Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 21.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Разчитам на вас....  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.07.04 12:01



Така такаааа...продадох ситроена и сега се оглеждам за втора тойотааа! Да, ама види се не е проста работа. Искам Ярис, ама ярис 2-ра у-ба няма. Не и в БГ. А на запада струват колкото тука струват новите, с тая рязлика, че новите ги дават на лизинг. Та с две думи" Колеги, търся си Ярис или друга свестна кола от нисък до среден клас (предимно японка). Ама в много добро състояние и след 98-99 година. Парите не са точно определени, но да речем един таван от 10-11 хил.
Четири очи виждат по-добре от 2, а да не говорим за 24, така че разчитам на вас!

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.07.04 12:51



Един приятел си купи наскоро Алмера японско производство, 1.4 85 к.с., редлайн на 7К оборота, 98-ма год. за 6 и нещо хиляди.





Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
АвторMR2 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 12:59



Много бързо се отказа от цитронаМани го тоя Ярис.Королката е 200 пъти по-готина



Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано21.07.04 13:00



Almerata наистина се води идиотоустойчива. В сервиза на НИСАН (преди това карах нисан) ми я хвалеха като най - успешния модел. И то точно с този двигател 1.4. Ако не са го объркали нещо трябва още да си с ангр. верига дори:).

А що не Королка?

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: ... Алмеранови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 13:43



Такова чудо няма. Алмера се прави в UK(не се заблуждавай от VIN-а), на платформата на Съни. Правените в Япония коли се наричат все още Съни. Освен това червената зона на 1.4 двигателя започва от 6600об/мин, макар че съм качвал до 7000 без проблем. Двигателя е с ангренажна верига и е практически вечен



Тема Re: ... Алмеранови [re: Scott]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.07.04 13:51



Освен там се сглобява и в Испания. Обаче на оня ВИН-а му започва с J.





Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 13:53



За тези пари на запад може би ще намериш само 1.0 16V VVT-i, на над 60-70к км. И аз много съм се чудил, но малките коли са по-скъпи (по-добре държат цената си) до 4-5 годишна 'възраст'. По-добре вземи нещо по-голямо наистина.



Тема Re: ... Алмеранови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 13:59



Пич имам същата, само че 97г. И моя ВИН започва с J, Но пак ти казвам, от N15 модификацията първата серия е 'едрогабаритен' сбор на купето от Япония в завода в Съдърланд, двигателите са Съни едно към едно. През 1998 г производството се прехвърля изцяло в UK. Ако искаш може да перефразирам - сглобена и тествана в UK.



Тема Re: Важи..нови [re: El Camino]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.07.04 14:02



.. и королка, макар че исках нещо компактно да се връ из центъра с него, аз голяма кола си имам...

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Хе-хенови [re: MR2]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.07.04 14:08



бързо..4,5 години бързо ли му викаш Остаря милия, ама знайш как ми беше мъчно...много вярна машинка, с кво ли не съм го тъпкал - не ме е оставял никога. Направих сметка, че за това време ми е коствал около 2000 лева, без горивото, с консумативите, вкл. и разликата в покупната и продажната цена. И при това го продадох в по-добро състояние отколкото го купих.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Вие дайте ....нови [re: Scott]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.07.04 14:10



предложения за конкретни коли. Не държа абсолютно строго на определена марка или модел. Важното е колата да е запазена и да ме кефи.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Вие дайте ....нови [re: the_rider]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 14:46



Не знам за теб, но аз никога не съм харесвал Ярис. Малко Южнокорейски вид и предназначение има. А пък Версото му като го видя и ми се приплаква(щях да кажа по-друга дума, ама пак ще ме обвинят че завиждам).
Казваш Японка - вече имаш една Тойота, вземи нещо различно. Не познавам българския пазар, но за моделите разсъждавайки хипотетично ги подреждам по следния начин(лично мнение):
- Хонда Сивик - класически пример - go for it. Ако можеш да 'устискаш финансово' за новия Джаз, не се колебай.
- Дайхатсу Шарад - под шапката на Тойота, много здрав и добре екипиран автомобил
- Алмера не е лош избор, но гледай да е 1.6 oт N15 или 1.5 от новите (макар че ги поосраха).
- Корола - добър избор, най-добре питай Deemer ; имат един модел изглежда като кротушка, избягвай го.
- Ярис - бих предпочел 106 или Саксо пред него Ако ти е на сърцето поне гледай да не е 1 литър.
- Митсубиши Колт - добро е, но последните 8 год. се прави в Малайзия



Тема Re: .... нещо се издъних...нови [re: Scott]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 14:57



Май ударих някаква комбинация клавиши и пратих поста без да съм го довършил
- Мазда - 121 - много малка, а за половината пари можеш да си купиш Киа Прайд което е същото, 323 - добра, ама много Форд има в нея
- Сузуки Балено - както се казва last but not least - не е много известно, но е много надеждно и доста комфортно

И въпреки всичко избора си е твой, която ти 'легне' на сърцето, тя ще е. Тук можем само идеи да ти дадем, сам знаеш че личния опит си е личен и не е задължително мнението ми да съвпада с твоето.



