Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 17.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1.3 GL i 1.6 GTiнови  
Авторtoyomania (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 04:41



mnogo me interesuvat konchetata na tezi dva dvigatelq,
veche 1 mesec 520i (bmw sys schupena kobilica) koeto strashno me nervira a remonta mu tuk e po skyp ot kolata
ta to e 129 koncheta i pod 14 l razhoda ne pada,
mnogo se zapalih sega da si vzema edna 91 corolla 1.3 gl tazi sys golemiq simpatichen za men pone de stop otzad,ta mnogo li shte e po-bavna i ima li ecu-ta i chipove za smenqne i drugi takiva raboti da se smenqt po neq ,che da se povdignat konete i da vyrvi po-byrzichko? shte moje li da q karam byrzaichko po magistralka?? bavarkata i se schupi kobilichkata sled edno shofirane s nad 200 po edna 4 lentova magistralka
mercy predvaritelno



Тема Re: 1.3 GL i 1.6 GTiнови [re: toyomania]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано16.04.04 20:40



1.3 si e 1.3, purgava e v grada, no ne e moshtna! vzmi si 1.6 GTi, kato iskash da karash s nad 200km/h bez da chupish nishto!
1.3 motora, kakto i da go glasish si e 1.3 motor, nai dobriyat variant e da go smenish za turbo takuv ot Japan, no e dulag i skupichak proces, inache ako go imash za 2 dni, corollkata shte ima 136kc, i shte se chudish kak da spirash, shtot togava spirachkite shte sa ti slabi, i okachvaneto na zavoite. reshi si sam, no az sum za GTi!




Тема Re: 1.3 GL i 1.6 GTiнови [re: punkara]  
Авторtoyomania (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 07:07



mercy za otgovora.

znachi taka kakto izglejda maj shte e tazi 3-doors corolla- 1.6 gti 16vlve ,maj ne mojah da namerq v tozi moment tazi s 5-doors executive edition i da se ubedq 100% che e 16valve i dali e syshtiq dvigatel?, za syjalenie obache tova da go smenq zastrahovatelite shte mi drypnat.... osven ako ne e syshtiq ,ta zatova pitam,tyj kato razlikata v zastrahovkata mi mejdu dvata dvigatelq i pytniq danyk hich ne e malka , za razhoda na gorivo syshto se interesuvam(moje bi pri toyota da ne e problem),

ta struva li si razlikata mejdu dvigatelite ? ako i dvata sa nad 100koncheta bih jivql s 1.3 ,
inache i dvata modela sa mi pod ryka tezi dni na pochti edna cena v momenta, daje se zamislqlm dali ako sluchajno se resha da vzema 1.6gti-kata s 3-doors dali da ne vzema oshte edna koqto q prodavat za chasti (zaradi dvigatelq ako mu stane neshto )

mislq che e i eftino max 500 gbp (<1500lv) problema e poveche v zastrahovkata i tax koeto dosta chesto nadhvyrlq kolata..

ta ako resha da vzimam gti-kata 3-doors ,osven compression check po dvigatelq kakvo drugo da gledam? popregledah neshto tuk tam i ustanovih che tazi koqto mi haresva poveche e NON TWis a drugata go ima twis(no ima malko ryjdica po neq-ne mu e mqstoto tova tuk,no ako resha za neq moje li da se opravi tazi ryjda na zadnite/prednite vejdi (malko malko no kolkoto sigurno shte me tormozi da spq spokoino) ,tazi obache koqto q prodavat za chsti e non twis.

bashta mi kojto ima toyota ot tolkova vreme i tova che nqma nikakvi oplakvaniq me nakara da se zamislq sled kato gordo mu kazah che dvigatel na bavarka izkarva po 200 000 mili bez osnoven remont, a toj pochti mi se izsmq i mi kaza che negovata corolla koqto tolkova mnogo izpolzva - nad 500 000 km maj e 95 2.0dxl ne i e otvarqn dvigatelq oshte

a i oshte edin vypros tazi corolla 1.6 gti ima li ecu za podmenqne ne chipove i bezopasno li e tova? majstor mi kaza che chipovete za bavarkata premahvali ogranichitel na oborotite i taka maj sym bil napravil belqta

blagodarq predvaritelno



Тема Re: 1.3 GL i 1.6 GTiнови [re: toyomania]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано17.04.04 16:02



