Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 08.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема avensis d4-d без турбо според някои разбирачи  
Авторhofman (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 11:02



За тези които не знаят има един форум с адрес tuning.bg.Та във въпросния форум разни "разбирачи" говорят за коли,състезания , бегачки , кой как издухвал разни коли по 200-300 к.с,. с неква щайга за 2000 лв. и 20+ год.Една от темите е дали резачките да бъдат европейски или японски.Получил си е някакъв спор в който според мене повечето са някакви деца под 18 год. ама кактои да е:))Та вище едно от мненията според което новия дизелов avensis няма turbo.Аз поне така го разбирам:)
....................................................................................................................
Тай....за 1-ви пат пиша в тази тема....ще каза едни факти от които сами си правете изводите....Преди около 100 години имало двама инжинера Николаус Отто и Рудолф Дизел...и двамата били НЕМЦИ...та единиа измислил двигателя с вътрешно горене а другиа Дизела.А по същото време в япониа ... се катерили по дърветата и току що открили принципа на "колелото" че то може да се върти Е...господа правете си изводите...и тука в някоя от 1-вите страници четох че Японския дизел бил най добрия Що не земе някоя от тия новите Тоиоти да излезне на ... някои от Фолксваген Гроуп...било то Скода Сеат Фолксваген или Ауди...да виим кво ще се случи ами то най новата Тоиота Авенсис има само един Дизел в гамата си от двигатели...2.0 Д4-Д 116 кс до 100 за 11.4 макс спеед 195 а това е най новиа модел ... че то с наща Октавиа 1.9 ТДИ 110 кс ще я бия дето е модел от 97-ма да не говорим за новите....и сега ще казете "ами да щото е с Турбо а Тоиотата не е" .... ами що не е...щото искат да показат че са най здравия дизел ... вярно турбото износва двигателя ама аз тайа кола няма да я карам 15 години 5-6 години и аиде...нова!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

А това е и адреса откъде взех въпросното мнение:
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=2682&postdays=0&postorder=asc&start=405



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: hofman]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 12:48



Приятел, това че D4-D има турбо не променя посочените данни, нали? Пак не е 'върха на сладоледа' и европейските турбо-дизелови двигатели са по-добри. Просто на японците не им е изгодно да хвърлят пари за разработки на малки дизелови двигатели, защото се продават само в Европа. Едва през последните няколко години има бум на продажбите в Европа и има тенденция за нарастващо търсене към 2007-09 на американския пазар, който е основния пазар на японски автомобили. А там ако им предложиш автомобил под 2.5л. ще ти се изсмеят.
Затова и последните разработки са на ниво - 2.2i-CDTI на Honda е наистина добър, Nissan извадиха добър 2.2dCi, Toyota има съвместни разработки с PSA за малък дизелов двигател.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: Scott]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано18.05.04 13:39



абе неможе да няма турбо според мене, мисля, че всички комънрейли имат турбо. Гледах сравнителен тест в аутобилд на дизелови комбита в класа на авенсис. Той се държи го-долу посредата. Интересното беше, че примерно на старт е по-бавен, но после при еластичност се представя значително по-добре. Швабите признават обаче, че работи много меко и безшумно, което също има значение. Най-добра наистина е хондата.
Тоя на нисана не е ли рено??
ПСА имат кво да предложат в тая област и за това и форд направиха съвместно предприятие с тях за дизелови мотори, и за тойота също се чува...
Истината е, че производителите гледат да правят бизнес, да правят добри коли и да продават, не да го избиват на "чест" и да се дърлят кой е "френска свирка", кой е "джапанска пръчка" и кой е "немска кошница". Тая дейност са я оставили на нас, а те правят, това от което ше паднат кинти...

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: avensis d4-dнови [re: the_rider]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 14:20



Не съм казал че е лош мотор. Единия от моите колеги кара такъв и е много доволен - всъщност мисля че дизеловия вариант на новия Авенсис е по-добър от бензиновите, защото купето е по-тежко от старото.
Но защото думата беше за бегачки - няма го това почти самолетно усещане при тръгване на TDI PD или HDI.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: hofman]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано18.05.04 21:59



