Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 23.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:Спри моля ти се че се излагашнови [re: the_rider]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано12.05.04 23:15



:) az pomolih nikoi da ne se obizda...ama
gledai sega, 106 i ZX sa mnogo ednakvi, ama mnogo! I tova che neznaesh che sharnirite na ZX-a sa 16-ki, sushto govori mnogo!!!
Onya den sum slagal glava na ZX (ot dviganetl 1.3) v edna 106-ca (s dvigatel 1.4), shtot sa ednakvi...:) glavite na karburatronite i monoinjekcionite sa ednakvi, a na multi injekcionite imat 4 dupki za injektorite, za razlika ot drugite dva tipa!
okachvaneteo na 106-cata e malko po-razlichno, i malko po dobro, spored men, ot tova na ZX-a.
Tova che ti si edin ot malcinata kusmetlii na koito kolata im se e okazala uspeshna, ne pravi tezi koli kachestveni! i produlzavam da go tvurdya!
da, taka e, nyamam sobstven kliuch ot citroen, no imam 5 takiva na kolegi, i v momenta karam ZX (dokato svursha s ae86-cata), i tozi e 1.4, monoinjekciya, na 70, 000km, i e kato nov, karan ot vuzrastna dama v edin maluk avstriiski grad, bez dupki, no prednicata mu pochukva (predn desen sharnir spoerd men), osven ako "lekoto pochukvane" v BG ne se tretira kato "zdrava prednica"?!
boltovete na sharnirite koito ne sa originalni citroen, sa sus gaiki N17, taka che ako nyamash 16-ki, nyakoi ti gi e smenil predi tova, shtot originalnite sa otishli...:)
ne mislya che se izlagam, i ne kazvam tova, zashtot sum "toyota fen" a zashtoto za razlika ot teb sum se potil mnogo poveche pod tezi koli, ot kolkoto ti ( i v tova sum napulno ubeden) i mislya che imam pravo da spodelya opita si.
ne se surdi, ne se obizdai, spodelyam sobstventite si vizdaniya ot sobstvenite si prezivyavaniya, i ako naistina gresha, tova znachi che poznavam hora na koito po stechenie na obstoyatelstvata sa im se padnali samo "nekachestvenite" ZX-ove, koeto samo po sebe si sushto pokazva do kolko e strog kontrolut na kachestvoto vuv citroen!
i oshte vednuz, za da nyama oburkvane: tova otgore nyama vruzka s toyota, s moeto hobi i pr. ne gi burkai neshtata, i ne se obizdai.




Тема Re: По повод Ситроеннови [re: jamie]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано12.05.04 23:14



jamie, premeri purvo kamerite na citroenovite aparati, shtot moze da ti doide malko kusa pompata na toyotata, topest shte svurshi hoda na pedala, predi na ima okonchatelen natisk vurhu butaloto v aparatite!!! inache i poma shte tryabva da smenyash, a tam veche sa dosta buzikni za modificirane!



Тема Re: Toyota Priusнови [re: 6eff.bg]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 00:20



Naskoro se vozih v edna takava. Kolata si ja bova i naistina kato spresh napalno tja izgasva i e napalno bezshumna. Inache amerikancite ne ja haresvat chak pak tolkova, zashtoto e pod 200 hp. Kato za BG taja kola bi bila super. Naistina harchi mnogo malko. Po sredata ima ekran deto ti pokazva kolko gorivo spestjvash dokato karash. Dosta e simpatichno, ne otricham.
Na gradsko pravi poveche ot na magistrala, koeto pokazva kolko efektivno e napravena taja kola.
Inache kato stabilnost e dobra, vapreki che e po-skoro kola kojato vozi meko a ne takava deto vzima rjazko zavoi.



Тема Re: Toyota Priusнови [re: nano]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано13.05.04 01:02



na koia generacia Prius si se vozil


ili


kolkoto do tova che harchi po malko na gradsko ot kolkoto na magistrala, tova se dalji na spirachnata sistema, kolata izpolzva elektromotor za spirachki, inache kazano kolelata vartiat elektromotora i toi sazdava elektrichestvo koeto zarejda bateriata. estestveno ima i normalni spirachki, no te se vkluchvat kogata kompiutara preceni che motora niama dostatachno barza spirachna sila za da spre kolata.



