Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 25.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: teodor]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано08.08.06 16:53



Тука взехме едно 2.0 седан и сравнено с една карина 3 на 1.8 е по-шумна. Сравнено с шума от авенсис комби 1.6 модел 2001ва е горе долу еднакво. То не е ясно дали е точно от двигателя, щото е по-различен шум. Но ми прави впечатление, че при отворен капак ввти мотора направо гърми сравнен с мъркането на този на карината. Но на новия авенсис изолацията е доста по-добра от тази на стария. Направи ми впечатление, че шума рязко намаля зимата когато му сложихме нормални гуми. Лятото с нископрофилни си беше осрана работа, особено над 100 кмх. Относно шума от огледалата, такъв проблем не съм имал - поне до 190 виене е нямало. Та, може и наистина да е от изолацията.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: teodor]  
Автор bubaro (непознат )
Публикувано22.08.06 02:55



Zdraveite,
И аз имам авенсис от 1 седмица-новия след фейслифта-1,6 двигател-най-слабия.
Смятам че колегата теодор няма нужда да се притеснява за спирачките-такава им е настройката и според мен са добри.Относно шумовете от огледалата не ми е направило впечатление за виене , може наистина той да има проблем с уплътненията дано като ги сменят да се оправи проблема.Това което и мен ме притеснява засега е шума при движение.Моята е с най-слабия мотор , но това не би трябвало да е проблем ,а и говорим за съвсем нормална скорост като 120 км/ч, а според мен и при нея вече е доста шумничко.Относно гумите смятам , че и доста допринасят за това-моите са фабричните- бриджстоун,не знам какви са вашите.Лошото е че и моторът доста си бучи, което дразни.
Имам служебна и корола 2005 версо 1,8-автоматик-многорежимен.Тя също е шумничка но май чак след 140 почва да ме дразни.При нея много гадни са скоростите ама това е друга тема, само искам да ви препоръчам да не си копувате от тези многорежимни автоматици, щото освен че са бавни и придърпват ужасно, се и чупят-на моята версо се прецака на 40000 км. и останах на пътя.После чаках 10 дена сервиза да набави часта и да я смени.
Иначе смятам че авенсиса има доста по-приятно окачване от версото, вози по меко , все пак е седан с по-нисък център на тежеста, а и отзад е с независимо окачване,версото на королата е дървена като возия , но поне ми харесва че е доста стабилна в завоите. Освен това версото си е малко тип " баничарка" и това и е смисъла иначе защо на една и съща цена да си избереш ванче вместо по голям клас седан.Все пак по голямо удоволствие от шофирането дава авенсиса,да не говрим че има значително по-голяма маневреност, тъйкато радиусът на завой на версото е направо плачевен.Абе мога само да вметна ,че най-комфортното окачване е на мерцедеса на баща ми-стар 1992 г-200дизел, страшно е бавен само че шума на двигателя, нищо че не е малък, не дразни и при 160 км/ч-тоест пределния му максимум, а возията е просто без коментар-хем не друса и не трополи по павета и релси,хем е стабилен по завоите, не улеква при висока скорост, направо почвам да се дразня ,че една кола конструирана преди повече от 20 години е по-комфортна от модели на реномирани марки след 2000 г.
Притеснява ме обаче , че двигателите като че ли дизелови така работят на празен ход -ръмжат доста нерафинирано, а това си се чува и вътре.Най-тъпото е че едни мои познати имат корола хечбек 1,6 автоматик-2002-от първите бройки от сегашния модел.Често съм я карал, в перфектно състояние за 4 години, на 85000км. вози 3 пъти по меко от коралата версо, а двигателят просто не се чува.Само над 5000 оборота леко почва да ръмжи ама това е нормално, все пак не е бентли.карал съм и стара корола от 1999 година , нейния двигател също въобще не ръмжеше и беше перфектен.Мисълта ми в крайна сметка е за тези последни зглобки на бензиновите двигателите,явно има някакъв проблем ама тези мотори са си шумни и мисля иазю да се оплаквам на тм ауто за това



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: LEXUS]  
Авторjapan_cars_fan (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 17:51



Az sum pochitatel na japan avtomobili. Spored men markite koito otgovariat i podurzat japn kachestvo sa honda, mazda i subaru. Tuk izkliuchvam prestiznite brandove na japan firmite.
Spored men toyota e japan ford i v nashi dni ne predstavliava nishto kato kachestvo. Interiora a puk i exteriora e edin ot nai slabite, viarno e che po vkus i cviat tovarishi net no osobeno za interior ne moga da si predstavia koi moze da haresa interiora na edna corolla naprimer v sravnenie s interiora na Skoda Octavia, Mazda 3 ili noviat Civic. Suglasen sum s kolegata che spisaniata sa samo za hora koito nemogat da si sustaviat sobstveno mnenie a tova znachi che ne sa karali dostatuchno koli. Az sushto kato nego sam imal nad 10 vse vtora upotreba no i dosta prilichni vinagi pod 5 godishnata bariera i spisania ne me interesuvat.
Aide i sus zdrave



