Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 28.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за Тойота Карина Енови  
Автор vtrendy ()
Публикувано13.09.04 18:10



Здравейте,
Преди една седмица си купих Тойота Карина Е 1.6i, 16V, 115 h.p. и вече имам нужда от съвет.
Става въпрос за това да слагам ли газова уредба и ако да каква?
По тази тема чух поне толкова мнения, колкото хора съм питала. Едни са твърдо против - казват да си карам на бензин. Други ми казват, че ако сложа газова уредба, ще разваля инжекциона на колата и единствената подходяща уредба е газовият инжекцион, който както знаете струва много пари. Трети ми казват да не се излагам и да си сложа конвенционална газова уредба за инжекционова кола.
Аз, като представител на задълбочено запознатия с автомобилната техника женски пол, ви моля за съвет, като имате предвид, че на този етап финансовата страна на въпроса не е определяща.
Благодаря



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор axial (radial)
Публикувано13.09.04 21:03



В този форум повечето хора биха те "оплюли", че мислиш да развалиш един наистина добър двигател с газова уредба ( каквато и да била тя). Моето лично мнение също е да не се занимаваш с глупости...
Икономията от газ е много относително нещо. Ако спазваш всички изисквания като палене и гасене на бензин, периодично каране на бензин, редовна ( максимум на 10 000 км.) смяна на въздущен филтър, редовна профилактика на АГУ и др. "незначителни" разходи, ще видиш че газовата се изплаща не на 30, а на 60х. км. (примерно). А като прибавиш към това по-лошото вървене на колата, постоянните проблени с оборотите примерни и др. дреболийки - не мерси АГУ!!!
Предполагам, че си видяла темите в клуб АГУ, там си говорят основно за проблеми! А тези които си мислят, че са много на далавера просто карат само на газ - нещо което скапва един двигател.
В крайна сметка избора е твой, но ако ще минаваш на газ по-добре продай тази невероятна кола на някой тойота фен и си вземи или дизел или несто различно от японска кола...
Може да ти звучи крайно моето мнение, но съм карал и на газ и знам колко струва това "удоволствието"...Успех!



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано13.09.04 21:21



Това дали е хубава или лоша газта е спорна тема, в която няма смисъл да се навлиза...

Само не разбрах как се скапва двигателя от газта.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано13.09.04 21:44



Ами първо се запушват инжекционите...



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор vtrendy ()
Публикувано13.09.04 21:53



Мерси за бързия отговор. Нямам никакво намерение да продавам колата, тъкмо защото е невероятна. Дизел никога няма да си взема - не ме кефи как шумно работи и как трябва да подгрява и как зимно време е удоволствие да го палиш. А различно от японски автомобил....че това ми е трети японски автомобил, дори и идеята за друг произход ми звучи абсурдно. Иначе предишният ми автомобил беше Нисан Примера 1.6, 90 коня, карбуратор. От колата съм изключително доволна, но я продадох поради годинките й (1992), с напредването на които става все по-трудно за една жена да я поддържа (извинете ме, но мъжете-монтьори са ужасни грубияни и винаги смятат, че жената е тъпа и загубена фльорца, която може да бъде измамена по всякакъв начин). Та след това лирично отклонение, да продължа по темата - та на този Нисан му бях поставила АГУ и нямах никакъв, ама наистина никакъв проблем с това през трите години, през които колата беше моя. Признавам, че бензинът го ползвах само когато газта свършеше. Не съм го палила и гасила на бензин. Даже съм оставяла и резервоара празен. Естествено съм отнесла и достатъчно упреци за това. Обаче проблеми нямаше. От друга страна не е и като да не я карам колата - не че е нещо много, ама 20 хиляди на година навъртам.
За това питам какво да правя. Страшно много се чудя. Но май вече станахте много тези, които сте против АГУ. Може би решението ми ще тръгне в тази посока.
Благодаря още веднъж.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано13.09.04 23:59



Малко ни е клубчето.. малко сме с каринките.. пък с газ май и няма никой. Почукай при газаджиите - там по ще има мнения по въпроса. И аз много пъти съм искал да питам тук за спортни пружини за Карина.. ама се спирам:).

Примерката е идеалната кола за газ. С карбураторчето на газ му се губят и някои типични заболявания (хълцането на бензин) дори.
Бтв... от Японка по желязна кола няма. От Тойота още по малко. Кое те притеснява за газта? Един форд да не е по пригоден?

И честита ти Каринка!:)



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 01:19



Още нещо за тойотата...
Гледах, че повечето карини имат лампа в комплект с калф за очила точно над огледалото за задно виждане. Моята няма тази "екстра". Питах в Тойота и там ми казаха, че това ще струва 150 лв. Знаете ли от къде мога да си купя такава лампа по-евтино.
Още веднъж, благодаря.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 09:20



От моргата.

А някой знае ли как да си сваля лампата в средата на купето, за да и сменя крушката? От никъде не поддава:(.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 10:20



Инжекторите се запушват само, ако не влизат в действие. Всяко АГУ, което е малко над най-евтиното пали на бензин и превключва на газ, когато са изпълнение две условия:
1. Работна температура над Х (обикновено 70 градуса)
2. Обороти на У (обикновено 3000)
Т.е. при тези системи при всяко каране задължително се използват инжекторите и проблема, който описваш не се наблюдава.

Според мен единствения проблем е риска от детонация на газта в колекторите, затова аз не съм почитател на конвенционалните АГУ, но едната ми кола е с газов инжекцион и определено съм много доволен.

Някой друг проблем?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: El Camino]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 11:08



Къде е тази морга?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.