Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 22.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за Тойота Карина Е  
Автор vtrendy ()
Публикувано13.09.04 18:10



Здравейте,
Преди една седмица си купих Тойота Карина Е 1.6i, 16V, 115 h.p. и вече имам нужда от съвет.
Става въпрос за това да слагам ли газова уредба и ако да каква?
По тази тема чух поне толкова мнения, колкото хора съм питала. Едни са твърдо против - казват да си карам на бензин. Други ми казват, че ако сложа газова уредба, ще разваля инжекциона на колата и единствената подходяща уредба е газовият инжекцион, който както знаете струва много пари. Трети ми казват да не се излагам и да си сложа конвенционална газова уредба за инжекционова кола.
Аз, като представител на задълбочено запознатия с автомобилната техника женски пол, ви моля за съвет, като имате предвид, че на този етап финансовата страна на въпроса не е определяща.
Благодаря



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор axial (radial)
Публикувано13.09.04 21:03



В този форум повечето хора биха те "оплюли", че мислиш да развалиш един наистина добър двигател с газова уредба ( каквато и да била тя). Моето лично мнение също е да не се занимаваш с глупости...
Икономията от газ е много относително нещо. Ако спазваш всички изисквания като палене и гасене на бензин, периодично каране на бензин, редовна ( максимум на 10 000 км.) смяна на въздущен филтър, редовна профилактика на АГУ и др. "незначителни" разходи, ще видиш че газовата се изплаща не на 30, а на 60х. км. (примерно). А като прибавиш към това по-лошото вървене на колата, постоянните проблени с оборотите примерни и др. дреболийки - не мерси АГУ!!!
Предполагам, че си видяла темите в клуб АГУ, там си говорят основно за проблеми! А тези които си мислят, че са много на далавера просто карат само на газ - нещо което скапва един двигател.
В крайна сметка избора е твой, но ако ще минаваш на газ по-добре продай тази невероятна кола на някой тойота фен и си вземи или дизел или несто различно от японска кола...
Може да ти звучи крайно моето мнение, но съм карал и на газ и знам колко струва това "удоволствието"...Успех!



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано13.09.04 21:21



Това дали е хубава или лоша газта е спорна тема, в която няма смисъл да се навлиза...

Само не разбрах как се скапва двигателя от газта.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано13.09.04 21:44



Ами първо се запушват инжекционите...



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор vtrendy ()
Публикувано13.09.04 21:53



Мерси за бързия отговор. Нямам никакво намерение да продавам колата, тъкмо защото е невероятна. Дизел никога няма да си взема - не ме кефи как шумно работи и как трябва да подгрява и как зимно време е удоволствие да го палиш. А различно от японски автомобил....че това ми е трети японски автомобил, дори и идеята за друг произход ми звучи абсурдно. Иначе предишният ми автомобил беше Нисан Примера 1.6, 90 коня, карбуратор. От колата съм изключително доволна, но я продадох поради годинките й (1992), с напредването на които става все по-трудно за една жена да я поддържа (извинете ме, но мъжете-монтьори са ужасни грубияни и винаги смятат, че жената е тъпа и загубена фльорца, която може да бъде измамена по всякакъв начин). Та след това лирично отклонение, да продължа по темата - та на този Нисан му бях поставила АГУ и нямах никакъв, ама наистина никакъв проблем с това през трите години, през които колата беше моя. Признавам, че бензинът го ползвах само когато газта свършеше. Не съм го палила и гасила на бензин. Даже съм оставяла и резервоара празен. Естествено съм отнесла и достатъчно упреци за това. Обаче проблеми нямаше. От друга страна не е и като да не я карам колата - не че е нещо много, ама 20 хиляди на година навъртам.
За това питам какво да правя. Страшно много се чудя. Но май вече станахте много тези, които сте против АГУ. Може би решението ми ще тръгне в тази посока.
Благодаря още веднъж.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано13.09.04 23:59



Малко ни е клубчето.. малко сме с каринките.. пък с газ май и няма никой. Почукай при газаджиите - там по ще има мнения по въпроса. И аз много пъти съм искал да питам тук за спортни пружини за Карина.. ама се спирам:).

Примерката е идеалната кола за газ. С карбураторчето на газ му се губят и някои типични заболявания (хълцането на бензин) дори.
Бтв... от Японка по желязна кола няма. От Тойота още по малко. Кое те притеснява за газта? Един форд да не е по пригоден?

И честита ти Каринка!:)



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 01:19



Още нещо за тойотата...
Гледах, че повечето карини имат лампа в комплект с калф за очила точно над огледалото за задно виждане. Моята няма тази "екстра". Питах в Тойота и там ми казаха, че това ще струва 150 лв. Знаете ли от къде мога да си купя такава лампа по-евтино.
Още веднъж, благодаря.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 09:20



От моргата.