:), ubiva me logikata na nashencite, nemcite izmislili diseloviyat dvigatel, i kakvo ot tova? kato ne sa go ocenili? ocenili sa go rusnacite i prez 1936 suzdavat legendarniyat V2 burzohoden diesel, V-obrazen sus 4 razpredelitelni vala,m i go puhat v T-34-kata i ebavat maikata na sushtite tezi nemci...
kakto i da e... noviyat dvigatel D4-D e sus minimalno zamursyavane na okolnata sreda i e goden za Evro 2005 standartite,m NITO edin ot evro-diselite ne e goden, i shte se nalozi da suzdavat novi dvigateli. ot tam idva i razlikata v moshtnost. vsichko e za smetka da drugo neshto.
novite begachki na toyota isdavt sus el. mmotor vkliuchitelno, i psrosto neznam kak shte se spravyat evropeicite zashtot shte tryabva da nabutata suma ti pari za da napravyat avtomobil koito hem da moshten hem da e ekologichen!
otnosno disela na toyota, elate da vidite v italia kakvo stana, toyota zavze pazara generalno, na vsichki drugi marki, i e pulno sus diseli. horata v evropa karat disel samo zaradi edno: harchi po-malko ot benzina, a tuk benzina e skup : 1.13evro/litur.
v mitalia i zastrahovkite sa skupi za benzinki, ta zatova se predpochita disela.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: punkara]  
Авторhofman (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 23:03



първо ще ти кажа че hdi е аналогично на въпросния д4-д, освен това данните по каталог са такива(11.4), аз лично замервах колата с g-tech и даде ускорение 9.2:))а въпросния модел на авенсис разтрелва пасат с 2 червени, лично го пробахме както и да е.И още нещо такъв екологичен дизел едва ли ще извадят въпросните европейци скоро.предполагам едва ли е им било проблем да го направят 150 к.с примерно.

Идеята ми беше че голяма част от мненията по форумите се пишат от некви идиоти които все още нямам книжки и чули недочули нещо от бай геле местния майстор пияница казал еди какво си и значи е така, имал съм вузможност да слушам разговор на тема коли между деца и повярвай ми такива бисери не си чувал



Тема и още нещонови [re: hofman]  
Авторhofman (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 23:10



всичко опира до идеята за реклама пример:
четох в автобилд сравнение между авенсиса,мондеото, акорда, пасат , и още няколко модела в този клас.Авенсиса наистина по динамика беше към края, първа беше хондата, пасата беше и той доста назад по динамични характеристики.ОК
преди една или две седмици чета във вестника че някакъв псевдо състезател щал да прави тест драйв на същите коли.Авенсис нямаше, имаше пасат ,хонда мондео и още 2-3 автомобила пак от същиа клас.И какво станало мислите - пасата бил най-бърз по ускорение и т.н, при положение че хондата по каталог е под 10 сек до 100.Така че кво да говорим повече.......



Тема Re:Honda s rekordнови [re: hofman]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано19.05.04 00:31



S novia CTDI!Za nai-visoka sredna skorost poddurjana ot diesel za 24 h i razxod okolo3 litraMislq che zapochna istinskata era na dieselite.Honda s toq motor gi chaka golqmo budeshte



Тема Re: Euro IV (2005) Complianceнови [re: punkara]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 02:26



В отговор на:

noviyat dvigatel D4-D e sus minimalno zamursyavane na okolnata sreda i e goden za Evro 2005 standartite,m NITO edin ot evro-diselite ne e goden, i shte se nalozi da suzdavat novi dvigateli



Пънки, не се заяждам, но да твърдиш такова нещо е подвеждащо. Всички common rail дизелови двигатели, снабдени с DPF (Diesel Particulate filter)
са под границата на стандарта Euro 2005 - PSA/Ford HDI/Duratorq , TDI PD на VAG, dCi на Renault, Cd на BMW, JTD на FIAT и т.н .
Всъщност системата D-CAT на Тойота, която ти цитираш не е нещо ново - просто сега 'трябва' да бъде въведена за да могат да се продават тези коли в Европа.



Тема Re:за тематанови [re: 6eff.bg]  
Авторhofman (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 09:32



Не знам , на мене ми харесват абсолютно всякакви марки автомобили и не мога да се огранича само със toyota, honda или VW.Просто се дразня на изказвания че еди кое си е най-доброто- такъв филм няма!

А идеята ми на тази тема беше да се види че понякога някои изказват мнения като въобще не са компетентни и после някой друг който не знае и го прочете и става страшно.



