Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 16.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема za DOHCнови  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано27.07.04 02:07



Значи гледам на тази снимка освен зъбното колело отвън на глават дето се върти от ремъка(веригата) вътре в самата глава има други 2 зъбни колела, които се допират и така се въртят взаимно.
Това долу DOHC глава ли или не е, защото как ще стане въртенето ако е.
Мисълта ми е за какво са тези зъбни колела и на кои глави ги има?



Japanese fever

Тема Re: za DOHCнови [re: Kykepa]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано27.07.04 09:10



da, tova e double over head cam glava, t.e. si ima dva razpredelitelni vala, edin za exhaust-a drugia za intake-a. prichinata da gi ima tezi zabni kolela(dvete vatreshni) e poneje v dadenia sluchai ima samo edno zabno kolelo koeto se zavarta ot adrenajnia remak(v sluchaia ne e s veriga, izglejda kat glava na Corolla), i ako gi niamashe drugite dve zabni kolela, kak steshe da se predade dvijenieto do vtoria val, steshe samo exhaust cam-a da se varti. na niakoi koli ima dve vanshni zabni kolela, t.e. seki val si ima sobstveno i togava adrenajnia remak/veriga gi varti i dvete i niama nujda ot vatrestnite zabni kolela, prosto drugo tehnichesko reshenie(kakto sa sega sichki novi dvigateli na Toyota det idvat s verigi)



Тема Re: za DOHCнови [re: lS3OO]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано27.07.04 11:45



3S-FEto syshto e takyw, a GE e s otdelni, dokolkoto uspqh da procheta. Razlikata mejdu glawite im e, che na FE igyla e po malyk, koeto qwno dopuska izpolzwaneto na zybni kolela moje bi, zaradi razstoqnieto. I obratnoto syotwetno.

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: za DOHCнови [re: lS3OO]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано27.07.04 18:33



Значи позна, това е мисля глава от Корола А86(4А-ФЕ), копирах я от е-бей.

Аз първоначално си мислчх, че са свалили другото колело, на другоя вал и за това съм се объркал.
Значи това, което ми обясни много ми изясни нещата и м/у другото се сетих, че Пънки беше писал, че разликата м/уу 4А-FE и 4А-GE, е че и 2-та са DOHC,
но единия е настроен за нисък режим на работа(4А-ФЕ, явно той е само с едно колело за ремъка, но пък има 2 зъбчати от вътре), а 4А-ГЕ е настроен за високо-оборотен режим на работа, та той вече трябва да има 2 колела, които се въртят от ремъка, без тези вътрешните.

Аз така си обяснявам нещата.
Ставам за механик, а.
ИС3ОО мерси за обяснението

Japanese fever

Тема АЕ86нови [re: Kykepa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.07.04 22:42



НЯМА 4АФЕ мотор.
ФЕ-тата са както на снимката. ГЕ-тата са така:


ФЕ-тата са икономичните двувалки, ГЕ-тата - спортните.

ПП: А като ще ставаш механик :


UB40 !

Тема Re: АЕ86нови [re: jamie]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано27.07.04 23:32



Да, благодаря, объркал съм се.

И на мен мисълта ми беше, че при ФЕ 2-та вала се въртят от едно колело спрямо ремъка, а при ГЕ(щото са спортни) всеки вал си има собствено колело, което се върти пак от същия ремък.

До сега не съм знаел, че е имало DOHC само с едно колело на ангренажния ремък сега случайно разбрах. Винаги съм мислел, че са като на 1-та снимка дето си постнал!

Japanese fever

Тема Re: АЕ86 [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано28.07.04 00:17



ima dohc-ove s edno kolelo i to mnogo! ot toya klas dvigateli mislya che na VW versiyata sushto e s edno kolelo.
4A-FE ne e slagan (fabrischno) v AE86.




Тема Re: АЕ86нови [re: punkara]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано28.07.04 03:16



Zna4i ima vse pak 4A-FE?!?

Za6to Jamie kaza, 4e nqmalo takuv dvigatel???

Japanese fever

Тема Re: АЕ86нови [re: Kykepa]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано28.07.04 08:26



ima 4A-FE, no ne na AE86, tova e napisal i Jamie, no izrechenieto mu pochva sas zaglavieto na otgovora mu(btw, toi vinagi taka pochva izrecheniata, ne znam sto obache )

Редактирано от lS3OO на 28.07.04 08:31.



Тема Re: АЕ86нови [re: lS3OO]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано28.07.04 08:33



Ясно, голям майтап!

Знам му номерата, но добре, че ме светна!

Japanese fever


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.