и нали знае6 оште с взимането се хварлиат едни суми за обслужване, гуми и др. и ре6их да мина на вариант нов казвам ти 4есно с ни6то не превазхожда колите които сам карал до сега. а все ми хвалиха toyota незнам дали не е заради това 4е versoto е произведено в турция но стои ниакак си кух автомобил лек не е масивен пласмасов 4есно казано малко ме е иад 4е си е взех ти има6 ли ниакакви други наблюдениа по твоя автомобил




Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: toyota corolla verso]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 21:39



Emi kak niama da e kuh,kato e minivan,kato vseki minivan vozi predimno vazduh,ia si vzemi Avensis ,da vidim dali ne e masiven?Obiasnenieto na TOYOTA za shuma ot gumite e zaradi tihia dvigatel,vseki da si pravi izvodite.I kakvo znachi kuh ,nemasiven bil Verso-to,lek bil,emi kupi edin tank za tejest ako iskash.To vsichki avto-proizvoditeli se chudiat veche kak da olekotiat kolite,da harchat po-malko i da imat niski CO2 емисии,даже Ауди А8 му е алуминиева каросерията ,ти щом си рещил,че искаш тежка кола,вземи си Камри или Авалон от САЩ.Корола Версо не е висок клас,та да искаш тежест,а и не е необходима тежестта,тя не е предимство в случая.На колегата с Авенсис си мисля ,че от Тойота правилно ще му сменят уплътненията,защото аеродинамиката на колата е една с огледала и друга със сгънати такива,т.е като сгънеш огледалата,ти променяш аеродинамиката и шума спира,но поради невъзможността да се кара със сгънати огледала,трябва да се сменят дефектните уплътнения,откъдето влиза шума,това е.За педала на спирачките ЩЕ ТЕ ПИТАМ --НА ВКЛюЧЕН КЛИМАТРОНИК ЛИ ТИ ПОТЪВА ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ НА ПРАЗЕН ХОД КАТО СИ?



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: LEXUS]  
Авторtoyota corolla verso (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 00:31



благодаря за професионалния анализ, но съм се ка4вал и на avensis и там проблема е същтия стра6но шумен ,и шума идва от самите гуми при движение, а Авенсисa a уж е от висок клас аз същто съм фен на toyota но не съм впе4атлен нито от версото нито от авенсиса а да не говорим за новия ярис и айго страхотни пласмаси тряава да гледаме и малко реално не казвам 4е конкурентите им същто не са пласмасови. искам да те питам дали тези автомобили след 10 години все ощте ще се движат по пътищата като примерно старите Тойоти за мен новите автомобили са еднодневки



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: LEXUS]  
Авторlexus----- (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 10:26



ti naistina si mnogo zle vzemi pro4eti malko auto bild i vig avensisa sravnenie s negovite konkurenti e super zle.i ne e lo6o i ti da se ka4i6 da se povozi6 da vide6 za kokva izdanka stava vapros.staria avensis voze6e i po dobre i be6e po tih toyota corolla verso e prav toyota niama ni6to obsto s starata toyoya i stiga s tozi podegravatelen ton gledam pi6e6 za tankove smehniko



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: lexus-----]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 21:50



Sajaliavam ako tona mi ti se e storil podigravatelen,iskah da bade po-opisatelen.Dobre,vmesto da davash negativni ocenki,kaji mi tova da e tejka kolata ot klasa na Corolla i Corolla Verso predimstvo li e ili nedostatak?
Tака,щом ще си говориме за тестовете на авто-билд,ок и аз смятам,че те са обективни до голяма степен.КАКВО КАЗВА АВТО-БИЛД: Провел е 2 теста на Авенсис в съревнование с конкурентни модели от същият клас.Първият е Август 2003 година,брой номер:8.КАКВО ПИшЕ ТАМ...Пише,че Авенсис е класираn на ВТоро място след Мазда 6 от общо 4 коли:
1.)Мазда 6 2.0 CD/121 konia/.
2.) Avensis 2.0 D-4D/116 konia./
3.)Opel Vectra 2.2 DTI/125 konia/
4.)Ford Mondeo 2.0 TDCI/115 konia/
И 4-те коли са седани!
Какво пишат Германците от Авто-билд: 1.)Тойота Авенсис е най-добрият избор за тези ,които карат бързо по магистралите,тя е с най-нисък среден разход на нафта.
2.) Тойота Авенсис е еталон за качество сред конкурентите си.
3.) Тойота е с най-голяма гаранция.
4.)Авенсис е с най-богато серийно обрудване за сигурност.
5.) Интериора е с изключително качество на изработка/Така казват Германците от Авто -билд/.
6.)Много добър спирачен път от 38,9м.,като Мондео е по-добро с 38.0м.,но Мазда е с 40.5м.,а Опел с 41 м.!
7.)ШУМ В КУПЕТО:Авенсис: При 50км/ч.:59Дб При 100км./ч: 68Дб. При 130км/ч:71 Дб.
Шум в купето :Мондео: При 50км/ч.:61Дб При 100км./ч: 69Дб. При 130км/ч:72 Дб.
Шум в купето :Вектра: При 50км/ч.:58Дб При 100км./ч: 66Дб. При 130км/ч:70 Дб.
Шум в купето :Мазда 6: При 50км/ч.:59Дб При 100км./ч: 67Дб. При 130км/ч:72 Дб.
Както виждаме ,Авенсис е по-тих от Мондео,еднакво тих с Мазда 6 и по-шумен от Вектра.

