Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 27.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема проблем в окачванетонови  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 18:53



Здравейте ! доста време не съм писал тук,но така е след акто карам Тойота..ядове няма . Сега обаче възникна един проблем, който се оказа странно нерешим. Та, проблемът е в няколко разбити втулки, на шенкела на задното окачване. колкото и да е странно, оказа се че тези втулки не се предлагат отделно а само заедно сас шенкела и от Тойота любезно ми предложиха нови за 500 лв бройката ! търсих подобни втулки къде ли не и наи-доброто ,което ми предложиха бе да си измеря размера ( вътрешен и външен ) и да си потърся от друга марка с този размер. Другата алтернатива ,която ми попадна бе да взема целите носачи, от една друга Корола но с моторо 4АФЕ, която отзад е с барабани. за съжаление доколкото разбирам и там има проблем защото моите амортисьори не стават за носачи с барабан...та общо взето става една голяма тъпня ! Моля ви ако някой се е сблъсквал сподобен проблем ( не мога да си представя че никой не е разбивал втулки !!!) да сподели как и къде го е решил , както и дали да очаквам голяма разлика ако сменя задните спирачни дискове с барабани?
Благодаря ви !



Тема Re:Opitval li siнови [re: Stass]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано23.06.04 20:19



Pri Jan!Namira se na spirkata na okrujna bolnica v Mladost1 i reciklira vsqkakvi vtulki,charniri,turtelini,qbalkovidni i dr.Dava garanciq!Ima dobri otzivi za
nego!





Тема Re:Opitval li siнови [re: 6eff.bg]  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:50



балгодаря ! не съм се ползвал от услугите му ,но вероятно още днес ще го потърся ! а дали имаш някакъв негов телефон ?



Тема Re:Opitval li si [re: Stass]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано24.06.04 12:07



Dosta se e razvil Jan s godinitetoku shto se vrushtam ot serviza mu!Sega ima moderna baza i vidimo mnogo e naprednal!Pitax za tvoq problem,no momcheto koeto sedeshe v priemnata mi dade uklonchiv otgovor.Moeto mnenie e da si govorish direktno s Jan-nadqvam se da ti razreshi problemaVzex vizitka,nadqvam se da e polezna za vsichki kolegi:
Firma" Jizet"-tel:74-31-06,74-31-62,77-01-82,0888756220,0888557077,0888231487,048947417;faks77-85-82 rabotno vreme ot ponedelnik do petak-09-18.00h
Kareta,pluoski,kormilni reiki,xidravlichni i injektorni pompi,qbalkovidni boltove i nosachi,servo,kormilni kutii
Adress:Bul"Carigradsko shose"lokalno platno do okrujna bolnica"Racho Angelov" na spirkata na trolei N8
Uspex





Тема Re:Opitval li siнови [re: 6eff.bg]  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 10:22



много ти благодаря, приятелю !!
още сега ще проверя как стоят нещата в този сервиз ! Дано стане работата че вече имам усещането че карам лагерница а не Корола :-)))
Още веднъж благодаря за отзивчивостта !



Тема Re:Opitval li siнови [re: Stass]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано27.06.04 20:09



napravi si nyakude matrica za tezi vtulki, i si izlei novi po-tvurdi! ne vyarvam da ti izleze nad 50lv cyalata rabota. taka shte mozesh da smenish vsichkite vtulki, za sledvashtite 20godini napred da nyamash problem s tyah...
uspehi,
punky



Тема Re:Opitval li si [re: punkara]  
АвторStass (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:29



Здрасти, Пънки ! То хубаво да си направя матрица ама не ми е савсем ясно как точно става това ? Доколкото знам въпросните втулки са са със метална външна част, гума отвътре и желязна тръбичка по средата. На едно място ми казаха че се наричали селенови втулки( интересно кое ли е общото със Селен-а ?) та мисълта ми е , не е ли достатъчно просто да се излее някъкъ полимер между външната и вътрешната метални тръби ? Джейми ми предложи да ги отлеем от полиуретан. Ти какво мислиш за този избор на матерял ? няма ли да е много шумна след това колата ? Все пак полиуретана не е мек като гума...
И и зобщо това с изливането не е ли доста сложна работа ?



Тема За "селена"-нови [re: Stass]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.06.04 21:24



става въпрос за САЙЛЕНТ (silent) втулки. Е, нашите майстори естествено осират нещата с произношението и така се стига до селена (който никакъв го няма там).

UB40 !



Тема Re: За "селена"- взе ми го от устатанови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано29.06.04 09:29



, ама с полиуретан няма да стане таа работа. Полиуретана не е жилав и ше стане на трохи. Матрицата също е неприемлив вариант - много е скъпа, а и после не се знае дали някой ще се навие да ти отлее гума в нея, а и да я отлее колко ше е читава. Според мен най-добре и вземи размерите и с един шублер тръгвай по "Симеон" все от нещо ще станат тия втулки.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:Втулкинови [re: Stass]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 11:07



Едно време сменяхме сайлент-втулките на Москвич и Лада, с блок, направен от тефлон и естествено външната и вътрешна метална втулка. Тефлона е малко по-твърд от вулканизирания каучук, но за сметка на това е практически 'вечен'.
Разбира се, преди по фабриките имаше в изобилие тефлонови пръти и беше 20 мин работа за добър стругар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.