Тема Re: Вие дайте ....нови [re: the_rider]  
АвторMR2 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 16:15



Вече имаш Тойота


Лансера е кола отвсякъде

Мазда 323 не е лоша хич

Хонда си е Хонда

Нисан не пада по-долу

А Сузуки Балено най-надеждна в момента в света

Субару Импреса е скъпо,но е страхотно!
Като гледам си фен на японски като мене



Тема Re:И да знаешнови [re: MR2]  
АвторMR2 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 16:42



Съобразявам се с цена около 10к.Че си семеен и ти трябва кола с 4-5 врати на около 5-6 години за в градско каране.Винаги е по добре да вземеш по-голям клас кола отколкото тия малолитражки Ярис,106,Сахо и разни ми ти там сапунеркиПък и живееш в София не в Рим нали...
Брат аз бачкам в автокъща за коли и сам убеден, че японците са много пред другите.Не сам предубеден а убеден.Макар че преди години бях на друго мнение.....ама бях по-млад и по неопитен........
Ае успех!И да вземеш истинска кола,че ще се караме



Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
Автор axial (radial)
Публикувано21.07.04 21:42



За Ярис втора употреба си напълно прав. Ако го вкараш от вън на 3 години - ще ти излезе колкото нов от БГ.
А мислил ли си за нов на изплащане? Цената му варира ( грубо ) между 18 и 25'000. В момента условията на Алианс са много примамливи...10% самоучастие и до 5 години изплащане.



Тема За 11 000нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.07.04 00:15



си на нов Сузуки Суифт - за градско се е утрепал, дори и 1.0.

UB40 !



Тема Re: За 11 000нови [re: jamie]  
Автор Scott ()
Публикувано22.07.04 00:44



Суифта практически няма багажник - дълбок е една педя до ръба. Две пазарски чанти и едвам затваряш кората на капака.



Тема Re: Даже....нови [re: axial]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано22.07.04 09:15



ходих на тест драйв. ТМ Ауто обаче работят с Биохим и Пощенска, а там условията не са много добри - 9.5% годишна лихва, като Мото Пфое например дават 15 % оскъпяване за 4 години. Лошото е че те продават Форд, а не Тойота

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Стига бе..нови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано22.07.04 09:20



суйфта е морална антика, той ЗХ-са ми беше по-модерен от него

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Даже....нови [re: the_rider]  
Автор axial (radial)
Публикувано22.07.04 09:30



Отиваш директно в ТБ Алианс и си вземаш автомобилен кредит. Няма значение каква марка кола ще купуваш. Условията са много по-добри от двете банки които спомена...



Тема Re: Даже....нови [re: the_rider]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано22.07.04 09:34



kakvo ste reche poskapiavane za 4 godini s 15%, stoto ako prosto sravnia 9.5% s 15%, 9.5% e po dobria procent, ta kakvo propuskam tuk.
inache kakvo e lizing v BG, tuk pod lizing se rabria kat naprimer vzemesh kola za 3 godini i seki mesec pravish niakva vnoska i sled tretata godina vrastash kolata i zabraviash za parite det si vnasial. sastoto li e i v BG?



Тема Re: Даже....нови [re: lS3OO]  
Автор axial (radial)
Публикувано22.07.04 09:56



Оскъпяване с 15 % ще рече, че ако колата струва 10'000 при кешово плащане след като си я изплатиш след 4 години например, ще ти излезе (т.е. ще си дал ) 11'500.



Тема Re: Даже....нови [re: lS3OO]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано22.07.04 10:08



9.5 е по-добре ама ако го сложат веднъж, а не всяка година. Тука е така: внасяш първоначална вноска мин 10% и остатъка е като банков кредит. Специално за тойота също можеш да я върнеш на 4-тата година ама е супер нейзгодно щото ти вече си платил 90% от парите и ти остават 1000-2000 лева

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Даже....нови [re: the_rider]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано22.07.04 11:18



t.e. lizinga si e da varnesh nakraia kolata, nali? inache tozi procent 9.5% si e za izplastane, nali? t.e. sled tam koiato godina e, kat svarshish s vnoskite, kolata si ostava za teb, nali?