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: japan_cars_fan]  
АвторБopeтo (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 11:44



Ясно е какъв си разбирач, щом в една група при Hонда и особено при Субару слагаш и Мазда. За Тойота нищо няма да кажа, но Маздичките дето са най колемите конкуренти на Нисан и Сузуки да ги сравняваш със Хонда и Субару е направо смешно. Ходи си карай жигулката на село до нивичката, пий една ракийка, тегли един бой на жена си, псувай всички в тая държава, ама не се цепи така...И как можеш да говориш за дизайн преди да си изуеш галошите?...



Тема Re: Проблеми Тойота Авенсис 1.8 VVTi - продължениенови [re: bubaro]  
Автортeoдop (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 18:01



Извинявам се, че се включвам чак сега.
Ето в резюме какво се случи след като описах проблемите:

Свиренето - сменаха уплътненията и свиренето престана. Самите уплътнения всъщност са като старите, като някъде около огледалото има две слепени гумени ленти напречно на уплътнението. Очевидно така се прекратява завихрянето или незнам какво. Реузлта - свиренето престана, обаче се събира прахоляк на това място върху уплътнението. Браво !

Спирачките - никой не може да ме убеди,ч е да ти пропада педала до пода и да трябва да натискаш два пъти за да усетиш истински спирачен ефект е нормално. В резулта на добрите спирачки, шофорът ми при пракиране на заден ход ужким натиснал леко спирачката да убие скоростта, но ефект никакъв и подпрял колата. Човекът кара всякакви коли в службата и според него спирачките не са в ред. Ще продължим да настояваме за ремонт.

Еърбек - ами онзи ден из дупките на родните пътища еърбега се включи. Изключи се индикация та за няколко минути но после пак се включи. В резултат обаждане до сервиз, незабавна покана за приемане на колата и сутановяване, че някакъв куплунг се бил откачил. Интересно ! Според тях било много опасно. Добре, че не се е отворил евърбега/ите по време на движение.

Предно окачване и управление - преди месец и половина служебно вкараха колата в сервиза да сменели нещо по управлението. Всъщност причината беше ясна още при първите километри на колата. Волана се въртеше с такава лекота, че дори пречеше при висока скорост. Свръхзавиване или нещо такова. Сега е по-стегнат и при висока скорост колата е стабилна.

Обороти/двигател - колата си е шумна като двигател, което е учудващо за япоснки автомобил произведен 2006 г. Сори японци, но мазда 323 произведена 1995 г. е по-безшумна и мърка като коте. Оборотите пък при включен климатик, пък и не само се менят постоянно между 1000 и 800. А при включен при отпускане на педала на газта и изкзл;ючване от скорост аха да паднат под 500 и да загасне. Сервиза казва - всияко е ОК. Странно !

Светлини - не са много добри. Слаби са. Факт. Проблем е осветлението на светлинното табло. При запалване то светва, а индикацията за габарити и къси е мизерна, като при включването им таблото леко променя силата на светене. По този начин често се случва при сумрак да забравям да включа светлините защото си мисля, че съм го направил. В резултат - петарка на един полицай , който ми каза, че аз съм вторият за деня хванат с този проблем. Смях! Индикацията за скриване на огледала нощно време при включени светлини не свети. Да не говорим, че тази на вратата за прозорците е слаба. Имах Голф 4 при който ако си на къси/дълги и загасиш двигателя и извадиш ключа, то автоматично се превключват на габарити, плюс звуков сигнал при отваряне на вратата.

Ако си загасил двигателя и ключа е в контакта, не можеш да държиш шофъорската врата отворена. Пищи та се къса. Може и да е умно измислено, но понякога дразни. Датчика на седалката до шофъора за колана е толкова чувствителен, че книга да оставиш и веднага започва да писка.

Иначе колата има мног опредимства. Определно ми харесва като дизайн, макар че някои мислят че е дървен. Не се изморяваш при дълго пътуване. Киматика си е удобство. Има добра визия и чудесна аудио система. Въобще мисля, че колата не е лоша но нещо и липсва. Всъщност липсва и японското произвдство.

Все пак мисля да поговоря сериозно с лизингодателя за подмяна на автомобила. Има договор за 4 години. За 9 месеца куп проблеми. Какво ще е на 4-та година ?

Това е от мен. Не съм претенциозен но мисля, че след като се дават доста пари за нещо, което се твърди че е качествено искам да получа това качество.

