Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 01.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Приемате ли нови членове?нови  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано18.07.04 20:39



Не успях да се примиря с 1.6 матор, както и не успях да се побера в Селика, но пък може и за добро да беше:



93та, 117 000км, 2.0 133 коня.

Трябваше ми известно време да свикна на позицията, но не и на поведението и. Все едно винаги съм карал такава кола. Харесва ми много!

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: Приемате ли нови членове?нови [re: El Camino]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано18.07.04 21:30



super mashinka si si vzem, da ti e chestita .
az do den dneshen se chudia dali se pak Carina-ta e sastata kola kato USA Corolla-ta(na sastata platforma), stoto kato exterior i interior dosta si prilichat, obache tuk nai-golemia dvigatel na Corolla e 1.8L, pak za USA vinagi se dokarvat nai-golemite dvigateli, ta znam li



Тема Re: Приемате ли нови членове?нови [re: El Camino]  
АвторMR2 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 22:46



Честито със зрдаве да си я караш!
Бързам да те поздравя докато не е влезнал оня завистник Scott да и намери кусур
Много безавариини километри



Тема Re: Mersi:)нови [re: lS3OO]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано18.07.04 22:52



Нащраках няколко снимки набързо.
Я виж дали по тези снимки няма да познаеш дали е същата като вашата Корола? Бтв. тук 1.8 двг. май няма.



Бе .. нормално ли е двигателя да е ръждясал? Мисля е 3S-FE.

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84

Редактирано от El Camino на 18.07.04 23:06.



Тема Моженови [re: El Camino]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.07.04 23:10



да има тънка ръжда тук- там, двигателя е стоманен блок (което е ДОБРЕ) и няма навика да се олива в масло.



Ти обаче имаш доста ръждица :-)) Ако толкова те притеснява - като си в БГ я тръкни леко с телена четка и я боядисай с някой термоустойчив спрей - но според мен няма проблем от ръждата.

UB40 !

Тема Re: Моженови [re: jamie]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано19.07.04 00:01



Доста е, но дано няма проблеми. Това уж бил най - произвежданият S двигател.

Маслото е сменяно преди 2000км за това е омаслено около филтъра.
Ремъка с ролките пък преди 3000км.

Колата я взех от един пенсионер, който на всеки 15 000км я е карал на тойота сервиз. Бе за 11 години 110 000км.. по 10 000.. нема как да не ръждяса май:).

Друго нещо да питам. След 4000 оборота ми се включва едно "турбо". Т.е. един шум, който наподобява турбо. Или може би бенз. помпа?
Някой има ли го.. или идея нормален ли е?

Бтв... разход даде на 100км до тук 7 на сто с 8 километра задръстване - май най - после си намерих майстора

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: Приемате ли нови членове?нови [re: MR2]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 00:02



Интересно, откога изказването на лично мнение, което противоречи на останалите се нарича завист? Ако намеря кусур на колата няма да поздравиш човека за новата придобивка ли?
Към El Camino - Честито, със здраве да я караш!
И един съвет - блока не е толкова проблемен, ама отдолу ми се струва също доста ръжда- прегледай обстойно окачването и спирачната система, че тръбичките са стоманени и ако не са сменяни ще са като вестник.



Тема Re: Моженови [re: El Camino]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 00:15



Като гледам тази картинка:


май ти 'издиша' ауспуха отнякъде, да не е от него шума?



Тема Re: Приемате ли нови членове?нови [re: Scott]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано19.07.04 01:08



Мерси за пожеланията момчета!!!

Колкото до проверката.. не знам дали ви е ясно както представлява ТЮФа в Германия.. но ще се опитам да ви дам един два примера да придобиете по - ясна представа.

Колата се оглежда ИЗКЛЮЧИТЕЛНО обстойно от всякъде. В това число за ръжда, масло (каквото и да е, от където и да е). Предният мост се качва на едни щини и колата почва да се тресе. Чичкото гледа от долу как са амортисьорите.. лагерите.. абе лошо ми става да гледам само. Тва си е супер хард коре.