Тема Re:А !нови [re: hofman]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.05.04 09:54



Разгеле, ее имало и други дето мислят като мене бе! Еееей имаш една бира от мене

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:за тематанови [re: hofman]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано19.05.04 09:57



Saglasen sam s tebeMnogo qsno,che nqma nai-dobro!Ama nali za tova e foruma da si lafime ,vseki da si otstoqva tezata.Inache -nqma da ima forum,vsichki shte vlezeme po edin pat,shte se saglasime s dadeno mnenie i-kraiAz mislq da vlezna v foruma na WV i na Opel i da im postna novite rekordi na Honda diesel-shte stane straxotna razpraviaA sushto taka nqma da propusna i foruma na Citroen,che tuka edin intervent razpali vuglena



Тема Re:за тематанови [re: 6eff.bg]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.05.04 10:36




мисля, че казах ясно - до ерата на комънрейла. По това време незнам дали хонда въобще е имала дизел

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:за тематанови [re: the_rider]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано19.05.04 10:49



Priznavam si bez boi-nishto ne razbiram ot dieseliNo kato gledam Honda otblizo(subektivni prichini)sus sigurnost moga da ti kaja ,che purviqt im xubav diesel ne e ot 2004g
A moje li da mi obqsnish edno neshto?Navsqkade se govori ,che frenskia diesel e bil nai-xubav!Kakvo e po-xubav ot nemskia ili japonskia,naprimer?Zashtoto mi se struva ,che samo nie si q imame taq prikazka,kato s tova ,deto se govoreshe predi godini,che Opel kapka bila nai-xubavata kola i che japonskite koli iskarvali do 100000km i sled tova -za osnoven remont.Struva mi se ,che tia prikazki sa doshli ot neznanieto na narodai ot folklora ni?Moje i da ne sam prav......



Тема Re:за тематанови [re: 6eff.bg]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:01



В отговор на:

No kato gledam Honda otblizo(subektivni prichini)sus sigurnost moga da ti kaja ,che purviqt im xubav diesel ne e ot 2004g



Шефе, не само 'първия хубав', но първия въобще. Досега ако си виждал Акорд TDI - това е било с двигател на Ровър, Сивик TDI - с ДВГ на Исузу.



Тема Re:за тематанови [re: Scott]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано19.05.04 11:18



Znachi Honda nqmat dieselov motor?Taka li?Ne e stavalo na vapros,zashtoto diesel Honda se tursi i vkarva rqdko.A i poradi tova ,che kato chuq za diesel-losho mi stava,vse neshto bramchat,tresat,pushat.......abe ne gi xaresvam.Moi priqtel ima xubav ,nov Mercedes-diesel,i pak mi bramchi i traka.V nikakuv sluchai ne iskam da kaja ,che e losha kola,naprotiv!Ama sled proizvodstvoto na novite dieseli,mai shte si promenq mnenieto!Po vsichko izglejda,che nai-nakraq veche gi napravixa dobre.......sled blizo 2 veka..........



Тема Re:ами...нови [re: 6eff.bg]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.05.04 11:28



..ще говоря само от личен опит базиран на, както вече казах, 4 год и около 50 000 км., за да няма - "мене ми каза един дето чул от един друг, който го видял през оградата"
1. Никога, при никакви обстоятелства и при никакви температури, не ми е отказала да запали, нито веднъж не е прегряла и един единствен път ми е направила проблем на път, който се състоеше в задръстен горивен филтър (продухах го устно на обратно и проблема се реши).
2. В момента е над 300 000, ремонт не е правен, а аз лично съм и сменял /по мотора говорим/ два семеринга и водна помпа, естествено и ангренажен ремък.
3. за 10 000 км. пробег харчи около 0.500-0.700 л. масло
4. Разхода 5изв./7градско е нормален за такъв дизел, но пък вървенето е доста по-добро от на преките конкуренти.
5. Почти никакво пушене - да речем, колкото на добре разработен бензин.
6. Вибрациите в купето са почти като на бензинова кола, много по-тих е и работи по-меко от немските например /ако знаеш как тресе волана на опел астра.../
Говоря само за практически неща, които могат да се видят с просто око, не за технологични и конструктивни решения, които някой някъде някога е измислил ама....
А за хонда някъде май четох, че това въобще им е първият собствен дизел за лека кола, но не съм 100% сигурен.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: hofman]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано20.05.04 00:19



Мицубиши имат една много готина система - GDI. Тва е дизел, обаче горивото не е нафта а бензин. Съчетава мощността на бензиновия двигател с икономичността на дизел.