Поздрави !



Тема Re: Проблеми Тойота Авенсис 1.8 VVTi - продължениенови [re: тeoдop]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано29.09.06 16:49



Карам Тотка 1.6 GTI 125к.с - 1990г. - дърта та знае ли се!
Преди да сложа други тръби за по-добра динамика, при което гърнетата бяха подменени с "по-шумни" колата НЕ СЕ ЧУВАШЕ, при 140км/ч, затворени прозорци и подходящи гуми колата беше много тиха. Мотора започваше да ръмжи след 170км/ч, а при 240км/ч и 7500об - издаваше звук, като пистов мотор - супер яко. Сега още при 130км/ч вече е шумен, а при 200 вече го докарва на супер як саунд.........ама не се учудвам де!!!
Колата е супер яка "вади павета", 0-100км/ч за 8.5 сек още малк доработки и сме на БОЖУРА с претенции за 15.5сек на 402.....
Преди карах ФИАТ АБАРТ - спортен беше много запазен - звяр, е с него не съм имал такива проблеми, каквито вие описвате.......
Сега да не си помислите:"Абе той не карал хубава кола и.....". В миналото, като лична охрана съм карал S-класи на поразия, но т'ва са коли от "друга планета".
Имам доста познати с Тотки, чисто нови(една фармацевтична фирма). Повечето са с дефкти, почнаха да горят масло на 80 000км и бяха на основен ремонт. От 20 закупени автомобила, 15 треснаха моторите преди 100 000км.
Сега ИСТИНАТА - истината е, че тези коли се правят в Турция и Европа и при нас идва по-ниското качество, от там и малко по-ниските цени(при повече закупени коли цената пада доста т.е влизат доста "тънко" в БГ).
Относно спирачките и скоростите, еми т'ва японците НЕ ГО МОГАТ добре!!!
Моята кола е дърта, но все пак спортна по тази причина спирачната система постоянно се поддържа, но НЕ СПИРА добре за вървенето, което има!
Като спиране най-добре е BMW - лично мнение, но все пак при тях помага и задното предаване и различното разпределение на масите.
Който иска ван, моят фаворит е Ford S-Max, върви много, спира ЗВЕРСКИ и има супер комфотна возия.

ПОЗДРАВИ

Редактирано от Reptile на 29.09.06 16:51.



Тема Re: Към Теодорнови [re: тeoдop]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 04:02



Теодоре,значи това което си описал за Авенсиса ти е коректно.Наистина новите VVT-Iмотори на Тойота са по-шумни на празен ход,и това е заради веригата,вече не са с ангренаж.


Но не мисля ,че това са дефекти ,които си имал дотук освен уплътненията,по това което обясняваш.Реални ДЕФЕКТИ не си имал според мен.Авенсис е чудесен автомобил,това за оборотите --остави компютъра да си ги регулира както трябва,зависи от климатика/той включва и изключва/,бензина и т.н..Нищо странно няма в леко менене на оборотите взависимост от фарове,климатик,бензин и т.н..Спирачките на новите Тойоти деиствително са по-меки от старите,но това е инженерно решение.Ако не хващат от 1-ви път определено не са в ред!
По отношение на светлините--Такива са -за едни силни,за друг слаби,за трети нормални--зависи с какво ги сравняваш.Ако наистина си убеден че са слаби,много лесно е да се измери колко лукса светлина дават и да се сравни с конкурентни модели!Уверявам те че са в рамките на нормата.А таблото е оптитрон и свети и без запалени фарове,нормално е като запалиш фаровете да свети по-слабо таблото защото се предполага ,че е мрачно или тъмно за да не дразни очите.Между другото тази светодоидна технология е много модерна и намалява натоварването на очите на водача.



Тема Re: За бубаронови [re: bubaro]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 04:06



Бубаро,нормално е 1.6 Авенсис да е малко по-щумен от Корола Версо с 1.8 мотор,който не се форсира и напряга токова при съотв.скорост.1.6 е абсолютният минимум в класа на Авенсис,не случайно на Еврпоейския пазар той не се предлага!



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: teodor]  
Автортoйoтa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 01:11



Аз мислия че тук има много хора които нямат база за сравнение че нещата който са изтъкват като проблеми както и в последния отговор са всъшност предимства на новия автомобил. Това потъване на педала е съвсем нормално дори и ако бъде повторено или потретино! А шума при 160км/час е нормален за кола 1.8.



Тема Re: Няколко проблема с Тойота Авенсис 1.8 VVTiнови [re: тoйoтa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано02.05.07 17:49



Бих казал, че е нормално за всяка кола с под 6 скорости.
На 6-та няма проблеми, ама като дойде на 180-200 съпротивлението на въздуха ще почне да му вдига врява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.