Тема Re: Да......нови [re: lS3OO]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано22.07.04 11:43



да остава за теб, но ако първоначалната цена е била 21000 например. След 5 години ще се окаже, че си дал за нея около 24000 а тя ще струва /ако тръгнеш да я продаваш/ 10-11000 в най-добрия случай. Как то и да го гледаш е дърво и то най-вече заради високите лихви.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Да......нови [re: the_rider]  
Автор Scott ()
Публикувано22.07.04 12:33



Ами то и кеш да си платил, тя пак ще струва наполовина след 4 години.
Привлекателното на лизинга е, че плащаш месечни вноски и не даваш цялата сума наведнъж. Друг е въпроса, че лихвите са високи, но то е защото малко хора ползват услугата.
Всъщност 15% оскъпяване е под 4.5% на година, което си е супер дори за Щатите. А как са Южнокорейските дилъри - на Запад те се избиват да дават до 5 год безлихвен кредит?



Тема Re: Да......нови [re: Scott]  
Автор axial (radial)
Публикувано22.07.04 13:50



Има и нещо хубаво в БГ...ако в момента месечния ти приход е например 1000, то след една година се предполага, че ще е 1100-1200, а след 3 години примерно ще е 1500. А в същото време вноските ти към банката си остават непроменени.



Тема Re: Да......нови [re: axial]  
Автор Scott ()
Публикувано22.07.04 14:02



Всъщност както подхвърлих по-горе, Ездачо гледал ли си Хюндай Гетц? Мисля че е много добра алтернатива на Ярис. Тук (в UK) го дават с 5 год. безлихвен кредит, 3 год пътна помощ (малко глупаво изглежда на български - термина е road assistance) и 3 год. гаранция без ограничение на пробега. Политиката на Хюндай е за трайно установяване на Европейския пазар, виж българските вносители.



Тема Re: Проверих ги..нови [re: Scott]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано22.07.04 14:11



.. не е по изгодно от яриса, а 15-те % са за форд...ама аз пък неща форд

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Проверих ги..нови [re: the_rider]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано22.07.04 15:30



Ford?!?! Neeeee!!!



Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано22.07.04 18:07



Сложна задачка поставяш.
Ярис на 5 години ще струва около 55% от базовата си цена, т.е около 11-14х. Ако е по-малко, нещо няма да е наред или ще са я карали на мах,
Но ги няма на пазара. Вариант е да намериш върнат лизинг, но е адски трудно и отнема време, освен ако нямаш късмет. Една клиентка дебне такъв от 4 месеца и засега нищо не се е появило. Плюсът на такава кола е, че ще е на много малко километри (60-70).

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Проверих ги..нови [re: the_rider]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано22.07.04 22:11



taka kato slusham, mislya che ti tryabva gradska kola, nali? Jamie e napulno prav, vzemi si edin nov suzuki swift! za tezi pari sigurno i s klimatik shte si vzmesh, neshto vazno za grad kato sofia, v koito zadrustvaniyata sa stanali neshto normalno.
hem shte vleznesh v biudjeta si, hem shte karash chisto nova kola! ot suzuki, swifta e nai-spolochliv i dobur. ako zelaesh da si i po-burz, napravo si vzemi 1.3 GTi, s po 90k.c. sa, i sa kato osi iz grada, i ne harachat mnogo!
izcehtoh vsichkite predlozeniya i informacii tuk, i mi se struva che edin NOV swift e nai-dobroto rshenie za teb... i da, tova go kazvam az "fanatika" na toyota!
uspehi,
punky
P:S: ako uspeesh da namerish edna toyota starlet ot poslednite: 97 godina, sushto e super pokupka, no trudno se namirat, shtot horata ne si gi prodavat!



Тема Аминови [re: lS3OO]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.07.04 23:10



1. 9.5% е за една година - срещу 14% за 4 години.
2. Тук след 3 години пак забравяш за парите но колата си остава при тебе.
Или я връщаш и ти се счита за 1-ва вноска по новата кола - ако си мераклия да караш все нова.

UB40 !



Тема Майнови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.07.04 23:18



не си схванал няколко принципа (и за Скоти се отнася):
1. градския пробег е двойно по-амортизиращ
2. багажника е без значение за града
3. следвай минималистична политика - просто, леко и здраво - така е икономична, с добра динамика, спира добре, поддръжката е евтина
4. градската кола трябва да е висока, с високо поставена седалка, къса - за да е удобна за маневри

UB40 !



Тема Re: Майнови [re: jamie]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 23:41



Jamie, че като не му трябва багажник да си купи един скутер. Отговаря на всички условия, които ти изброи



Тема Не съвсем.нови [re: Scott]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.07.04 23:53



Не може да побере 4-ма, няма покрив, зимата ще е неизползваем.
ПП: А и ще му останат поне 8000 лева - какво ще ги прави ?

UB40 !



Тема Re: 8000лв.нови [re: jamie]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 23:56



Ще пътува поне 5 зими с градския транспорт за тях



Тема Ела се качинови [re: Scott]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано23.07.04 00:10



на градския в София д ате видя после как ще говориш :-)))
По твоята логика най-добре да кара колело. Казах каквото имах да казвам по темата - нещата станаха прекалено офтопик.

UB40 !