abe davai po-spoko be chovek!
nali se chudish mezdu 1.3 i 1.6 corolla? za kakvi non t-vis i t-vis mi gocorish? t-vis i non t-vis ima samo na 1.6 4A-GE dvigatelite (pri corolite), a na 1.3 nyama! 1.3 e dvigatel 2E sus 12 klapana, ili 4E sus 16klapana, kato ne nadvishavat 75kc! non-t-vis 4A-GE dvigatelyat ima 100kW tove e mezdu 130-136kc, v zavisimost ot kakvi eko sistemi ima po nego!
za chasti si vzemi i drugata, i mozesh da pratih mahovika na Jamie, shtot toi tursi takuv! ako si v UK, taka pone razbiram, otidi na www.fensport.co.uk tam ima vsichko za tazi kola!
razhoda na 4A-GE (1.6 GTi) normalno e 8.5/100 sreden!
proveri za techove na maslo ot delkoto, garniturarata na glavata, i vish dali ima ilio e imalo tech ot vodnata pompa.
viz kude otdelya suedinitelya, ako e visoko, znachi che skoro shte se nalozi da go smenyash. proveri hodovata chast, pokarai na paveta, ili neraven put, ot mnogo bavno do burzo, i slushai dali nshto traka, pochukva i t.n.
uspehi,
punky



Тема Re: 1.3 GL i 1.6 GTiнови [re: punkara]  
Авторtoyomania (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 19:59



ami az pochti reshih 99% qvno che shte e gti-kata, ne moje da se trae s tezi 75konski sili,ta zatova sled kato reshih gti e sledvashtiq vypros predi ili sled 90-ta ,tova za razhoda e napravo prevyzhodno,no pri entusiastko karane li? bavarkata stypvashe ponqkoga nad 16l
vij tozi neraven grapav pyt shte ima da go tyrsq
v tazi oblast kadeto jiveq ne pomnq da sam minal prez dupka i ne znam takava nqkade - nqma majtap,ta to i zatova az po magistralite obicham da se izstrelvam s visoki skorosti - prosto ima usloviq za byrzo karane - edno vreme v bg ne sam karal s poveche ot 140... safety reasons. tazi deto sam q haresal e bez twis < 90 ,



Тема 4АГЕ без ТВИС преди 90-танови [re: toyomania]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.04.04 22:18



не би трябвало да намериш - някъде 90-91-ва се появява този мотор. Това е 3-та генерация на 4АГЕ двигателя с 136-140 коня, бавно се развърта просто защото е с вътрешности от 4АГЗЕ (суперчардж - мотора) и тежкия маховик.

UB40 !



Тема Re: 4АГЕ без ТВИС преди 90-танови [re: jamie]  
Авторtoyomania (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 03:29



ami namerih,govorih s horata,no tazi ne beshe tolkova zapazena i dobre izglejdachshta , imashe dosta ryjdica po neq....
kakto i da e dneska se e prodala ,kakto i 1.3 gl -kata. , izliza nqkakva druga koqto shte moga da si pozvolq no tq iska kato che li dosta rabota po neq,oshte ne sam q vidql na jivo,no e 91 ili 92
kato cqlo not bad.... dosta sam impressed..... tezi t.nar. japonski chikijki kakto im vikat s 4-te cylinder-a shte e po byrzo ot bmw 520i (ako mahna chip-a ) ,a to e 2 litre 6 cyl, samo da vzema edna kolica i shte pochna da pravq glavata na bavarkata i prodan za da se mod-ne toyotkata..




Тема 4AGE-татанови [re: toyomania]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.04.04 09:26



са си по-динамични от 520 със или без чип - дори без да слагаш разните екстри на Тойотката.

UB40 !



Тема Re: 4АГЕ без ТВИС преди 90-танови [re: toyomania]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано18.04.04 22:14



4a-ge bez T-VIS pochva da se slaga v corolla AE92 ot april mesec na 1989 godina, i taka do kum 1992 kogato izliza noviyat model AE101.
dnes edin priyatel se vurna ot BG sus noviyat si BMW 3 coupe M-power, 3.2L, kachih se da go probvam, ami napravo mi se priplaka! vurti dvigatelyat, ama kolata edvam vurvi! nishto chudno che cj sus varnenskata AE86 e otrezul onova BMW 3.2! to si e smeshno napravo!
taka che vzimai corollkata, i ya pochvai, da vidish shto e to burza kola!
uspehi,
punky



Тема Re: 4АГЕ без ТВИС преди 90-танови [re: punkara]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.04.04 06:46



Нали знаете клипа на писта с
Нисан 350Z
Хонда S2000
Порше Бокстер
БМВ М3

и Скайлайна за капак, ама той не се състезаваше, а трябваше да ги затвори с една обиколка.

В края на гонката водача на М3-ката, японец май беше,
каза че е бил 2-ри след 350Z, защото бавареца е много по-тежик от Нисана

Kakvo pove4e?!?
Хондата беше 3-та, а Поршето 4-то

Няма страшно щ'ом има брашно, лесна работа ша съ оправиме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.