Тема Re: GDIнови [re: Resurrector]  
Автор Scott ()
Публикувано20.05.04 00:29



И за да поддържам огъня PSA има HPI, a VAG - FSI, които са същите неща.



Тема Да те изпреваря ...нови [re: 6eff.bg]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано20.05.04 14:48



6ефе, що ще пускаш в Опел, кат опел тоя спорт дизел не го разбират?! И все пак направиха една моторетка 1.9CDTI (май така бяха буквите), дето си го бива, пък и с него има една Vectra OPC... Може да се поинтересуваш какви рекорди поставя тя!



Тема Както колегата написанови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.05.04 17:35



Хонда са имали дизел но не собствена разработка. не мисля обаче че Исудзу е фирма която някой би подценил в тази сфера :-)))

UB40 !



Тема Re: Ше се сетят...нови [re: Любитeл]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.05.04 08:59



и те, че 1.7л не е обем за дизел в среден клас. Като скивам вектра с такъв мотор и ми дожалява

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:Ami shte pusna...нови [re: Любитeл]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано21.05.04 18:14



....zashtoto az sam bivsh sobstvenik na OpelI kolata q parkiram s 1 km/h na nisak trotoar i prednicata...............padna........celia most.......Doidoxa ot Opel s specialna avariina mashina(prilicha na paqka)i nemojaxa da go kachat
Sega mi e smeshno,ama togava bqx otkachil



Тема Re:Ami shte pusna...нови [re: 6eff.bg]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 18:29



'Усмивки от старите ленти', а Шефе. С мацка ли беше...голям срам е било. Сега разбирам корените на твоето анти-европейско-автомобилостроене-настроение.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: punkara]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано22.05.04 21:24



Отдавна не бях чел толкова много глупости накуп! Не си заслужават да бъдат коментирани, но не мога да не съобщя един исторически факт. Япония, след отварянето си към света около 1860 г, е построила първия си параход около 1875. През 1905 г. по време на руско-японската война японският флот унищожава целият руски флот при остров Цушима. С други думи, около 30-35 години след първия параход.....



Тема За Т-34нови [re: punkara]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано22.05.04 21:53



Пънки,
Една историческа справка. Двигателят на Т-34 е разработен от американски екип, който е работил по договор в СССР. Това става през 1934 г. същата година танкът е изпробван и дава блестящи резултати, но тъпата глава на другаря Ворошилов не го харесва и проектът е пъхнат в чекмедже. Изваждат го и започват производство в началото на войната, когато виждат дебелия край, а именно, че тежкият танк КВ не става за нищо. Това само за историята, а по принцип мисълта ти е напълно вярна.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: Resurrector]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано22.05.04 22:05



GDI означава Gasolin Direct Injection. Това е бензинов двигател с директно впръскване, който е малко по икономичен от класическия, но не е по икономичен от VVTi на Тойота или от VTEC на Хонда, които са с променливо разпределение на горивната смес. Както и да е, GDI е първият бензинов двигател с директно впръскване, пуснат на пазара на лека кола (Мицубиши Каризма). Тойота пусна такъв мотор по-късно и това е двулитровият бензинов мотор но новия Авенсис D4.



Тема Re:за тематанови [re: hofman]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано22.05.04 22:14



И аз обичам всякакви автомобили и се интересувам от всякакви мнения. Това, обаче, което много познавачи-нашенци не разбират, е че светът не стои на едно място. Съотношението между качествата на различните марки е било едно през 30-те години, друго - след войната, съвсем друго, да кажем през 70-те и още по-друго ще бъде след 10 години. Да се твърди, например, че Мерцедес е бил, е, и ще бъде № 1 от минус безкрайност до плюс безкрайност във времето е просто проява на умствен мързел.