Тема Re: За 11 000нови [re: jamie]  
Авторmtmm (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 00:44



За 11000лв ще си взема Хонда Сивик като слънце на 50-60хл-тъкмо разработена или Сузуки Балено.Да не изреждам и ще я карам до 200000 без да я пипна.То по- горе едно момче ги изреди със снимки всичките ама не му обърнахте внимание.Хем за в града,хем лесно се кара,хем не харчи много.До колкото знам имаш Карина.Земи си от друга марка е така за разнообразие.Ама да е японка- демек да не ходиш по майстори.Аз лично предпочитам среден клас кола с багажник на 3-4 год.Отколкото малкия клас на 1-2 год.Все са си нови.А за Суифта-забрави!!!!Не че лоша.Ама е морално остаряла и с това 3 цилиндрово моторче!!А бе каде ще я сравняваш с по-горния клас.Някои колеги се изказаха,че трябва типично градска кола.Е то София да не е Амстредам или Мадрид?Тука си трябва по-голяма кола със здраво окачване.Тя Суифта ще се раздрънка за 1 година или Матиса с тия малки шарнирчета.Тука има малки задръствания.Земи си среден клас японка-няма да сбъркаш!Това е класа за тебе!



Тема Re: Абе нее така..нови [re: punkara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.07.04 08:49



първо не струва толкова пари и второ е такава пръчка че и 5 хил. няма да дам за него

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Абе пичове...нови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.07.04 08:56



... не ме светкайте ква кола да си купя. Аз нито съм малък, нито ше ми е първата кола. Молбата ми е ако чуете/видите нещо читаво да се продава в тия пари да свиркате, а к ва кола ми трябва мисля, че аз най-добре знам, нали така...
Не се обиждайте ама така само си чешеме езиците.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Абе koлeганови [re: the_rider]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 11:19



Ами аз и другите колеги за какво се хабиме да ти помагаме като разбираш от коли.Може и да не си малък и да не ти е първата кола,но видно е,щом искаш Ярис и толкова много ти харесва ЗХ явно много много не разбираш от коли.Яриса е Тойота-демек качество ама е пръчка брат и то голяма.Сестра ми има Ярис(служебен) и сам го карал много пъти.Това не е кола.Добре поне ,че не се занимава с него.Току що бях в мобиле.бг има добри предложения.Иначе да отидеш да си откупиш ситроена обратно и да закриме темата.
Не се обиждай ама така само си чешеме езиците.



Тема Re: мноу ми е интереснонови [re: мтмм]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.07.04 14:11



.. ти пъ на кво се возиш та яриса ти е дървен
Сигурно пък сузукито дет ми го фалат толко е по-хубаво, или тия античните Примери. Мобилето го знам къде е, не ме светкаш особено. На всеки му харесва различна кола и твоето мнение, което междувпрочем не съм искал, за Яриса и ЗХ-са ми е точно през ...... ауспуха (за да запазим добрия тон). Питах съвсем ясно - " Търся да купя, знае ли някой нещо конкретно, което се продава?" Тия ластици дето си ги разтягаме са за клуб "Най-добрата кола, не за тая тема"

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: мноу си оригиналеннови [re: the_rider]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 15:07



Имаме 3 коли и всичките са японски.Аз има дизелов Митсубиши Галант,другите членове Корола,Съни и Ярис.Ако ти имаш ауспух аз имам мозак.Незнам как ти е стигнало до първичния вообще да си купиш японска кола.Да беше отворил тема Разбирам от коли.Приемам само предложения и обяви за ЯрисА не да бъзикаш хората.Триста пъти съжалих,че си дадох мнението.Селянина си е селянин



Тема Re: мноу ми е интереснонови [re: the_rider]  
Автор bl1nd | h1tman (непознат)
Публикувано23.07.04 15:25



ЕЕЕЕ колега не е чесно сега така да реагирашИ аз си търся японски автомобил.Преиначи темата и започна да се заяждаш с хората.Не е това начина.



Тема Re: Абе нее така..нови [re: the_rider]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано23.07.04 19:38



za swift 1.0 nyamam predstava, ne sum karal i ne sum se vozil na takuv. no imah priyatel sus 1.3 GTi, i mnogo puti sum go kraral, i na dosta izvungradsko i v grada, i ostanah mnogo dovolen ot kolata. vyarno e che tuk v italia nyama golemi trapove i dupki po ulicite, vupreki che vuv florenzia mnogo ot ulicite sa kurpeni i neravni, no nito problem po okachvaneto imashe, nito voziyata mu beshe losha.
sega, ako canata ne mu e v tvoya buget, tova e susvesm razlichno veche.
no tryabva da ti kaza che toya 1.3 90kc dvigatel beshe strashno udovolstvie da se kara, osobenno iz grada, bukvalno komar, i poradi gabaritite se subirashe na suvsem malki mesta za parkirane.




