Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 26.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кукера на колела!нови  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано02.08.04 19:36



Здравейте момчета!

Не знам да ли тук му е мястото, но този клуб го посещавам почти ежедневно от около една година от както взехме с един авер едно Кемри(Toyota Camry) миналото лято. Сега вече имам собствена кола - японка!

Тия дни си взех Honda Civic LX '94 - "ръчка", както вика lS3OO!
Още не съм разбрал с какъв двигател е. Ясно е, че е 90к.с. SOHC, но може и да е V-TEC, де да знам.
Колата е много запазена и подържана, направо е като нова, няма грам ръжда и е на 96 000 мили. Ако имам възможност ще постна снимки, иначе за да добиете представа колата изглежда така:

Бяла е на цвят като пуканка

Та като знам какъв е умрял клуба на Хонда тука в Дир-а, а пък аз не съм тръгнал да се регистрирам в други клубове, реших, че тук е мястото да се похваля! А пък и знам, че Пънки(имал) и Джейми(има) са карали Хонди, мисля че не правя глупост като се хваля тук?!?

Поздрави на всички.

П.П.
Тука много теми съм опуснал само за една седмица?!?

Japanese fever

Тема Re:Браво Кукер!нови [re: Kykepa]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 20:09



БравоЧестито!Готина е много!Аз имах такава с карбуратор и беше 1.5-90кс.Малко са неудобни дръжките на вратите при отваряне.Но това и е единствения кусурДругото-мотор,окачване,простор в купето,удоволствие при каране е без коментар!Ако имаш някъви въпроси-питай ме!Знам и кътните зъби
Още веднъж-ЧЕСТИТО!Със здраве да си я караш!



Тема Re: Кукера на колела!нови [re: Kykepa]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано02.08.04 20:14



Та искам още от сега да и сменя това-онова, за рутинни смени става въпрос - масла, филтри, гуми те и 4-те са за смяна, ремъци и т.н.

Значи хубавото е, че имам оригиналната книжка Honda owner's manual
Интересува ме коя марка масло е най-подходящо(Castrol, Shell, Mobil 1 i t.n.), иначе праметрите ги знам:
API SG or SH, SAE 5W-30 engine oil
API SF or SG, SAE 10W-30 or 10W-40 transmission oil

Също ангренажния ремък(тайминг белт) на колко мили се сменя, защото аз сега съм 96К, а предния собственик ми каза, че трябва да го сменя след 10-20К?!?

Забравих да кажа, че съм 2-ри собственика на колата!

Няма да прекалявам с ?-сите момчета и може да попрегледам другите Хонда форуми, но не мисля да се разделям много лесно с вас!

Japanese fever

Тема Re: Кукера на колела!нови [re: Kykepa]  
Автор axial (radial)
Публикувано02.08.04 20:15



Ами да ти е честита новата придобивка! Ти май отдавна си търсеше някаква кола? Много и безаварийни...!!!
И да пуснеш снимки!



Тема Re: Кукера на колела!нови [re: axial]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано02.08.04 20:23



Мерси много!

Прав си за "голямото търсене"!

- Japanese fever

Тема Re: Кукера на колела!нови [re: Kykepa]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 20:27



Незабавно смени ангренажа!!!!!Да не стане беляче после тоя мотор струва майка си и баща си!Най-много на 90хил се сменя.Ама аз съм в България и малко се бъркам с тия мили
Слагал сам всякъкво масло.Но най-бях доволен от Кастрол.Тоя предишния собственик с какво масло е карал,че в САЩ са малко по-различни стандартите от тука?Аз карах Хондата със синтетика!Малко по-скъпо е но си заслужава!



Тема Re: Кукера на колела!нови [re: мтмм]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано02.08.04 20:36



Не знам с какво масло, но почти съм сигурен, че не е синтетика.
Тия по-старите двигатели са на минерално, но не им пречи, даже мисля, не е добре да слагам синтетика.
Иначе 97.5К мили = 156К км
И аз си мислех за Кастрол, искам да чуя какво ще ме посъветват Пънки и lS3OO,
макар че маслото си е масло, ама нали манията започва!

- Japanese fever

Тема Re: Кукера на колела!нови [re: Kykepa]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано02.08.04 21:37



Забравих да отбележа, че колата я взех с CD player PIONEER, усилвател и бас кутия в багажника(общо 5 говорителя с баса в багажника), които се демонтират лесно при нужда от повече пространство в трънка!

- Japanese fever

Тема Re: Кукера на колела!нови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано03.08.04 03:07



purvo te pozdravyavam sus novata ti kola, sus zdrave da ya karash, da ti pomogne poveche pari da si dokarash, i da se kachish na oshte po-dobra... smyatam znaesh: toyota :)
sega nai-vaznoto:
za angrenaza: smenyai go vednaga! smenya sa na 100,000km, a tya otdavna gi e minala, i sega e tochno momentut, kogato toi shte se skusa! az sum kusal na 4A-G na 167,000km, ama nali e sus zashtita, nyamah nikakuv problem!
maslo, tova nai-dbre IS300 da ti kaze, toi gi znae tam maslata, no znam che Mobil 1 i castrol sa dobri. po-vzanoto e, tochno kakva viskoznost da slozish, pres simata ti e nuzno po tunko, prez lyatoto po-gusto maslo. hubavo e da pitash sobstevnika s kakvo maslo ya e karal, no predpolagam che ne ebilo sintetichno, i v takuv sluchai ne e hubavo da si pravish sega eksperimenti da ne proteche prez garniturite.
vzemi i napravi edna snimka na dvigateyat i slozi da vidya za kakvo stava vupros.
hondata e hubava kola, vinagi sum uvazaval mnogo injinernata im misul, i mnogo ot ideite im za vutreshniyat disain, za suzalenie imat slabi mesta, nai-veche okachvaneto (tvurde mnogo tamponi i sharniri) koito se iznosvat, i dori bez da trakat, imat nuzda ot smyana, zashtot kolata gubi stabilnost pri zavoite. no mislya che ti si razumen shofior, taka che tova edva li shte te pritesnyava...
az i v momenta karam edin civic, dokato doide prokletiyat debitomer ot nova zelandiya, daze ya povuztanovih ( no moi priyatel e). mislya che e sus sushtiyat motor kato tvoya, samo che e sus 110kc (1.6 SOHC 16V)
znachi angrenaz+maslo+filtur+vuzdushen filtur sa ti grixza nomer 1, i go napravi vuzmozno nai-burzo!
a za tova che si v toyota cluba, nyama loshto, ti da ne si pomoislish che nie si nyamame i ideya ot hondite?.... imame i oshte kak!
pozdravi i chestito otnovo!



Тема Re: Кукера на колела!нови [re: punkara]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано03.08.04 03:27



Пънки мерси за хубавите пожелания!

Забравих да кажа, че окачването е доста запазено. Както знаем малко по-твърдо, но не се чуват никакви съмнителни звуци. В завои и на магистралата с голяма скорост през някоя дупка, колата не помръдва, много е стабилна, тя нали е 1000кг
Да имам намерения още утре да сменя ангренажния, маслото+филтъра и даже маслото в трансмисията. Въздушния филтър е K&N или там както се казват, стандартен в кутията, но се перял и после пак се слагал!?!Не се сменял веднагаАми сигурно двигателя ти е същия като моя, само дето моя е 1.5

- Japanese fever


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.