Тема Re: За Т-34нови [re: avensis]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано22.05.04 22:58



:), dobre, tankut T-34 ne e razraboten prez 1934, i dvigatelyat sushto! razrabotkata e 35-36godina. predpolagam che za tanka za koito govorish e na amerikanskiyat konstruktor Cristy, ot koito rusnacite kupuvat 2 broiki bez kuli, i cyalata spesifikaciya i lizenz, kato Cristy e zadulzen da predostavya vsykakva nova informaciya po modela ako napravi novi razrabotki.
tova stava prez 1931, na baza na nego pravyat BT-2.
Dr. Voroshilov, kolkoto i da go pliuyat, e edin ot horata dal posleden podpis i razreshenie za nai-dobrite ruski oruziya, vkliuchitelno pluvashtite tankove, "katiushite" i dr.
tankut KV, e suzdaden ot grupa mladi stazanti vuv tankoviyat zavod v leningrad, kudeto se raboti po oshte dva modela tezki tankove. trite modela tezki tankove se izprobvat vuv finladskata voina prez 17-19 dekemvri 1939, i e odobren KV. posle slagat na KV i 152mm gaubica i go krushtavat KV-2. po princip nemcite ne sa imali nikakvo oruzie s koeto da se protivopostavyat na KV. izpolzvat rusko trofeino popadnalo v izobilie v tehnite ruce v samoto nachalo na operaciya barbarossa.
izpolzvat ruskoto polevo 76mm orudie kato protivotankovo i vuv afrika, shtot si nyamat protivotankovi orudiya v sustoyanie da se protivopostavyat na nyakoi matildi i shermani tam.
ako te interesuva poveche vuprosa, pishi, shte dam tochni dokumenti, vsichko, celiyat mi doktorat e na tazi tema...:), a kolko sum mruznal po arhivite v moskva, samo az si znam...

ta istoricheskata spravka, ne e bash taka kato ya opisvash. ako iskash moga da ti dam tonove s tochna informaciya, koi ruski zavodi sa stroeni ot koi amerikanski firmi, i ot koi amerikanski razrabotki, ili evropeiski, sa vzimani idei i dorazrabotvani ot rusnacite... vsichko si pishe....



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: avensis]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано22.05.04 23:03



ta koe e po-skoro "glupost"? tova che ne sum suglasen che poneze nyakuv nemec bil izmislil diseloviyat dvigatel, zatova nes diselovite dvigateli na razni nemski firmi sa nai-dobri li?
ili che D4-D ne nadminava konkurentite si, s po-niskoto si zamursyavane na okolnata sred?
ili che novite toyoti, shte idvat i sus benzin i s el. dvigatel?
ili tvoyat posting e v otgovor na nyakoi drug?



Тема Re: За Т-34нови [re: punkara]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано23.05.04 12:37



Благодаря, Пънки!
Доста се интересувам и съм прочел за Втората световна война, но това е все пак на любителска основа, а ти излизаш професионалист! Това за Т-34 мисля че съм го прочел в "Ледоразбивачът" на Виктор Суворов. За КВ, това което казваш за борбата с тях трябва да е вярно, защото мисля, че основното им качество е била бронята, но от друга страна те са били много тежки, бавни и неповратливи и с ниска скорострелност. Това може и да е подобрено към края на войната. Знам че има модификации 1А, 1С и 2 (със 152 мм). Във финландската война не може да се каже, че са действували много успешно.
За гермаските противотанкови оръдия, кога излизат Райметал 75 и 88 мм?



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: punkara]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано23.05.04 12:43



Разбира се, че не се отнася за твоя постинг, а за основата на темата и за някои от коментариите. Извинявай, не си ме разбрал. Твоите постинги са най-компетентните в този клуб.



Тема Re: За Т-34нови [re: avensis]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано24.05.04 05:11