А някой знае ли как да си сваля лампата в средата на купето, за да и сменя крушката? От никъде не поддава:(.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 10:20



Инжекторите се запушват само, ако не влизат в действие. Всяко АГУ, което е малко над най-евтиното пали на бензин и превключва на газ, когато са изпълнение две условия:
1. Работна температура над Х (обикновено 70 градуса)
2. Обороти на У (обикновено 3000)
Т.е. при тези системи при всяко каране задължително се използват инжекторите и проблема, който описваш не се наблюдава.

Според мен единствения проблем е риска от детонация на газта в колекторите, затова аз не съм почитател на конвенционалните АГУ, но едната ми кола е с газов инжекцион и определено съм много доволен.

Някой друг проблем?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: El Camino]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 11:08



Къде е тази морга?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано14.09.04 11:11



А можеш ли да сметнеш колко бензин отива докато достигнеш температурата Х? А колко е цената на една добра АГУ? При каране предимно градско и пробег от 20 х.км. на година за колко време се изплаща една добра АГУ? И ако приемеш , че една кола се кара обикновенно около 3 години от един собственик....
А колко струва редовната профилактика на АГУ и честата смяна на въздушния филтър?
След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...

А проблема с играенето на оборотите в следствие на запушен възд. филтър? А колко се качва тогава разхода на газ? А колата все така добре ли върви?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 11:15



В Карлсруе имаме една, в Ращат има няколко, после към Манхайм и Щутгарт трябва да провериш. За съжаление когато ми трябва нещо ги обикалям всичките.

Ти от къде си?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: El Camino]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 11:28



За съжаление съм далеч, далееееч от тези градчета - от село Подуяне съм. Иначе ми е ясно, че от там мога да си намеря тази лампа. В такъв случай с кого да се свържа, за да си поръчам от някоя морга в Германия?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 11:56



Аз пък съм за съжаление далееч далеч от село Подуяне.

Исках да ти кажа да провериш в моргите в БГ, когато имаш време или просто минаваш покрай такива. Не е нещо неотложно все пак.
Или някой от форума ще се обади ако види такава.
Ако тръгна да търся тук е възможно цената да стигне повече от 75 евро заради пътните, за колкото ти го предлагат в БГ.

Предполагам това ти не първия сблъсък с ужасяващата реалност и имаш опит с Примерата. Карина се намира трудно, да не кажа невъзможно по моргите. Просто рядко се чупят, а още имат много ресурс да се оттървават от тях. Някоя ударена евентуално.
Аз Съни например не успях да открия на гореизброените морги в Германия преди 4 месеца.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 12:43



С кеф и гордост линквам новия форум:)))






Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 13:07



А можеш ли да сметнеш колко бензин отива докато достигнеш температурата Х?
- На мерцедеса става за пътя от Хемус до Орбита

А колко е цената на една добра АГУ?
- Моята беше 1250лв.

При каране предимно градско и пробег от 20 х.км. на година за колко време се изплаща една добра АГУ?
- Зависи. Аз моята я изплатих за едно лято, но тогава карах повечко (почти всеки уикенд се разхождах до морето :)))

И ако приемеш , че една кола се кара обикновенно около 3 години от един собственик...
- еми зимаш си газовата. (няма нужда да е с бутилката - само инжекторите и електрониката)

А колко струва редовната профилактика на АГУ и честата смяна на въздушния филтър?
- При газов инжекцион такова животно нема

След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...
- не е.

А проблема с играенето на оборотите в следствие на запушен възд. филтър? А колко се качва тогава разхода на газ? А колата все така добре ли върви?
- Колата върви перфектно - на магистрала ХЕМУС карам обикновено със 160 без значение дали е баир или не - не ги усеща изобщо. Предварението съм го сложил да е за 98 - има една такава врътка колата - може да казваш на машинката какво предварение да слага.

След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...
- Аз пък като си сметнах - за последната година ако бях карал на бензин и бях минал същите километри (като съм извадил сумата на бензина, който наливам) щях да съм дал 1700 лв. повече. На мен тази сметка ми стига.

Според мен газта си струва, НО тойотата ми НЕ Е на газ - защото е fun-car. Не е работно добиче като Мерцедеса и искам да вади максимума. Просто искам да кажа, че в определени случаи газта е много добро решение. Това което не ми хареса е твърдението, че газта скапва двигателя - иначе икономическата страна на въпроса всеки си я смята сам.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 13:39



Казваш - 1250 лв.; а каква марка ти у АГУ-то, защото за BRC Sequent ми искат 1800 лв.
Всъщност кой сервиз за АГУ ще препоръчате?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано14.09.04 14:13



Твоята сметка може да излиза, но за 20х. на година градски цикъм -НЕ излиза!
Едно е да караш на къси разстояния в града друго е да караш извънградско.