Нека да преминем към втория тест ,проведен от Авто-билд месец Март 2004 година,брой номер:3 Там пише действително,че Авенсис Комби е класиран на последно място,на една точка след Лагуна Комби.,но това не е врезултат висок шум или лоши спирачки или некачествена изработка,той губи точки при изключително важния за комби автомобил показатели като полезен товар и тегло на прикачния товар,kakto niskata maksimalna skorost i po-slaboto uskorenie,obosnovano ot NAI-SLABIA motor v testa/samo 116 konia/Ето как изглежда класирането:
1.)Citroen C5 Kombi 2.2 HDI/133 konia/
2.)Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCI/130 konia/
3.)Opel Vectra Caravan 2.2 DTI/125 konia/
4.)Vw Passat Variant 1.9 TDI/130 konia/
5.)Mazda 6 Sport Kombi 2.0 CD/136 konia/
6.)Honda Accord Tourer 2.2i-CTDI/140 konia/
7.)Renault Laguna Nevada 1.9 dci/120 konia/
8.)Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D/116 konia/
Какво показват цифрите обаче:
1.) Спирачен път от 38.1 м. за Авенсис--Средно постижение.
2.) 36.9 м. за Мондео
3.) 37.0 м. за Вектра
4.) 37.0 м. за Лагуна
5.)37.4 м. за C5
6.)37.5 м. за Акорд
7.)38.6 м. за Мазда 6
8. 39.0 м. за Пасат.

В този тест пък е посеочено,че дизеловата Тойота Авенсис със същия дизелов мотор като в предишния тест със седана,където Авенсис беше най-икономичен,в този тест е най-лаком ,заедно с Вектра--Средно 7.5 л./В предишния тест Авенсис --6.7/100км.,другите по 7.0/100км./

По отношение на шума в купето ,две мнения няма,точните измервания сочат,че в комбито Авенсис е НАЙ-ТИХО от всички конкурентни модели-- 61/67/69Дб съответно при 50/100/130 км./ч. Стийност от 69 Дб. при 130км/ч. не постига нито един от тестваните още седем конкурента от същия клас!

--Мисля си,това не е субективно мнение ,а обективно,на базата на измервателна апаратура!




Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: LEXUS]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 01:38



Lexus, пак се увлече в цитиране на тестове, които нямат нищо общо с темата. Хората се оплакват от 1.8VVTi двигателя. а ти цитираш тестове на дизелови автомобили.
Оплакването, че е 'шумен' при скорост над 160км/ч е направо смешно, това не е кола предназначена за тази скорост. Обяснението на сервиза за спирачките също е смешно, но тук чуваме само едната страна на историята.
А относно тестовете, които цитираш:
1. Не вярвам да можеш да усетиш разлика от 1 (един) dB при шума;
2. Не вярвам да усетиш и разликата от 1м при спирачен път 40м. Сигурно ще кажеш, че тя може да е фатална. Съмнява ме, по-скоро вместо за половин час, патолога ще те 'съшие' за 25 минути, ако си в Авенсиса и се наложи да разчиташ на спирачния път да ти спаси живота;
3. Разхода на магистрала на Мондеото е по-нисък, така че не може да се твърди, че Авенсиса е по-добрия избор;
4. Динамиката на Мондеото е по-добра;
5. Качеството на интериора на Авенсиса е най-лошо от колите, които си сравнил, а имай предвид че това е долния сегмент на класа, не може и дума да става за сравнение с Пасат, Ауди или BMW за качество или пък с френските автомобили като дизайн. Евентуално корейските и американските призводители са по-зле.
Като заключение (мисля че ти го бях казвал и по-рано) - тестовете от рода на тези, които цитираш са направени за хора, които не могат да си изградят собствено мнение и разчитат на разликата между няколко цифри да 'реши' вместо тях. Статистиката е удобна наука, но кажи на човека дето му се е счупила колата, че 'според Аутобилд неговия явтомобил има само 2 или 3% повреди' - няма и да те изслуша, защото неговата повреда е 100%.
Не ме разбирай погрешно, имам Тойота (дори е с 1.8VVTi двигателя) и съм много доволен от нея, но никога не робувам на една марка и не си затварям очите за недостатъците на един или друг автомобил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.