KB e tezuk tank, i ne e napraven za burzi skorosti i burza strelba, vse pak 152mm gaubiza nemoze da strelya kato edno 76,2mm orudie! 1c e razrabotka ot kraya na 1941, i "c" e za skorosten, po-burz, nova transmisiya, usilena bronya, i promeni v okachvaneto. KV e bila tolkova nepriyatna iznenada za nemcite che edin takuv KV zadurza cylata 4-ta nemska tankova grupa s 24chasa, ima nad 160 direktni popadeniya bez da mu napravyat nishto, a toi samiya unishtozil nyakolko desteki nemsi tanka. reinmetal izlizat chak kraya na 1942, kato rusnacite vednaga podsilvat bronyata na tehnite tankove!
istinata e che nemcite izobshto ne sa bili gotovi za evropeiska, kamoli svetovna voina, i Hitler ne e predpolagal che s napadenieto nad polsha (ugovoreno predvaritelno sus stalin) shte se okaze v evropeiski konflikt, a oshte po-malko v svetovna voina.
i rezultatite sa nalice... germaniya e unishtozena, a hitler se samoubiva.
loshoto e che istoriyata se pishe ot tezi koito sa pobediteli, i zatova celi 60godini, pishat takiva prostotii i gluposti che povecheto hora i ideya si nyamat koe i kak vsushnost e bilo!
vseki pobeditel si pishe istoriyata taka kato mu uturva na nego: rusnacite se izkarvat "nepodgotveni" shtot sa planirali masova invaziya na evropa, anglichanite i amerikancite puk sa suglasni, shtot taka izkarvat che adjeba te sa pobedili germaniya, a franzuzite koito se osirat napulno i gubyat durzavata si samo za 2 sedmici, sushto sa dovolni, shtot taka ne te sa neshtasnicite a rusnacite... i horata chetat luzi, i ot tam pravyat i neverni izvodi i hipotezi. a tryabva samo da se subirat fakti i da se sistematizirat, i kartinkata stava mnogo po-razlichna ot populyarnata literatura. nai-izvestnite profesori koito pisali luzi i izmami prez cyalata si kariera, razbirat napulno tova, no kakto vsichko i tova e biznes, i vmesto da se zaemat da ustanovyat istinata ot arhivite, te se rovyat za da tursyat oshte dokazatelstva za tehnite failetoni pulni s gluposti, shtot ne vurvi da publikuvash 5-6 knigi, a posle da publikuvash sedmata i da kazesh, "ami do sega sum pisal gluposti, eto sega tuka moze da prochetete istinata!" shtot ako go napravyat shte si izgubyat i pziciyata i renometo. ta zatova i produlzava da strada historiografiyata na 2-ta svetovna voina.



Тема Още 1 въпроснови [re: punkara]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано24.05.04 12:42



Кажи ми какво знаеш за двигателя на самолета Юнкерс-87. Вярно ли е че е особена конструкция дизел?



Тема Re: Junkers-87 Jumo enginesнови [re: avensis]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 13:50



На Ju-87 не се е слагал дизелов двигател.
Бъркаш ги с Jumo 205-209, който е двутактов 6-цилиндров дизел с 12 бутала и два колянови вала от двете страни на блока, работещи с 12 градуса закъснение. Тази серия е слагана на Ju-86, но понеже нямали необходимите динамични качества за постоянна промяна на натоварването и скоростта, присъщи за изтребител, се преминава към бензинов двигател Jumo 210/211, а дизеловия започнал да се слага на някои цепелини.



Тема Re: Още 1 въпроснови [re: avensis]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано24.05.04 23:19



ami Scott me e izprevaril. puk i ne sum se vpuskal nadulboko v nemskite samoleti.




Тема Re:Zero-Senнови [re: Scott]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано24.05.04 23:43



Eto neshto,koeto shte vi ostavi bez komentarhttp://mitsubishi_zero.tripod.com/opponents.htm





Тема Re:Zero-Senнови [re: 6eff.bg]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано25.05.04 01:44



citiram ot statiyata:"In comparison with its earliest opponents - Chinese Polikarpov 1-15 biplanes and 1-16 monoplanes, RAF Buffalos, USAAF P-36 Mohawks - the Zero was in a different league, able to outperform its opponents in every spectrum of performance. "
znachiv sravnenie s negovite "ranni" oponenti, toest po-starite modeli na vragut, zero-to bil po-dobut...ama posle...
da ne govorim che sa spomenati polikarpov samoleti ot ruskiyat lager, a ako pochnat da spomenavat drugi, i harakteristikite na "zero"-to napravo shte stanat smeshni.
tove e moyat komentar...
a kakvi sa tochnite harakteristiki na tozi samolet?




Тема Re:Zero-Sen sa 2 modelaнови [re: punkara]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано25.05.04 02:04



No imat i drugi izvestni mashini-Aichi d3,Nakajama a6,Hien k1-61
Mitsubishi Zero a6m5-1. Maximum speed of 270 kt @ 4,000 m.
2. Climbing speed of 3,000 m in 9 min 30 sec.
3. Endurance of 1.5 to 2 hours at normal rated power.
4. Endurance of 6 to 8 hours at economical speed with drop tanks.
5. Armament of two 20 mm cannon and two 7.7 mm machine guns.
6. Provisions for two 60 kg bombs.
7. Provision for full radio and direction finder.
8. Takeoff run less than 70 m with a 27 knot headwind.
9. Maneuverability at least equal to the A5M.