И за да приклуча с тази тема, ще ти кажа че 2,5 години карах на този цикъл с АГУ. Далаверата ми беше, че успях да я продам за 100 лв.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 17:07



Моята е руска. Доволен съм, но преди да си сложиш потърси отзиви за същата кола с каквато си.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано14.09.04 17:48



hahahaaaa
I az sum ot Selo Poduene i karam Carina 1.6 115 k.s., no za nishto na sveta ne bih si slozhil gaz, pone dokato benzina ne e preskochil 2 lv... :-)))))))))



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано15.09.04 09:35



ima otdelni sluchai, kogato postavyaneto na gazova uredba e naistina perfektno, ne suzdava yadove, i horata si karat s godini i stotici hilyadi kilometri, NO, povecheto sluchai ne sa takiva. dvigatelyat koito imash 4A-FE sus sitemata si L-jetronic (na denso) v nikakuv sluchai ne e lesna za uspeshnoto prigazdane na gas! dori i da vurvi kolata, sled ne dulag period ot vreme shte zapochnat kup nepriyatnosti ot benzinovata strana na neshtata. kato pochnes ot injektorite, i svurshish do sensorite (na purvo myasto lambda sondata). gasovata sistema e trudno prigodima kum promenliva nuzda ot gorivo, i zaradi tova chesto se nalaga, da se promenya nastroikata, koeto ne e hich hubavo za vutreshnostta na dvigatelyat (po-visoki temperaturi... ili puk nagarai koito unishtozavat i katalizatorut).
az bih te posuvetval da si karash na benzin, kato se grizish za kolata, i po tozi nachin tya shte te slusha i shte si gori normalnoto kolichestvo gorivo.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
АвторJonko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 10:46



Въпреки, че карам Пасат, а не Карина по въпроса с газта имам следното особенно мнение - Пасата-а е 2.0 115 к.с., двигател 2Е - пълна оинжекция - и аз карам по 20 хил на годиан, газовата ми уредба струваше 490 лв, 2 пъти ми е пукала в всмукателния тракт, нищо особенно - 0 лв ремонт, колекторите са метални, в България е супер мърсотия и който си сменя въздушния филтър на повече от 10 хил. км. е пълен идиот - по него сигурно има 1 кило прах, паля на бензин и след 5 секунди минавам на газ(хехе ще си монтирам дигатален термометър да гледам кога ще стане 69,9 градуса), дюзите ми са запушени и на бензин сигурно няма да работи добре, но за какво по-дяволите ми е??аз карам с гориво 76 ст./л????едно чистене с ултразвук на дюзите - 80-100лв!На газ и на бензин върви абсолютно еднакво - това са пълни глупости, че има разлика в движението, fun-car, и тем подобни ...Та така стигнахме и до най-същественото - разхода:
Аз съм супер спортист и в моите ръце кола градско по-малко от 12 не харчи(и Тико да взема пак ще е така) - на газ е 13%, някой ще се наеме ли да сметне кога съм си избил парите , при положение е че през годините имаше моменти когато газта беше 2.5 пъти по евтина? сигурно на 3 тия месец!

Твърдо съм за газ! А това, че на някой сфетофар колата ще помести оборотите и трябва да пипнесш педала и да ги дигнеш леко - вие нали можете да карате коли , а не само да се возите в тях?????

Предишната ми кола беше Астра 1.4 моноинжекция - абсолютно същите наблюдения - даже поедно време газта беше 30 ст, а бензина левче.

Според мен се консултирайте в сервиз за АГУ кадето да ви обяснят могат ли да ви сложат газова, срещу колко пари и т.н. , а разни популистки приказки като "Карай си Тойотката и сис виркай, тя е толкова хубава" са само шум в простарнството - ти пак ще си я караш и тя ще си е все още все тъй хубава :)
Форума АГУ в Дир-а е много на ниво, питай там определено ще получиш компетентен съвет!



Тема Re: Има!нови [re: vtrendy]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.09.04 15:00



в новия вестник автопазар имаше поне 3 обяви за карини на части. сигурно и в следващия ще ги има

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Jonko]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано16.09.04 22:14



Абе Jonko , какъв супер спортист си с тези мижави 115 к.с. на тежкото купе на Пасата... Прави ли ти впечатление , че 1,6 литровия мотор на Карината е със същата мощност ? Моята Карина е 2.0 литра 16 клапана и е 121 к.с. и досега не съм знаел , че съм спортист ... И освен това направи ли ти впечатление , че питащата каза ,че разходите за гориво не са и кой-знае какъв проблем . Защо и е да си разбазиква хубавата кола. Както знаеш много хора в България карат VW и тези коли се познават сравнително добре от монтьорите (т.е. имали са възможност да съсипят необходимия брой коли, докато се научат). Карината не е често срещан модел и не е ясно какви ще ги забъркат газаджиите. А за консулатацията в сервиза за АГУ ... едва ли ще пропуснат да и вземат парите и да и турят възможно най-скъпата газова уредба , защото е японска кола.





Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: chr_hdj]  
АвторJonko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 14:35



Po wuprosa s sporta iljustrirah razhoda na benzin, po wuprosa s tejesta na kupeto prawi li ti wpechatlenie che Carinata e naj-dulgata i naj shirokata sred shodnite w klasa i e sushtija korab kato pasat-a.

A na teb prawi li ti wpechatlenie che hora za koito razhoda za km probeg ne e problem si kupuwat Dodge Ram 5.5litra i ne si gubjat wremeto po forumi s wuprosi za AGU(i btw predishnata im kola ne e primera karburator s AGU).
Pitashtata poiska suwet dali da produlji da kara na gas sled kato e karala dulgi godini i poluchi takuw, razlichen ot tezi deto im se "razwaljali" kolite. A po wuprosa s cenorazpisa si ima swobodna konkurencija - gazadjii na wseki ugul i sa kolenichili s cenite!

Sus zdrawe....



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Jonko]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано17.09.04 15:13



Opaaaaaaa, tuk neshto ne e tochno taka! Carinata mozhe i da e goljama, no v nikakuv sluchaj ne e tolkova tezhka, kolkoto e Passat-a! Ako edin pasat e 1.8 t, to Carinata e 1.3 t. razlika ot 500 kg izobshto ne e malka... !!! Za Passat-a ne sum siguren dokolko e tochna cifrata, no trjabva da e njakade tam, pone dokolkoto si spomnjam ot edin prijatel s passat...



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: ToyotaFan]  
АвторЖeko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 16:52



eeeeee я някой да види колко кг е пасата и колко е тойота и да видим кой има право в случая че ми стана интересно а инак тойотата е много просторна и удобна



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Жeko]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано18.09.04 13:50



"2 пъти ми е пукала в всмукателния тракт, нищо особенно - 0 лв ремонт"

"Твърдо съм за газ! А това, че на някой сфетофар колата ще помести оборотите и трябва да пипнесш педала и да ги дигнеш леко - вие нали можете да карате коли , а не само да се возите в тях????? "

Jonko , това си го писал ти , а не аз . Като ти пукне за 3-ти път във колекторите , сигурно ще се бръкнеш по- дълбоко за ремонти. А за това ,че за теб каране на коли е равно на успешна борба с непрекъснати дефекти , а не с удоволствие от карането е нещо ,което ще се въздържа да коментирам ...
Както се вижда и след няколко хиляди монтирани АГУ-та на Пасати , газаджиите пак не са си научили урока. Представи си как ще се справят с АГУ на Карината. А иначе , ако се монтира грамотно , сигурно ще е добре . Ама дали си заслужава риска .......???

Моля да ме извиниш , ако съм те обидил с нещо , но ми прозвуча много смешно - "супер спортист" със 115 к.с. на около 1300кг купе. Между другото и Карината е с подобно тегло , но е малко по-динамична - 9,0 сек ускорение до 100км/час , срещу 10,5 сек за Пасата. Но според мен тази разлика е малка и не си заслужава да се коментира изобщо .
Карината наистина е широка и е изключително стабилна при висока скорост .





Тема Re: Ejednewie...нови [re: ToyotaFan]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано19.09.04 14:07



Momcheta, kato pochnete da pishete cifri ot roda na ton i 800 za sreden klas kola (pasat) i naprawo se chudq dali ne sym w nqkoi detski forum.
Karinata mi po dokumenti - a w nemskite go pishe e 1130 kg. Taka pishe!
1200 da e.. twa e.

Pasatite okolo 96ta gi dawat na nemskite saitowe po 1250 kila, posledniq dizelow model e 1476kg. Otgore oshte 100 im slojete da e po dostowerno.. ma razlikite s 1800 sa si ogromni.



Тема Re: Ejednewie...нови [re: El Camino]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано20.09.04 08:33



Az ne znam kolko tezhi Passat-a, a imam prijatel, kojto ima i ot nego sum chuval za takova teglo! Mozhe da e greshka, pozhe da mi e kazval za natovarena kola, znam li... Negovijat Passat e kombi i toj mi beshe kazal za takova "zlobno" teglo na kolata... No mozhe i da ne e taka...



Тема Re: Ejednewie...нови [re: ToyotaFan]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано20.09.04 10:35



I az dawah danni za variant (kombi) s golemite im dwigateli.
W BG mnogo chesto se gleda tabelkata za maksimalno natowarwane i towa se priema za teglo na awtomobila. Koeto wsyshtost otgowarq, ako se izwadqt okolo 500 kila.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.