Тема Не съм съгласен.нови [re: mtmm]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано23.07.04 20:21



1. Суифта ще го взема с 3 години гаранция (а 2-ра ръка ще съм БЕЗ гаранция).
2. Няма да се раздрънка за 1 година.
3. Ще ми излиза по-евтино и от Сивик, и от Балено (което не е субкомпакт).
Карам Корола (компакт) и Джаз (субкомпакт). Не си кривя душата - Королата ми е много по-приятна но Джаза се справя много по-добре в София - за капак с по-малко разходи (почти двойно) - това не значи само по-малък разход на гориво.
4. 3-цилиндова е само 1 литър модификацията - има и 1.3, и 1.6.

UB40 !



Тема Re: И аз не съм съгласен.нови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 21:05



Първо не сам сагласен с цената на Суифта-най-ефтината модификация е 11400лв без ддс.Тя е с 3 врати и е само 998см3.Няма климатик.Морално остаряла.За комфорт да не говориме.
Второ не сам сагласен с габаритите на колата. За София не са чак толкова важни 15см дължина и 10 широчина.Ние не караме на полигон на КАТ а в град София.Тука не е Пекин или Ханой!
Трето за почти чисто нова японска кола от среден клас разходите са минимални,да не кажа никъкви(ако е наред колата)
Трето не сам сагласен за следните параметри:возия(София е осеяна с дупки и неравности.Климатик(този клас кола няма клима).Не на последно а на първо място-безопасността на по-големия клас.
Четвърто-аз лично няма да дам за 998см3-15000лв ако ще не три години а пет години да е гаранцията.
Пето-дори и да дам 15000лв след 3години ако намеря някой и 3000лв да даде за Суифта ще викам 'УРА'.



Тема Re:Намерих 3 Ярисанови [re: the_rider]  
Автор bl1nd | h1tman (непознат)
Публикувано24.07.04 02:46



Е кой каза че нямало Яриси???Има тъкмо 3 в мобиле бг!
Допълнителна информация:
ПРОДАВАМ TOYOTA YARIS 1999г. ПЕРФЕКТНА ЛЯТИ ДЖАНТИ, CD-Mp3, ХИДРАВЛИКА, Ел. СТЪКЛА, ЦЕНТРАЛНО ЗАКЛЮЧВАНЕ ПЪЛНО КАСКО 83, 500км. ЦЕНА-9000лв. Тел. 0889584276

Продавач:
София
тел.: 0889584276
e-mail: eee@abv.bg
пробег - 45000
година на производство - 1999 г.,

Допълнителна информация:
Климатик, серв. книжка

Продавач:
Данни:
година на производство - 2000 г.,

Допълнителна информация:
Нвн, вс. екст. без кли

Продавач:

тел.: 0898688343
e-mail:

тел.: 0889322969
За да не си чешеме езиците ето сега.Сърби,боли,драго ми е!



Тема Не знам откъде са данните,нови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано24.07.04 09:31



но преди 2 години на Автосалона в София виждах Суифт 1 л и ме впечатли именно цената от 10 500. Возията в градско (при средна скорост 30-40 км/ч) едва ли е фактор - дори е факт че по-твърдото окачване се разбива по-трудно. 15 сам дължина са решаващи при паркиране - особено в София (казвам го от опита си с 330 см дълъг Джаз). Безопасност ? Да не смяташ да караш с 200 ? Говорим за градска кола - тук жертви падат само когато се правят глупости по Цариградско например - тогава умират и тия с Мерцедеси (пресен случай отпреди 2 месеца).
ПП: 3000 струва модела на 6-7 години максимум - погледни обявите :-)

UB40 !



Тема Re:Сега сме 2004нови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 10:32



а не 2002И от началото на годината'Миркат'обявиха,че прекратяват продажбите на Суифт.Сега има' Алто' което най-евтиното е 16000 с ддс.Не смятам да карам с 200 но нито един Суифт няма нито подсилващи греди,нито еърбек за разлика от по-горните класове!Всичките класове японски коли от среден клас имат прекрасно окачване и са с огромен ресурс.Никога не сам казвал,че мекото окачване е по-здраво!
Предполагам знаеш какво значи 'Сивик' на английски?Именно този клас са най-караните градски коли.София е град в който перфектният вариант за каране е кола от среден клас.Аз карам горния сигмент от близо10 години предимно в София(преди имах Мазда 626)и твърдя,че 10-15см не са от значение.



