Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 07.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано15.09.04 09:35



ima otdelni sluchai, kogato postavyaneto na gazova uredba e naistina perfektno, ne suzdava yadove, i horata si karat s godini i stotici hilyadi kilometri, NO, povecheto sluchai ne sa takiva. dvigatelyat koito imash 4A-FE sus sitemata si L-jetronic (na denso) v nikakuv sluchai ne e lesna za uspeshnoto prigazdane na gas! dori i da vurvi kolata, sled ne dulag period ot vreme shte zapochnat kup nepriyatnosti ot benzinovata strana na neshtata. kato pochnes ot injektorite, i svurshish do sensorite (na purvo myasto lambda sondata). gasovata sistema e trudno prigodima kum promenliva nuzda ot gorivo, i zaradi tova chesto se nalaga, da se promenya nastroikata, koeto ne e hich hubavo za vutreshnostta na dvigatelyat (po-visoki temperaturi... ili puk nagarai koito unishtozavat i katalizatorut).
az bih te posuvetval da si karash na benzin, kato se grizish za kolata, i po tozi nachin tya shte te slusha i shte si gori normalnoto kolichestvo gorivo.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
АвторJonko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 10:46



Въпреки, че карам Пасат, а не Карина по въпроса с газта имам следното особенно мнение - Пасата-а е 2.0 115 к.с., двигател 2Е - пълна оинжекция - и аз карам по 20 хил на годиан, газовата ми уредба струваше 490 лв, 2 пъти ми е пукала в всмукателния тракт, нищо особенно - 0 лв ремонт, колекторите са метални, в България е супер мърсотия и който си сменя въздушния филтър на повече от 10 хил. км. е пълен идиот - по него сигурно има 1 кило прах, паля на бензин и след 5 секунди минавам на газ(хехе ще си монтирам дигатален термометър да гледам кога ще стане 69,9 градуса), дюзите ми са запушени и на бензин сигурно няма да работи добре, но за какво по-дяволите ми е??аз карам с гориво 76 ст./л????едно чистене с ултразвук на дюзите - 80-100лв!На газ и на бензин върви абсолютно еднакво - това са пълни глупости, че има разлика в движението, fun-car, и тем подобни ...Та така стигнахме и до най-същественото - разхода:
Аз съм супер спортист и в моите ръце кола градско по-малко от 12 не харчи(и Тико да взема пак ще е така) - на газ е 13%, някой ще се наеме ли да сметне кога съм си избил парите , при положение е че през годините имаше моменти когато газта беше 2.5 пъти по евтина? сигурно на 3 тия месец!

Твърдо съм за газ! А това, че на някой сфетофар колата ще помести оборотите и трябва да пипнесш педала и да ги дигнеш леко - вие нали можете да карате коли , а не само да се возите в тях?????

Предишната ми кола беше Астра 1.4 моноинжекция - абсолютно същите наблюдения - даже поедно време газта беше 30 ст, а бензина левче.

Според мен се консултирайте в сервиз за АГУ кадето да ви обяснят могат ли да ви сложат газова, срещу колко пари и т.н. , а разни популистки приказки като "Карай си Тойотката и сис виркай, тя е толкова хубава" са само шум в простарнството - ти пак ще си я караш и тя ще си е все още все тъй хубава :)
Форума АГУ в Дир-а е много на ниво, питай там определено ще получиш компетентен съвет!



Тема Re: Има!нови [re: vtrendy]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.09.04 15:00



в новия вестник автопазар имаше поне 3 обяви за карини на части. сигурно и в следващия ще ги има

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Jonko]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано16.09.04 22:14



Абе Jonko , какъв супер спортист си с тези мижави 115 к.с. на тежкото купе на Пасата... Прави ли ти впечатление , че 1,6 литровия мотор на Карината е със същата мощност ? Моята Карина е 2.0 литра 16 клапана и е 121 к.с. и досега не съм знаел , че съм спортист ... И освен това направи ли ти впечатление , че питащата каза ,че разходите за гориво не са и кой-знае какъв проблем . Защо и е да си разбазиква хубавата кола. Както знаеш много хора в България карат VW и тези коли се познават сравнително добре от монтьорите (т.е. имали са възможност да съсипят необходимия брой коли, докато се научат). Карината не е често срещан модел и не е ясно какви ще ги забъркат газаджиите. А за консулатацията в сервиза за АГУ ... едва ли ще пропуснат да и вземат парите и да и турят възможно най-скъпата газова уредба , защото е японска кола.





Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: chr_hdj]  
АвторJonko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 14:35



Po wuprosa s sporta iljustrirah razhoda na benzin, po wuprosa s tejesta na kupeto prawi li ti wpechatlenie che Carinata e naj-dulgata i naj shirokata sred shodnite w klasa i e sushtija korab kato pasat-a.

A na teb prawi li ti wpechatlenie che hora za koito razhoda za km probeg ne e problem si kupuwat Dodge Ram 5.5litra i ne si gubjat wremeto po forumi s wuprosi za AGU(i btw predishnata im kola ne e primera karburator s AGU).
Pitashtata poiska suwet dali da produlji da kara na gas sled kato e karala dulgi godini i poluchi takuw, razlichen ot tezi deto im se "razwaljali" kolite. A po wuprosa s cenorazpisa si ima swobodna konkurencija - gazadjii na wseki ugul i sa kolenichili s cenite!

Sus zdrawe....



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Jonko]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано17.09.04 15:13



Opaaaaaaa, tuk neshto ne e tochno taka! Carinata mozhe i da e goljama, no v nikakuv sluchaj ne e tolkova tezhka, kolkoto e Passat-a! Ako edin pasat e 1.8 t, to Carinata e 1.3 t. razlika ot 500 kg izobshto ne e malka... !!! Za Passat-a ne sum siguren dokolko e tochna cifrata, no trjabva da e njakade tam, pone dokolkoto si spomnjam ot edin prijatel s passat...



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: ToyotaFan]  
АвторЖeko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 16:52



eeeeee я някой да види колко кг е пасата и колко е тойота и да видим кой има право в случая че ми стана интересно а инак тойотата е много просторна и удобна



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Жeko]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано18.09.04 13:50



"2 пъти ми е пукала в всмукателния тракт, нищо особенно - 0 лв ремонт"

"Твърдо съм за газ! А това, че на някой сфетофар колата ще помести оборотите и трябва да пипнесш педала и да ги дигнеш леко - вие нали можете да карате коли , а не само да се возите в тях????? "

Jonko , това си го писал ти , а не аз . Като ти пукне за 3-ти път във колекторите , сигурно ще се бръкнеш по- дълбоко за ремонти. А за това ,че за теб каране на коли е равно на успешна борба с непрекъснати дефекти , а не с удоволствие от карането е нещо ,което ще се въздържа да коментирам ...
Както се вижда и след няколко хиляди монтирани АГУ-та на Пасати , газаджиите пак не са си научили урока. Представи си как ще се справят с АГУ на Карината. А иначе , ако се монтира грамотно , сигурно ще е добре . Ама дали си заслужава риска .......???

Моля да ме извиниш , ако съм те обидил с нещо , но ми прозвуча много смешно - "супер спортист" със 115 к.с. на около 1300кг купе. Между другото и Карината е с подобно тегло , но е малко по-динамична - 9,0 сек ускорение до 100км/час , срещу 10,5 сек за Пасата. Но според мен тази разлика е малка и не си заслужава да се коментира изобщо .
Карината наистина е широка и е изключително стабилна при висока скорост .





Тема Re: Ejednewie...нови [re: ToyotaFan]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано19.09.04 14:07



Momcheta, kato pochnete da pishete cifri ot roda na ton i 800 za sreden klas kola (pasat) i naprawo se chudq dali ne sym w nqkoi detski forum.
Karinata mi po dokumenti - a w nemskite go pishe e 1130 kg. Taka pishe!
1200 da e.. twa e.

Pasatite okolo 96ta gi dawat na nemskite saitowe po 1250 kila, posledniq dizelow model e 1476kg. Otgore oshte 100 im slojete da e po dostowerno.. ma razlikite s 1800 sa si ogromni.



Тема Re: Ejednewie...нови [re: El Camino]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано20.09.04 08:33



Az ne znam kolko tezhi Passat-a, a imam prijatel, kojto ima i ot nego sum chuval za takova teglo! Mozhe da e greshka, pozhe da mi e kazval za natovarena kola, znam li... Negovijat Passat e kombi i toj mi beshe kazal za takova "zlobno" teglo na kolata... No mozhe i da ne e taka...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.