Тема Re: Още 1 въпроснови [re: punkara]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 10:47



Пънки, аз също не съм много запален по самолетите, но имам един приятел е направо луд - ходи на всяко авиошоу. Кога ли ще го претрепят на някое с тези инциденти
Но този двигател е класически пример от еволюцията на самолетните двигатели



Тема Re:Zero-Sen sa 2 modelaнови [re: 6eff.bg]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано25.05.04 20:26



nyakoi ot tiya dni shte pogledna v moite katalozi da vidya tezi harakteristiki na koi ruski samoleti podhozdat, za da se orientiram po-dobre i shte postna da vidime koe kak pasva.



Тема Re: Още 1 въпроснови [re: Scott]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано26.05.04 19:25



Благодаря за отговора! Всъщност ме интересува точно този двигател, който казваш че е бил на Ю-86. Имаш ли придстава защо е изоставена тази идея с двете бутала в един цилиндър?



Тема Re: Още 1 въпроснови [re: avensis]  
Автор Scott ()
Публикувано27.05.04 01:10



Ами тя идеята не е била изоставена така лесно - има серия от двигатели Jumo 204/5/6/7/8. Както писах преди - те не са били походящи за изстребители защото нямали необходимите динамични качества и лесно прегрявали при претоварване. Затова са слагани на цепелини за трансатлантически полети - идеални за целта - икономични, тихи и с голям ресурс. Слагани са и на плавателни съдове, дори през 50-те години в бившата ГДР. Последните разработки (Jumo 223) 2200 к.с. при 4400 об/мин обаче са загубени за съжаление в края на WWII (или откраднати от руснаците при окупирането на завода).

Лиценз на Jumo 204 е продаден преди войната на английската фирма Napier & Son и се произвежда под името Napier Culverin. След WWII те правят двигателя Напиер Номад - турбинен вариант, който остава като един от най-авангардните примери на дизелов самолетен двигател. Два прототипа са тествани през 50-те години и са обявени за годни за 'летене', но в вследствие рецесията са съкратени средствата за проекта и той е спрян през 1955г.
Друг двигател от серията е Напиер Делтик - при него конфигурацията е 3 вала и цилиндри комбинирани в триъгълник - делта. Това е локомотивен двигател и е бил използван до 1982 г. в British Railways.
Друга разработка е танковия двигател Leyland L-60, който поради пословичната си ненадеждност е изоставен като проект, но е използван за прототип на руския танков двигател ТД-1.
На базата на L-60 е разработен танковия двигател K-60 на Rolls-Royce - 6-цилиндров multi-fuel.

Aко ти е интересно виж тези линкове:





Ето съм го виждал 'наживо'.

е много ценно!!!

Редактирано от Scott на 27.05.04 01:28.



Тема Re: Още 1 въпроснови [re: Scott]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано27.05.04 13:11



Много ти благодаря! Навремето ми беше попаднала малка статийка за двигателите на този принцип и много исках да разбера повече подробности.



Тема Re: avensis d4-d без турбо според някои разбирачинови [re: Resurrector]  
Автор vladimocar (непознат )
Публикувано31.05.04 02:25



това не е дизел Gazoline Direkt Injection бензин с впръскване в цилиндъра. Ако някой разполага с повече информация бих се радвал да прочета



Тема Re:Dazoline Direct Injectionнови [re: vladimocar]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано31.05.04 03:24



Motor s direktno vpruskvane na gorivo razraboten prez 1993 g ot Mitsubishi i pusnat na pazara prez 1995 g s motor 4G93i(chiito pritejatel sam i az)
Specifichnoto za tozi motor e,che raboti na svrux obednena smes.Vpruskvaneto se osushtestvqva sus specialna duza,koiato podava vuzdux i benzin v gorivnata kamera.Pri oboroti na motora do 2500 elektronno podadenata smes dava i golqma ikonomia na gorivo.Pri visoki oboroti se osushtestvqva pochti dvoino podavane na gorivo,pri 4 klapana na cilindar i proces na zabavqne na izpuskatelnite klapani v rezultat na koqto se poluchava mnogo golqma dinamika.Pri obem ot 1800cm2 se poluchavat 128hp!









Тема Re: xaxaнови [re: hofman]  
АвторJlWKO (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 19:28



kato si tolkova otvoren si pusni Octaviata ili tama kvoto e s Lexus GS




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.