Тема Ами пич,нови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано24.07.04 10:41



там където мястото за паркиране е с размера на 626-цата ти, аз си паркирам с Джаза - работя в центъра и твърдя че няма да можеш да паркираш никъде в района. Виж - политиката на Миркат с кофти в случая. А колкото до това че е било през 2002 - да не искаш да ме убеждаваш че колите поскъпват като нови ? ;-))))
Подсилващи греди и еърбек - абе досега на кого обяснявах някои неща за скоростите в града ? Май ти не си ги чел.... Знам какво значи Сивик. Както знам и че в София именно средния клас не е удачна кола - освен ако я караш по България, Цариградско, Околовръстното или пръстена селца-квартали наоколо. Аз (както вече казах) работя в центъра - с кола среден клас просто ще духам супата редовно. Не обсъждам въпроса за цени на части, раход на гориво и прочие - имам кола с която да си сравня субкомпакта - разликата е почти двойна.

UB40 !



Тема Re: Разчитам на вас....нови [re: the_rider]  
Авторmitio (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 01:17



Аз си продавам Королата на 2г 26000км -не е турска а японска с климатик и т.н
vvti-1.4 97к.с може и на изплащане който се интересува ще обясня
088/8849151



Тема Re:Намерих 3 Ярисанови [re: bl1nd | h1tman]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 10:24



Едния е продаден а другите два са във Враца...тея обяви са от 2 седмици.
Иначе мерси, че си направи труда да ровиш в мобилето, но повярвай ми това беше първото, което направих.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Остави го...нови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 10:34



.. тоя е "гражданин".... не били от значение... в центъра проблема с паркирането е по-голям отколкото в някой западни страни. Джаза е екстра за града ама не виждам обяви за нещо по-новичко

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: земи си мнението обратно тогаванови [re: мтмм]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 10:41



Абе ждрольо нещастен, имам над 300 000 км. стаж, и поне 80% от тях са в София. Карам от 17 годишен, в момента ми е 8-мата собствена /служебните не ги броя/ кола, ти ли ше ме светкаш ква кола ми трябва, дето не си кадърен и да се регистрираш като човек..
Имал бил ... членовете... нали по-нагоре лъжеше, че Яриса е служебен на членката... аре моля ти се не ми усмърдявай темата

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Остави го...нови [re: the_rider]  
Авторmitio (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 10:45



Аз имам Corolla и Yaris.Разликата в двата автомобила е доста голяма,имам в предвид класа на който отговарят.Не е от значение 15см.И не се заблуждавайте,че Yaris харчи много по-малко от Corolla.



Тема Re: Ами пич,нови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 11:14



Нещо не мога да разбера?Че ти нямаш място да паркираш Джаза?Или че "Столична община" не осигурява маясто за паркиране?
Едното няма нищо общо с другото!
А политиката не е на Миркат а на Сузуки,защото модела е остарял и го подменят с по-нов!
В самия "Център" на София можеш да паркираш безплатно или рано сутрин или късно вечер.През останалото време или си в нарушение и могат да те глобят 70лв(паяк и акт)или да паркираш на някой платен паркинг.Но пак не опират нещата до 15см!
Аз имам голям клас и среден клас японски коли.Разликата в горивото и в консумативите не ми е двойна!Много ми е чудно,как при тебе е двойна?



Тема ?нови [re: the_rider]  
Авторjameiko (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 11:11



НИСАН МИКРА, 2000г, 1.3, 16V, 56 000км, неработещ климатик, 8000лв
0898601293



Тема Re: Остави го...нови [re: mitio]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 11:14



Не са от значение 15-см като габарити!
От значение са 15-см да се заядеш на дребно и да наложиш тъпото си мнние!



Тема Re: Не става...нови [re: mitio]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 11:54



въпрос само за харчене, а и за паркиране, промушване в тесни улички и т.н. Жена ми като вземе да паркира карината някъде ан по-тясно, слиза поне веднъж да види колко място и остава.
Между другото королата също е вариант, който допускам, но искам да е с VVTI мотор, но пък те не ми излизат на пари. Я кажи каква ти е королата и каква им е разликата в харченето с Яриса.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Абе нещастник...нови [re: мтмм]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 12:00



темата е моя, аз ще си купувам втора кола, аз нямам "мнение" по въпроса, аз имам становище. Мнение, можеш да имаш ти и останалите, обаче както вече казах, точно твоето не ме интересува (не важи за останалите), така, че си го запази. Ако не те кефи темата не влизай в нея.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: ?нови [re: jameiko]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.07.04 12:07



Имаш ли представа какво му е на климатика?

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:Успокой се малко!нови [re: the_rider]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 13:52



По-спокойно де!Темата е твоя но интернетпространството е на всички И аз като тебе имам аргументирано становище
Искам и аз да си споделя аргументите.
Напротив-много ме кефи темата.Много е посещавана и грамотно провокирана от тебе!
Трябва да се подкрепяме а не да се караме-нали сме фенове на японски коли
Успокой се малко!Да не вземеш да колабираш пред клавиатурата
Мир да има!



Тема Ами няма как -нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано26.07.04 22:38



понеже писах аз но нямах време да се логна. Това е обява на която се натъкнах случайно по-скоро. Звъниш, гледаш, сервиз - и решаваш.

