Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 01.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Тема Lamda sonda i kofti benzinнови  
Автор bravooo (NewFan)
Публикувано31.07.04 12:45



Pichove, vnimavajte s benzina ot Neftohim, skoro mi svetna datchika na motora i pri proverka s komputer se ustanovi che benzina koito go prodavat e mnogo kofffti.
Puk i skoro lamdata trjabva da ja smenjam. Njakoj znae li ima li razlika ot kade ste ja vzema, prim. TM - 230BGN-orig , Bosh 170BGN ,a puk ot Rakovski 10 mi kazaha che imat Q&B mezhdu 60-130 BGN ?????????????

A, i osven tova verno li e che lamda sondata bila konsumativ i se smenjala na ~ 70-80 hiliadi???

Kolata e Corolla 2000 1.4VVT-I

bbs@abv.bg


Тема Re: Lamda sonda i kofti benzinнови [re: bravooo]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 14:40



ami to v bulgaira ima li drug benzin osven ot neftochim?



Тема Re: Lamda sonda i kofti benzinнови [re: bravooo]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано31.07.04 15:21



abe ne e tochno konsumativ, no samiyat fakt che e lesna za zamursyavane (losh bnzin, netochnosti v injekcionnata sistema, udari i sutreseniya) moze da ya napravi lesna za smenyane.
vaznoto e da si kupish tochniyat model lambda sonda za tvoyat EFI. ima 3 razlichni modela koito toyota polzva, i ti si sus nai-posledniyat (moderen).




Тема Re: Lamda sonda i kofti benzinнови [re: jimmy]  
Автор bravooo (NewFan)
Публикувано02.08.04 20:22



Ima , no samo ot OMV - 100 oktana

bbs@abv.bg


Тема Re: Lamda sonda i kofti benzinнови [re: punkara]  
Автор bravooo (NewFan)
Публикувано02.08.04 20:31



10x punky,

ste kretam oste malko s tazi i kato mi vdigne razhoda, ste ja smenja. Kazaha mi kato suvsem se skape ,ste mi vdigne mnogo razhoda.
Tova mi go kaza edin pich ot serviza na Toyota v Burgas, dazhe zaedno gledahme s komputera grafikite i me svetna mnogo raboti, koeto v TM-Auto v Sofia e nemislimo.

bbs@abv.bg


Тема верно линови [re: bravooo]  
Автор rolla-cost ()
Публикувано15.08.04 00:06



верно ли за ламбда сондите е така.мойта корола '94 вчера чукна 200000км.само по разхода ли може да се разбере дали се е скапала,шото не се е променил обаче почна да ми прави детонации яко и аз го отдадох на лошия и слаб бензин, и мръднах малко центровката и сега ми се струва ок.дали съм направил грешка



Тема Re: верно линови [re: rolla-cost]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано15.08.04 11:08



Ламбда сондата се замерва с волтметър. Натиска се газта рязко или при натисната се отпуска и се мери дали и след колко време сондата отчита промените.

Обикновено в сервиза като я закачат на стенда той "знае" колко са допустимите времена за отчитане и директно казва дали е за смяна.



Тема Re: верно линови [re: rolla-cost]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано15.08.04 15:21



za momenta e dobre che si vurnal malko avansa, za da ne izgorish nyakoi klapan!
no otidi da si vidish sondata vse pak.



Тема във Варна къде [re: punkara]  
Автор rolla-cost ()
Публикувано15.08.04 18:25



във Варна някой знае ли къде има такива стендове за диагностика,в сервиза на Тойота няма:((



Тема Re: във Варна къденови [re: rolla-cost]  
Автор axial (radial)
Публикувано15.08.04 22:38



по-известните ЕЛКОН-и са:

"Цоков" близо е до затвора,
"Наско елкона" до завод Дружба




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.