Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 19.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема реглаж на клапани  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 16:16



Здравейте ! Вчера ми се наложи да се отбия в сервиза на ТМ Ауто за едно уточнение относно шенкела на задното окачване и там ми казаха , че имам нужда от реглаж на клапани. Само дето тази процедура при тях струва скромните 200 лв, та въпросът ми е някой зане ли къде може да сенаправи по-евтино и читаво ? става дума за мотор 4А-ГЕ



Тема Само за уточнениенови [re: Stass]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано15.09.04 23:48



този мотор е с пулове на клапаните - та ако се наложи покупка на пулове - цената далеч няма да е само труд......



Тема Re: реглаж на клапанинови [re: Stass]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 00:49



Ami spored men otidi niakade drugade ipitay kolko struga tva! Az ti preporuchvam TANNY service tva e srestu kat do serviza na CITROEN! Tam izvarshvat absolutno vsichko na svesni ceni i davat niakolko toyota carolla pod naem i imat opit s toyoti ot kvoto sum vizadl kato sumbil tam! Prosto pitay i tam kolko struva i taka



Тема Re: реглаж на клапанинови [re: Stass]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано16.09.04 23:46



MNOGO vnimavai, kude shte ti otvaryat dvigatelyat!!! 4AG ne e lesen za reglaz ako neznaesh tochnite spesifikacii i nyamash dostup do nuznite ti pulove!
suvetut mi e: idi na

tam v tech dogs ima 4AGE book, i nameri tochnoto opisanie kak se regolirat, formulite za presmyatane na nuzniteti luftove i pr. shte ti tryabva i specifichen instrument za natiskane na klapana i kofata pod valovete za da sa mahnat i slozat pulovete.
ako nyamash vreme, interes, i pr. nai-dobre si suberi 200lv, za da ti e mirna glavata. i po vuzmoznost nastoyavai, Bobi da ti gi regulira!
ili, preskochi do tuk, i shte ti gi reguliram bezplatno
pozdravi i uspehi,
punky
PS: naistina ne si pravi eksperimenti s tozi proces, zashtot moze da ti struva MNOGO poveche pari posle!




Тема Re: реглаж на клапанинови [re: punkara]  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 16:39



Пънки, много мерси за съвета ! ще го имам предвид и като посъбера някой и друг лев ще си направя реглажа там. Може да ти е любопитно да разбереш че шенкелите ми чийто втулки се бяха разбили, се оказаха че не били със селенови втулки а с някакви си шарнирни връзки ( макар да не знам какво точно означава това в случая). Така че , направо си поръчах един нов-след месец ще пристигне заедно с комплект задни амортисьори Билщайн( от Кони ми казаха че не предлагали макферсони като за моята и трябвало сам да си ги преработвам за да станат..)
Миро, и тия в тойота ми казаха че са с пулове клапаните ми и офертата им бе около 200 лв барабар с пуловете.



Тема Re: реглаж на клапанинови [re: Stass]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано18.09.04 18:51



o boze! ta tuk stava duma za linkovete na stabilizirashtata shtanga! kum 80 i kusur leva ednata... pone prdi gordini...:).
a zashto ne se opita da potursish takiva linkove po simeon? mislya che trite 5-ci i drugi marki gi pravyat!
edinstvenite chasti po zadnoto okachvane na tvoyata kola, deto sa sus shranirni linkove sa tezi dve shtangichki, koito prikrepvat kraishtata na stabilizirashtata shtanga (14mm diametur) kum zadnite ti makfersoni! drugite 6 shtangi sa sa sus normalni selenovi vtulki.
ako mozesh da proverish po simeon, i da otkazesh poruchkata, probvai se, moze da e mnogo po-evtino.
a za klpanite: golyama igrachka e, nuzni sa specifichni instrumenti, i pulove, i 200lv e super cena shtom vlizat i pulovete v neya! edinstveno tryabva da budesh siguren che tozi koito shte pravi reglaza, shte go napravi kakto tryabva! az zatova ti preporuchah Bobi (ama toi mai sega shef na serviza, ili?).
pozdravi i usehi,
punky




Тема Стасе,нови [re: Stass]  
Автор jamie (член)
Публикувано18.09.04 21:12



КОНИ имат амортисьори за теб - пак си разговарял с няграмотници, съжалявам :-(



Тема Re: реглаж на клапанинови [re: punkara]  
Авторstass (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 11:25



приввет ! засега реглажа остава за другия месец, понеже паралипсиса навлезе в остра форма на кинтонемия ! а колкото до поръчката, много се съмнявам да може да я откажа , пък и честно казано предпочитам да се оръся малко повече,но да знам че няма да попадна на някое менте, както стана с амортисьорите ми , дето уц бяха токико а за 3 месеца изпуснаха почти напълно. както и да е.
Но както се казва , всчко зло не идва само- вчера си купих касетофонче за королката и гадовете за да ми дадат гаранция искат да ми го монтират само и единствено в сервиза на Тояга, където ми взеха 40 кинта за монтаж !! майната му , щах да го преживея ако тиа идиоти не ми бяха скапали електрическата верига някъде . В момента нямам габарити и светлини по таблото, ното задни светлини. закарам им я да си оправят бакиите а ония гледаха, гледаха и накрая ми заявиха че не е от тях и не могат да оправят проблема. но все пак да сам я оставил един цял ден и щели да разберат поне каде точно е проблема !ебаси и каръка ме е налегнал !



Тема Re: Стасе,нови [re: jamie]  
АвторCтac (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 11:28



Миро, нищо чудно да си прав, но за съжаление аз самия няма как да знам че тия "вносители" са гола вода(апропо, аз вчера попитах в Цунами тунинг и там ми казаха че има-360 лв единия !) . да се надяваме че Билщайнките дето ще дойдат след седмица ще са читави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.