UB40 !



Тема паркирамнови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано26.07.04 22:48



в 90% случаите по тротоарите. Законно !
Когато докараш средния си клас кола на разход 6 литра бензин градско през лятото и 7 зимата - ела ми се обади. С едно зареждане месечно правя 500+ км само градско - зимата. Колата е проста, здрава и не се чупи, има отличен обзор, маневрена е, с къси предавки - ускорява добре до 60-70 км/ч - именно каквото ми е нужно в София. За сравнение с Королата винаги съм поне 2 кила отгоре в разхода, по-ниска и дълга е, карам повечето време на 2-3 та предавки ( а ен 3-4 та)..... всички консумативи са и по-скъпи за капак.
ПП: Май не живееш в София като те слушам :-)))

UB40 !



Тема Re: паркирамнови [re: jamie]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.07.04 23:07



AE92-kite Corolla sus 4A-F dvigatel, kato 4A-FE samo che s karburator karat na 6,5/100 gradsko, sus klimatikut vkliuchen. tova e ako e reguliran dobre karburatorut i vsichko e v izpravnost, razbira se. no rider-a iska neshto po-novo....
btw, za nissan micra, rider, neznam kolko si golyam, ama te sa adski neudobni za leviyat krak, zashtot volana e tvurde golyam, i ima edno pragche na vutreshnata kora na shofiorskata vrata, i defakto kraka ne moze da ti mine mezdu vrata i volana, koeto az namiram za mnogo neudobno. inach sa ok kolichki, kato izpulnenie sa DOSTA pod toyota!
tazi koyato sum karal blizo 3 sedmici, beshe 2001, 3vrati, sus dvigatel 1.0 i nabirashe mnogo dobre v grada, na izvungradsko dostrigashe 155km/h no se luleeshe kato topola...



Тема Абсурд.нови [re: punkara]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано26.07.04 23:13



Това значи да е под 5.5 без клима - оплеска я яко батко :-))))
Верно че АЕ92 от първите особено е малка колица, но забрави този разход просто.

UB40 !



Тема Re:Каде паркираш,че неразбрах?нови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 00:09



Наслушах се на глупости за 10 години напред!Галанта ми е дизелов и знаш ли колко харчи нафта с включена клима лятото-точно колкото твоя Джаз зимата с една съществена разлика,че аз сам на дизел и сам с клима.А сещаш ли се как го карам 5-та година в центара на София-без никъкви проблеми.Само че едното е кола а другото-шнорхел?А Королата на жената(Е11) харчи(с климата)7-8литра.Тя Королата неможе повече,освен ако не и е скапан мотора?И не ми говори,че неможе да се качва по тротоари.И колко са по-скъпи консумативите на Королата,че немога да се сета?Масления филтър в ТМ Ауто струва 12 лв.Въздушния 22 лв -Денсо,свещите -5лв.Мога да ги намеря още по-евтино но Королата вече три години не сме я пипнали и заслужава поне оригинални консумативи
А не ми говори за центъра на София защото живея на"Неофит Рилски" вече 37 години.И никога не сам живял другаде.
И по кои тротоари паркираш законно?И в колко часа?Аз мога само в гаража в двора си през деня да паркирам!Не само защото колата ми е 30 см по-дълга от Джаза и 10 см от Королата!



Тема Re: Даа намерих я и азнови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано27.07.04 08:59



в Мобиле. Ше звънна 10х

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: 178..нови [re: punkara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано27.07.04 09:03



.. толко съм голям. Аз само веднъж съм се возил в такъв нисан. Щ е го проверим, и ще видим.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Не се учудвам че не си разбрал.нови [re: мтмм]  
Авторjameiko (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 10:10



И по полеко да не получиш някой инфаркт - ще ми тежиш на съвестта :-)))
1. Галанта особено пък дизеловия с първия ремонт който му се наложи ще ти стъпи колкото Джазито цяло.
2. Караш , но не спираш. Сам каза че се бухаш в платени паркинзи - леле майко, представям си ежедневната сметка само от тях.
3. Шнорхел е на баба ти фърчилцето :-)))
4. Маслен филтър - 8 лв, въздушен - 8 лв, свещи - по мой избор Денсо - 25 ("оригиналните" ти в ТМ АУТО са Шампион - МЕРСИ, не желая).
5. Ще ти говоря за София понеже работя 3 години вече на Съдебна палата - ела паркирай тука с Галантерийката да се посмеем :-)
6. Паркирам където си пожелая по която и да е успоредна на Витошка между Витоша и Ботев. Оставям колата в 9 - 9:10 и си я прибирам около 18 часа.
7. Да ти преподам урок по паркиране ?



