Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 30.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Тема Versoнови  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано23.06.04 15:14



Искам да возя 5 деца (между 4 и 18 години) + жена. Кое е по-добре Corolla или Avensis.
По друг начин казано - струва ли си човек да даде още 12 000 лв към и без това скъпата Corolla Verso - за да вземе Avensis.
(става дума за нови коли)

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Versoнови [re: Homo Ludens*]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 15:29



ако имаш пред жид ежедневното разкарване до училища и детски градини - королата ще да е. за ваканциите продават куфари за монтаж на покрива на колата. поне аз не бих взел камиона за предимно градско каране. още повече, че до няколко години хлапетата едно по едно ще се изнижат от къщи
успех в дилемата!



Тема Re: Verso [re: Homo Ludens*]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 15:36



Приятел, сматай че за 7 души даже и Авенсис Версо ще ти е 'тесен'. Става да ги возиш, но без много багаж(разбирай един куфар или 2-3 чанти, освен ако не 'тъпчеш между седалките).
А за Корола Версо - задните 2 седалки стават за деца под 6-7 години само. А като са разпънати няма грам място за багаж.
При всички положения аз, ако бях с такава тумба деца, бих гледал за Превия (ако трябва да е Тойота) - един от най-добрите мини-ванове в момента, но е много парички. Погледни като алтернативи Рено Еспас, Пежо 806, Ситроен С8 и Киа Седона(най-евтината от предложените)



Тема Re: Versoнови [re: Scott]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано23.06.04 16:53



За багажа - може багажник на покрива.

въпросът е дали Авенсис Версо - освен, че е 30 см по-дълъг има някакви други сериозни предимства, за да даде човек още 12 000 лева.

Освен това някой каза, че Авенсис Версо вече няма да се произвежда - което може да означава, че моделът се смята за несполучлив - има ли нещо вярно в тези слухове?

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Лелеее...нови [re: Homo Ludens*]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.06.04 17:02



....колега, и петте ли са твои ЕВАЛА
Вземи си королка, а за тия парички дето ше ти останат до авенсиса (с малко добавка) вземи на 18 годишното един Ярис. То и без това няма да се вози много-много при тебе

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Лелеее...нови [re: the_rider]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано23.06.04 18:06



благодаря за съвета!

(ние имаме сега Corolla обаче е малка - модел 98година) така че тя ще остане постепенно за 18 годишната (миналия месец взе книжка ;-)

ориентирам се значи, че не си струва Авенсис...
мерси още веднъж

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Лелеее...нови [re: Homo Ludens*]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 18:19



На въпроса ти за Авенсиса - това е всъщност Пикник само че със 7 вместо 6 седалки. Задните се сгъват, но не толкова фино като на Королата. Лично аз не харесвам вида му - а явно и доста други хора не го харесват, защото се продава много слабо.
Щом имаш Корола, знаеш за какво става дума - вземай нея. Дизела е много добър, гледай да е 116к.с. че има някой по-стари Версо с 89(май вече не се прави, ама в България като нищо ще има). Само едно - както ти казах задните 2 седалки са много 'плитки' - стават за малки деца само.



Тема Не се колебай...нови [re: Homo Ludens*]  
Автор axial (radial)
Публикувано23.06.04 21:15



Твърдо за Королата! Авенсиса не предлага много повече обем за багажа. Аз се бях засилил към него , но след като видях новата Корола се колебах точно 2 дена. Королата предлага много повече екстри за по-малко пари. Единствяения недостатък е, че няма 2,0 мотор като Авенсиса (ако си почитател на бензина ).
И още - Версото се прави в Япония, а Королата при комшиите.
Преди близо два месеца питах кога ще излезе новата Версо на Авенсис, но ми казаха, че в близките 2 години не се очаква?!?!

А и колегите са прави, че с един допълнителен багажник на покрива си решаваш проблема с чантите. За съжаление в БГ ТМауто не предлага всички аксесоари за модела, но по-използваните ги има.
Успех в избора, но до колкото знам в момента се чака за Версото около 3-4 месеца.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.