Мен ме върнаха преди месец със Сънито заради - забележете: липсваща капачка на +са на батерията (ААЗ идея си нямам какво е това!), заключването на волана не работело.. и едната от крушките на задния номер не свети!

Кола а-ла Опел с "нормален" теч на масло от гарнитурата или РЪЖДА просто няма шанс да мине.

За теста на емисиите не ми се почва... ама на кратко. Завариха ми тръбите от долу.. уплътниха ги един вид, преди да почнат да търсят причината за минималното отклонение на СОтата. На мен ми се ревеше тогава, докато ги гледах с какви глупости се разправят, докато мина теста.
А тая Карина както казах е била всеки 15 000 км в сервиз.

Та така де - не ме притеснява, че може да е изгнила от долу:).

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: Mersi:) [re: El Camino]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано19.07.04 02:56



mi super si izglejda kolata, no da ti kaja chestno ne moga da kaja dali tova e platformata na Corolla(USA varianta) ili Camry(po kasa versia), imam chustvoto che e malko po goliama ot tukasnata Corolla. za rajdata po bloka na dvigatelia si e normalno, ne bih se pritesnival tolkova, no kakto kaza Scott, ot dolu sigurno baia e rajdiasala, osobeno stom kolata e izkarvala povecheto vreme v stoene a ne v dvijenie. hubavo e da se proveri za techove, stom sa smenili adrenajnia remak, nachi sigurno cam i cranck seals(na razpredelitelnite valove i kolianova val oplatneniata, kakto i da se kavat na BG) i garniturata na maslenata pompa sa dobre, vij garniturata na kapaka na glavata da ne e protekla, obiknoveno ot zadnata strana, kam intake-a, sasto taka pod distributora prokapvat, triabva da se smeni edin gumen prasten ako teche. izvadi kabelite na svestite i vij da niama maslo okolo tiah(pogledni vatre v trabite det sa svestite), na kabelite triabva da pishe ot koia godina sa, ako sa originalni gi smeniai sas se distributornata kapachka i paleca. garniturata na glavata na tez dvigateli e stabilna, pochni ne prokapvat i ako prokapiat se vijda ot prednata strana na bloka antifriz, tvoia izglejda suh. vodnata pompa ne se vujda dobre, no sam siguren che sa ia poglednali kat sa smeniali remaka, no moje i ti da ia poglednesh, tia e ot liavo kat gledash maslenia filtar, na neia triabva da ima edna malka dupchica, ako e prokapla ste se vidi che e tekal antifriz ot tam. kartera izglejda che e vse oste s originalnia silikon(bial), ta moje i toi da triabva da se zamaje. inache e hubavo i manshonite da se poglednat, da ne sa se otvorili ili razcepili. ako okachvaneto ne hlopa, nachi si dobre s nego. v obsti linii e tova, prosto masloto i smeniai seki 5K km i ste si OK
za masloto det e okolo maslenia filtar, ne vijdam dobre na snimkata, no mia ima oil ccooler, t.e. moje na nego garniturkata da e prokapla, ssmenia se lesno, prosto izvajdash filtara, otvivash edna goliama gaika i mislia i edin bolt, koito e po v strani ot filtara(stoto gaikata e pod samia filtar) i ima edin gumen prasten det triabva da se smeni(oil cooler oring).
otnosto kapachkata za akumolatora det e varhu plusa, vij na tazi snimka, cherna e s cherven krust(t.e. +)

a na tazi e chervenata kapachka

prosto predpazva da ne dopresh niakoi gaichen kluchi ili steka do plusa do kat e dopriana i chast ot kolata(t.e. zemia) i da pochnat da izlizat iskri
tova e za sega, siguren sam che Punki ste dopalni stabilno s negovia opit




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.