Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 01.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема климатик за авенсиснови  
Автор kибиk (евроскептик)
Публикувано27.05.04 18:21



здравейте,

имам авенсис 1.6 бензин 1999 г., но е без климатик. някой може ли да ми помогне с инфо за място в софия, където може да ми монтират климатик и колко да очаквам като цена за клим.+монтажа.

благодаря предварително!



Тема Re: климатик за авенсиснови [re: kибиk]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано27.05.04 22:23



Imash dva varianta:edinia e v Sofia v kompleks Borovo(blizo do poslednata spirka na troleia)tel-8505286
Drugia variant e v Plovdiv tel032643999,643992 ;e-mail:sycona@plovdiv.ttm.bg
cenata s montaja e nqkade oklo 1000-1200evro



Тема Re: климатик за авенсиснови [re: 6eff.bg]  
Автор kибиk (евроскептик)
Публикувано28.05.04 11:35



благодаря от името на цялото семейство и най-вече на жената

поздрави,



Тема Re: климатик за авенсиснови [re: 6eff.bg]  
Автор kибиk (евроскептик)
Публикувано28.05.04 21:16



обадих се и на двата сервиза; в софийския искат около 4000 лв. за климатик с монтаж - казват, че климатици за тойота не се произвеждали в европа и затова била такава цената. в пловдивския пък въобще нямат климатици за авенсис в каталога си.

започвам да си мисля че макар и рисковано, май е по-добре вместо за нов да се оглеждам за някой климатик /оригинален за авенсис/ втора ръка. някой има ли идеи къде може да се търси? благодаря предварително.



Тема Re:Kak takaнови [re: kибиk]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано28.05.04 23:20



4000lv-tia normalni li sa be?Az sam 100% siguren,che kato im se obajdax za Nissana(predi okolo 2 godini)iskaxa okolo 2100lv.predpolojix,che za Avensisa shte e ne-poveche ot 2200-2500lvEdin sased togava si sloji na Hondata Ciivic ot taq firma v Borovo i plati 1000evro

Ami togava........potarsi firmi za klimatici po internet.Vij kolko sa cenite?Neznam?????????Mnogo nepriatno sam iznenadan ot taq suma...........
Izvinqvam se ako sam te podvel









Тема Re:Oshte neshtoнови [re: 6eff.bg]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано29.05.04 01:06



Prisetix se oshte edin adres i go namerix v tarsachkata

Po princip Japan cars imat izvodi za klimata i mnogo lesno se montirat.Neobxodimo e tova:








Тема Re: климатик за авенсис [re: kибиk]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано29.05.04 05:06



ami za po-lesno, ako tursish 2-ra ruka, shte e hubavo da pochnesh sus tipa na dgvigatelya si. predpolagam tvoyat e 4A-FE, ako e taka, e hubavo da znaesh che s tezi dvigateli ima i corolla, carina, i oshte drugi modeli na toyota, toest kompresora i ostanalite chasti shte sa ili sushtite ili suvsem malkon razlichni, no dostatuchno ednakvi za da ti pasnat bez greshka.
osven vsichkite neshta na kartinkata po-gore, ako shte vzimash 2-ra ruka, klimatik, si vzemi i vsichkite kabeli, tya instalaciyata na klimatika e otdelno, i kato pochnesh da izdurpvash mnogo tam buksi, v edin moment shte ostane cyala otdelna instalaciya.
sled kato imash vsichki tezi neshta, sushto pogledni i vsmukvatelniyat kolektor, tam pod klapata tryabva da imash edna trubichka, koyato se polzva za vakum, za "idle-up" klapata, ot kolata donor, vzemi i nego, 4 markucheta koito vlizat v edna djadja, deto prilicha na kranche, ama ima i vhod za buksa.
posle si nameri nyakoi merakliya da ti go kachi na tvoyata....:)! i potursi vsevuzmozni elektro- shemi na tvoyata i na kolata donor, za da viidish koe kude otiva. imash 2 kabela deto tryabva da svurzesh sus centralniyat kompiutur na injekciyata!
po princip stava, no e golyama igrachka! sushto proveri che magnitniyat suedinitel na kompresora raboti, che komplekt nov e nad 500evro ot toyota!
a ako ne ti se zanimava, si vzemi edin ot tezi ventilatorcheta (deto taksidjiite polzvat) i pone shte ti e evtino i bez glavobolie ako ne drugo...
uspehi,
punky



Тема Re:Kak takaнови [re: 6eff.bg]  
Автор kибиk (евроскептик)
Публикувано30.05.04 16:39



нямах предвид каквото и да било подвеждане от твоя страна - напротив - много съм ти благодарен за информацията. честно казано, аз също бях неприятно изненадан, защото когато си купувах колата си мислех, че ще ей на ще си монтирам клима и ще ми излезе до около 2000 лв. да ама не бях направил добро проучване, защото се оказва, че климатиците за тойота са доста по-скъпи отколкото за европейските марки.

както и да е - благодаря още веднъж - ще посвикна малко с цената, пък ще видим...

поздрави,



Тема Re: климатик за авенсиснови [re: punkara]  
Автор kибиk (евроскептик)
Публикувано30.05.04 16:48



punki, надявам се да не си станал в 5 часа сутринта, за да ме консултираш за монтаж на климатик

не съм сигурен за двигателя, ще проуча въпроса - но принципно май климатици за тойота излиза че не се правят в европа, което ги прави доста скъпи. имам предвид - чувал ли си да правят климатиците за corolla в турция например?

поздрави,



Тема Пропускашнови [re: kибиk]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано31.05.04 12:16



да изчислиш часовата разлика с Италия....

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.