Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 07.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано14.09.04 11:11



А можеш ли да сметнеш колко бензин отива докато достигнеш температурата Х? А колко е цената на една добра АГУ? При каране предимно градско и пробег от 20 х.км. на година за колко време се изплаща една добра АГУ? И ако приемеш , че една кола се кара обикновенно около 3 години от един собственик....
А колко струва редовната профилактика на АГУ и честата смяна на въздушния филтър?
След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...

А проблема с играенето на оборотите в следствие на запушен възд. филтър? А колко се качва тогава разхода на газ? А колата все така добре ли върви?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 11:15



В Карлсруе имаме една, в Ращат има няколко, после към Манхайм и Щутгарт трябва да провериш. За съжаление когато ми трябва нещо ги обикалям всичките.

Ти от къде си?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: El Camino]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 11:28



За съжаление съм далеч, далееееч от тези градчета - от село Подуяне съм. Иначе ми е ясно, че от там мога да си намеря тази лампа. В такъв случай с кого да се свържа, за да си поръчам от някоя морга в Германия?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 11:56



Аз пък съм за съжаление далееч далеч от село Подуяне.

Исках да ти кажа да провериш в моргите в БГ, когато имаш време или просто минаваш покрай такива. Не е нещо неотложно все пак.
Или някой от форума ще се обади ако види такава.
Ако тръгна да търся тук е възможно цената да стигне повече от 75 евро заради пътните, за колкото ти го предлагат в БГ.

Предполагам това ти не първия сблъсък с ужасяващата реалност и имаш опит с Примерата. Карина се намира трудно, да не кажа невъзможно по моргите. Просто рядко се чупят, а още имат много ресурс да се оттървават от тях. Някоя ударена евентуално.
Аз Съни например не успях да открия на гореизброените морги в Германия преди 4 месеца.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано14.09.04 12:43



С кеф и гордост линквам новия форум:)))






Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: axial]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 13:07



А можеш ли да сметнеш колко бензин отива докато достигнеш температурата Х?
- На мерцедеса става за пътя от Хемус до Орбита

А колко е цената на една добра АГУ?
- Моята беше 1250лв.

При каране предимно градско и пробег от 20 х.км. на година за колко време се изплаща една добра АГУ?
- Зависи. Аз моята я изплатих за едно лято, но тогава карах повечко (почти всеки уикенд се разхождах до морето :)))

И ако приемеш , че една кола се кара обикновенно около 3 години от един собственик...
- еми зимаш си газовата. (няма нужда да е с бутилката - само инжекторите и електрониката)

А колко струва редовната профилактика на АГУ и честата смяна на въздушния филтър?
- При газов инжекцион такова животно нема

След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...
- не е.

А проблема с играенето на оборотите в следствие на запушен възд. филтър? А колко се качва тогава разхода на газ? А колата все така добре ли върви?
- Колата върви перфектно - на магистрала ХЕМУС карам обикновено със 160 без значение дали е баир или не - не ги усеща изобщо. Предварението съм го сложил да е за 98 - има една такава врътка колата - може да казваш на машинката какво предварение да слага.

След тази елементарна математика газ - бензин резултата е май на кантар...
- Аз пък като си сметнах - за последната година ако бях карал на бензин и бях минал същите километри (като съм извадил сумата на бензина, който наливам) щях да съм дал 1700 лв. повече. На мен тази сметка ми стига.

Според мен газта си струва, НО тойотата ми НЕ Е на газ - защото е fun-car. Не е работно добиче като Мерцедеса и искам да вади максимума. Просто искам да кажа, че в определени случаи газта е много добро решение. Това което не ми хареса е твърдението, че газта скапва двигателя - иначе икономическата страна на въпроса всеки си я смята сам.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор vtrendy ()
Публикувано14.09.04 13:39



Казваш - 1250 лв.; а каква марка ти у АГУ-то, защото за BRC Sequent ми искат 1800 лв.
Всъщност кой сервиз за АГУ ще препоръчате?



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: Bad_Dog]  
Автор axial (radial)
Публикувано14.09.04 14:13



Твоята сметка може да излиза, но за 20х. на година градски цикъм -НЕ излиза!
Едно е да караш на къси разстояния в града друго е да караш извънградско.

И за да приклуча с тази тема, ще ти кажа че 2,5 години карах на този цикъл с АГУ. Далаверата ми беше, че успях да я продам за 100 лв.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.09.04 17:07



Моята е руска. Доволен съм, но преди да си сложиш потърси отзиви за същата кола с каквато си.



Тема Re: Съвет за Тойота Карина Енови [re: vtrendy]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано14.09.04 17:48



hahahaaaa
I az sum ot Selo Poduene i karam Carina 1.6 115 k.s., no za nishto na sveta ne bih si slozhil gaz, pone dokato benzina ne e preskochil 2 lv... :-)))))))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.