Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 14.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Status Report 6нови [re: Bad_Dog]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано22.07.04 10:26



Вчера с Джами сложихме нови свещи Денсо и кабели. Колата видимо се промени, но пак не беше достатъчно.
Аз уж бях гледал вакуумните линии, но бях направил пропуск, който Джами откри - точно на линията на МАП сензора (отзад, за да не вижда) се оказа, че има дупка. Като сменихме маркуча се почуства осезаема разлика.

Колата днес върви. Не е най-бързата на пътя, но се справя добре, пили гуми, ускорява - бе друга кола направо.
Остана обаче едно - отвреме навреме (като сменям скорости или отпусна газта рязко) имам пукане в ауспуха...



Тема Re: Status Report 6нови [re: Bad_Dog]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано22.07.04 11:41



Пукането е заради преобогатена смес. Ако искаш, иди на газанализатор да ти я настроят.





Тема Re: Благодари на Ел Каминонови [re: ink]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано22.07.04 12:35





Най - добрата пробвана от мен е. Дано ти свърши работа!

Иначе за детайлите питай тук - ще помагам доколкото мога!

Мен си ме радва мнооого пък, че е на немски - дет се вика - първата копка за АЕто.

П.П. А тук нищо ли няма?



"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84

Редактирано от El Camino на 22.07.04 12:38.



Тема Re: Status Report 6нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано22.07.04 12:54



Ще го направя, но началото на август, че за този месец бюджета свърши.
В тази кола за 1 месец вкарах в ремонти 2 пъти повече отколкото в Мерцедеса за 2 години :))))). Пуста мания - ама сега като тръгна как ме радва, еееех...



Тема Re: Status Report 6нови [re: Bad_Dog]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано22.07.04 18:33



"Остана обаче едно - отвреме навреме (като сменям скорости или отпусна газта рязко) имам пукане в ауспуха..."

Ей ти направо рали автомобил си направил щом при смяна на скоростите ти пука ауспуха!?!Предполагам, че пука значи, че се получава детонация на неизгорало гориво. Като центроваш EFI-то трябва да се оправи този проблем. Аз предполагам, че ония преди теб са пипали системата(направили са по-богата смес), че нали са я карали на газ. Сигурно сега ти гори доста бензин, я засечи колко гори сега и след като фиксираш ЕФИ-то!

Japanese fever

Тема Re: Status Report 6нови [re: Bad_Dog]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано22.07.04 21:53



hmmm, za da imash bogata smes, ili lambda sensora ne raboti, ili go nyama izobshto!!!
osven tova, moze da ti e razvalen 5-yat dopulnitelen injektor, toi se puska i spira ot edin termo kliuch, namirasht se otzad na dvigatelyat tochno do sensora za toplinata na vodata na ECU-to. vuzmozno e i injektorite da sa mrusni, ili da techat, i poradi tova da gori poveche. vuzmozno e i gorivniyat regulator da e razvalen. taka che imash dosta neshta za proverka.
kogato ya stegnesh tazi kola, povech pari nyama da davash po neya. loshoto e che predishnite sobstvenici sa karali baz izobshto da davat pari tolkova godini, che sega e nuzno osnovno da se popravyat greshkite im!
radvam se che kolata e trugnala nai-stne. ti pak cntrvai dvigatlyat na sushtite zubi, zashtot ako e edin zub razlikata, sushto moze ot tova da ti gumi!!!




Тема Re: Status Report 6нови [re: punkara]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано23.07.04 09:26



Не ми изглежда да е развален петия инжектор - защото началното обогатяване си работи добре. Засега не ми прави впечатление да гори много - даже напротив. В момента центровката е идеална. Иначе като цяло горивната система не мисля че има проблеми освен мръсотия от неработене. Не мисля, че са пипали бедна/богата смес - само на газ са я карали, а там се прави от друго място. Но газов анализ ще има.

Ламбда сонда няма - освен ако не е някой невидим модел . Не мисля, че е имало изобщо.

Следващата основна грижа ми е окачването. Амортисьорите са заминали. Ама съвсем заминали - Джами видя как се люлее като я натиснеш - а би трябвало да е по-твърда от неговата. Като се опарича малко ще взема едни КОНИ, ама не е леко - че и жилище правя и там е ебаси изваждането




Тема Re: Status Report 6нови [re: Bad_Dog]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано23.07.04 19:43



leka po-leka shte se napasnat nehtata. ne im se yadosvai...:).
ako iskash mahni edin zaden amortisior (za 10min rabota) i obikoli po morgit, i vzemi podobni, no po-tvurdi, i gi slozi na tvoyata, hem evtino, hem ht ti vozi mno po-dobre dokato kupish KONI.




Тема Vaprosнови [re: punkara]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано26.07.04 09:31



Kade mu e mystoto na gorivniya filter? Che imam edin ochevidno ne na myasto.

Tyarsya djanti 15". Ako nyakoy znae neshto za 4x114,3 da kazva



Тема Re: Vaprosнови [re: Bad_Dog]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.07.04 22:55



gorivniyat filtur sedi zakrepen s 2 bolta na stenata mezdu motornoto imkupeto. samiyat filtur si ima kum nego ramo s dve dupki, za zakrepyane.
za djantite: purvo si smeni amortisiorite, i posle daai pari za djanti, osven ako ne namerish mnogo eftino!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.