Тема Re:Koе не съм разбрал?нови [re: jameiko]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 11:30



Няма да получа никъкъв инфаркт,защото се забавлявам като пиша.И в спора който е безмислен не влагам никъкви нервиТа да ти отговоря на всеки въпрос един по един:
1.Дори и да ми се наложи ремонт на галанта той ми се изплати до тука хиляда пъти.Взех го почти чисто нов и го карам вече 6 години,като най-сериозната повреда ми беше-смяна на ангренажен ремък
2.Аз не паркирам на платени паркинги в София защото живея на две преки от "Алабин".
3.До колкото разбрах и ти имаш шнорхел.И ние имаме нисан,само че Съни.И доколкото знам,като му сменяваме консумативите не са по-евтини от на Королата!Не се сещам на японска кола оригинален филтър да струва 8 лв.
4.Последният път си спомням,че свещите и филтъра,който купихме от ТМ Ауто бяха Денсо.Но дори и да са Шампион не виждам нищо нередно в това-Шампион си е фирма.Минаха повече от две години и колата работи безупречно
5.За да не си говориме глупости-дай да си чукнеме един бас на 100 долара и ще дойда с Галанта преди 9 часа сутринта(на две преки ми е от твоята работа)да видиме как ще се смееш като паркирам.
6.А уроци по паркиране приемам всякъкви след като то взема СТО-Тарката



Тема Re:Galant Diesel.нови [re: мтмм]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано27.07.04 11:30



Hubawa kolica e Galanta Diesel. Edno priqtelche q kara 7 godini tuk - w momenta e na 350 000km i si prekarwa starinite pri tehnite w BG:). I dosta jiwot ima w neq oshte!

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re:Да верно е!нови [re: El Camino]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 13:44



Галанта е страхотна машина!Но(не го казвам да тревиалнича)Авенсиса(Карина)не са по-лошиТова си е мое менение!
Преди имах Мазда 626.И тя е кола та кола!Ама един нов Авенсис D4D........



Тема 100-таркатанови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.07.04 22:49



през крив макарон само :-))) Мисля че аз имам да прибирам 100-тарка от тебе. А урока ще ти го преподам и преди, и след като ми я дадеш ЛОЛ!
Не сравнявай Шампионка с Денсо - досмешава ме ;-)))) Моя Нисан е малко паметник напоследък - инак консумативите му са под тия на Королката (учудващо) - бус Прери е. Забавлявай се бре - ти ако мислиш че някой (освен райдъра) се товари тука - бъркаш :-)))))

UB40 !



Тема Лапнал синови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.07.04 22:52



нафтата и това е :-)) А един дърт Галант с пушещ мотор ? Я питай онзи фен Бен Гън от вашия клуб добре ли му беше над хилядарка дотука - и то без да ремонтира мотора - само по глава разходи ? Трябва да съм луд да карам стар дизел особено Митсубиши (дето са макс усложнени като коли изобщо). Не го приемай лично де - ти си паралия и знам че ще си платиш всичко до последно :-))))

UB40 !



Тема Re: Лапнал синови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 23:07



Ама сега влезна още един с пушещ Галант.Нещо май му обогатява сместа.Заминал му е някой датчик.Той си го е избрал
Моя още си е екстраКой ти говори за стар дизел?
Ало стига с тия Митсубишита бе!Тука е форум на Тойота



Тема Не е ми !нови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.07.04 23:17



Ай къш къш - погледни да не е пропушило и твойто :-РРР

UB40 !



Тема Re:няма къшнови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 23:24



И аз имам право на глас за Тойота!Ти какво си мислиш,че не си гепвам Королката при първа възможност ли?



Тема Re: Абсурд.нови [re: jamie]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано28.07.04 00:01



naprotiv, tova e fakt! daze nastroikata na karburatora ya beshe pravil Bobi v stariyat serviz na TM Auto!!!
interesnoto beshe che kolata vinagi davashe sreden razhod 6.5/100, kato tova vkliuchvashe gradsko i izvungradsko, i suvsem ne "pensionersko" karane!
vinagi mi e bilo interesno che v BG vsichki vinagi se sumnyavat na maluk razhod, zashtot sudyat po sobstvenite si koli, koito v povecheto sluchai sa veche daleche ot zavodski nastroiki!
ama nishto de, leka po-leka shte se nauchat !



Тема Жена тинови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.07.04 19:53



го има тоз глас явно :-Р

UB40 !



Тема Re:А твойта уоманка какво кара?нови [re: jamie]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 20:51



А ти даваш ли на твоя уомън да кара?Щот аз полудявам като и гледам кракът как държи вечно натиснат съединителят по светофарите
И ако не сам аз да отварям отвреме на време капака-няма кой братПоследните месеци и вода за чистачките не сме сипвали



Тема Мойтанови [re: мтмм]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.07.04 20:56



няма книжка още (поне до края на Август). Но аз съм се подготвил - имам 3АТ кутия за Джазко вече :-)))
Като блъскаща количка става - само да го облепиш с гумена лента по броните !

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.