Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Тема Задно окачване Celica ST202нови  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 14:27



Към Пънки и други, които са правили такъв ремонт - на какъв пробег долу-горе се 'разхлопва' задното окачване. Шума е приглучено прихлопване (като от тампон или втулки) от всяка страна при рязка смяна на скоростта, завой или копка. Вече го забелязах на две коли и ме притеснява дали не е слабо място на модела или просто е наложителен ремонт след определен пробег.



Тема Re: Задно окачване Celica ST202нови [re: Scott]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано19.05.04 22:42



ne sam siguren kak beshe pri Celica, no pri Camry e dosta tipichno da se skapiat gumichkite na zadnata reaktivna stanga, koeto e dosta evtin i lesen remont. drugia variant e tamponite na amortesiorite, no tam veche e po skapo i slojno, no i dvata varianta obiknoveno se nabludavat chak sled 100K mili



Тема Re: Задно окачване Celica ST202нови [re: c23O]  
Автор Scott ()
Публикувано20.05.04 00:24



Аз гледах на картинка окачването и е същото като на Корола. Не ми е ясно, защо не са направили нещо по-солидно. Притеснява ме, защото го забелязвам на две коли, които са под 70к мили. На новата Селика е съвсем друго по каталог (не съм се врял отдолу)



Тема Re: Задно окачване Celica ST202нови [re: Scott]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано20.05.04 19:35



tova prihlopvane edva li e ot gumichkite na 6-te shtangi pridurzashti zadnite makfersoni! na men mi zvuchi neshto kato amortisiori. pri razbivane na tamponi, zvuka e suvsem leko pritrakvane (gluho) i to e burzo i se useshta na malka skorost i pri spirane (po-plavno).
kachiya na kanal viza. no me sumnyava da sa shtangite, az na takova okachvane (ot AE82 do AE92 i ST-tata) ne sum vizdal dosega razbiti tamponi na shtangite!
vse pak 3 shtangi na 1 makferson naistina trudno se razbivat! proveri amortisiorite, sutho viza danebi da sa razhlabeni otgore!!! i ot tam d idva hlopaneto.




Тема Re: Задно окачване Celica ST202нови [re: punkara]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 11:22



Аз питам принципно (за да не се набутам), още повече ми стана интересно че 2 коли (едната на 74000мили, другата на 58000мили) имат този симптом. Иначе ако реша да купувам, продавача ще оправи хлопането, но исках да знам причината и дали не е слабост на тази генерация Селика. Казваш 3 щанги - обаче само едната е натоварена надлъжно, другите 2 са напречно (при спиране и тръгване).
Ако е амортисьор, не трябва ли на място като клатя задницата настрани да прихлопва пак? На първата даже се врях отдолу - беше ми любопитно, но всичко изглеждаше ОК.



Тема Re:Ne e fatalno tova..... [re: Scott]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано21.05.04 18:06



Scotti,spokoino be man!Nali sobstvenika shte ti gi opraviKak kato klatish nastrani kolata li?????E kak she chuesh taka amortisior???Na takava kola s takova okachvane(Celica e mnogo tejka)okachvaneto e mnogo stabilno?
Ama kavoto i de e(vtiluka,tampon,v nai-loshia sluchai-amortisior)ne sam chel i chuval na Celika tova da e fabrichen problem
Po smushtavashto e da kupuvash Celica na staro!Edva li,predishnite sobstvenici,kato mene ne sa si vkarvali strelkata na oborotomera v chervenata zona
Koq beshe taq Celica?S chetirite fara li?Ako e taq-q znam!Moq priqtel Michael ima takava!Na kapaka na motora pishe-Yamaha-She go pitam dali mu tropa?



Тема Re: Задно окачване Celica ST202нови [re: Scott]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано22.05.04 20:30



ami principno neznam za takiva defekti. bih iskal da chuya tova hlopane i vednaga shte ti kaza ot kude idva. no me sumnyava da sa vtulkite. a ako e vtulka, shte e na naprechnata gred (edinichnata).





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.