Тема Re:А ти...нови [re: the_rider]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано13.05.04 01:26



Ne sam imal nito edin Citroen i nikoga nqma da si kupq.Imam dostatacho argumenti za tova.Predi godini imax Peugeot(beshe po4ti novo)za tri godini blizo sam smenil pochti cqlata kola:releta na migachite,pochti vsichki krushki po tabloto,jiloto na smikacha,predni amortesiori,profilaktika na zadnoto okachvane (beshe okolo 100marki togava)motorcheto na chistachkite i na vodata na prednoto kazanche,alternator,kabeli na sveshtite,i mnogokratnoto smenqne na remontnia komplekt na garneto pri generaciqta,a prednicata pochti cqlata sam smenil.Da ne stavam banalen no i drugi neshta sam smenql,nakraq beshe vurxa-lagera na glavinata se beshe zavaril i sam xodil na 7 tonna presa i ne mojaxa da go maxnat,ne go bqx daje i chul che vie,prichinata beshe prosta-vutre v kupeto taka trqskaxa vsichki plasmasi,che moje li da razberesh ot kade treska i kakvo vie?Trqbvashe da kupuvam cqlata poluoska(dqsna mai beshe)zaedno s kareto.Kolata q vzex na 67000km i q prodadax nad 130000km.Nakraq skorostnia lost igraeshe kato na tia vodnite kolela-smeshno e, no si e taka
Sled tova se kachix na Nissan Sunny(3god.po-nova)i sam q karal poveche ot dve godini bez da q pipna(osven zadaljitelnite neshta)A razlikata v mexanikata,kachestvoto na kupeto,udovolstvieto ot prevkluchvaneto na razlichnite uredi,shuma,generaciqta motori-bqshe kosmichesko.Kato znam che Citroena e po -zle i ot Peugeot,kak da si kupq?
A formulata ti za konq s kapaci spored mene e greshna!Az ne stradam ot nikakav sindrom i ne mraza nikoi-prosto xaresvam po-kachestvenite neshta.



Тема Re: Toyota Priusнови [re: c23O]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 03:07



Na po-stariaj model (dolnata). Mislja che e model 2001 ili 2002.
Inache za principa znam. Na gradsko kato tragvash i spirash i vizhdash kak ti se zarezhda baterijata.



Тема Re:Глей сеа..нови [re: punkara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано13.05.04 11:02



опитваш се да убедиш краставичаря какъв вкус имат собствените му краставици. Вярвам ти за твоите "премеждия" ама аз си я карам тая кола вече 4 или 5 години. имам си собствени впечатления от нея и нищо и никой неможе да ме убеди в квото и да било за нея. Верно е, че не съм се потил много над нея и това е част от изграденото ми мнение. Шарнирите ми може и да са сменяни, но преди да я купя и все още са си добре.
И накрая за "еднаквостта" със 106 - ама ти говориш за двигатели бе пич, кво чудно има че са слагали един и същ мотор в различни модели. Че при тойота не е ли така? Ставала главата от...на... е че при тойота нее ли така-самият ти си го обяснявал. А и знайш кво, абе таа възрастната дама да не е била аптекарка?! Тя е много известа тука в БГ, някъде около 80% от колите на Горубляне са били нейни

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:А ...нови [re: 6eff.bg]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано13.05.04 11:15



корабче плува ли?

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:Глей сеа..нови [re: the_rider]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано13.05.04 14:53



taya vuzrastnata dama, e maika na edin moj kolega! ne e aptekarka, i neznam kakvo se govori v BG, shtot ne ziveya tam ot mnogo godini.
razbiram te napulno, i zatova ti kazvam che si prosto edin kusmetliya.
govorya za dvigatelite, shtot i te imat problemi, i suedinitelite sa ednakvi, che i skorostnite kutii. i okachvaneto e pochti ednakvo, razlika ima nai veche v shtangichkite na stabilizirashtata shtanga.
tvoite krastavici sa si tvoi, i izglezda si se uredil sus einstvenata kachestvena takava, ot cyala gradina sus vkisnali takiva, za tova e taka, ponimaesh?
i tuk neno e prav, mnenstava vupros za kon s kapaci, a za po-kachestveni krastavici v mlechnata salata, az gi predpochitam taka, presni hubavi, i svezi...



Тема Re:Глей сеа.. [re: punkara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.05.04 09:17



Незнам как е с бензинките, но не съм чул колегите да се оплакват кой знае колко. Моя мотор е 1,9 дизел и ако малко си в час с печките би трябвало да знаеш, че това е най добрия дизел в никсия клас до ерата на комънрейлите.
Може да ти се струва невероятно, но въпреки стотиците хиляди километри на моя ЗХ и сега вози по-меко от карината и поема по-плавно малките неравности. На големи дупки вече мекото окачване се предава и блъска доста по-гадно от джапанското /което въобще не блъска/. Може ситроена да не е перфектната кола /аз за такава още на съм чул/, но в никакъв случай не е боклука който описвате.
А относно тропането на този дето го караш: Вероятно нямаш толкова богат опит с по-новите модели, но сигурно си чувал, че в световен мащаб издръжливостта на колите пада. Това е в следствие от много фактори и за съжаление е факт и при тойота. Аз имам комшия с авенсис /по понятни причини доста добър приятел/. Колата му е 125хил и вече има някакво тропане отзад. Верно, че от 70 до 125 има 55хил км. ама това дето тропа на бабиния зх вероятно е биелетка за 25 лева, която се сменя за около 20 мин. с бирата, а на комшията му искат 300-400 кинта в ТМ ауто
Та с две думи нито дявола е толкова черен, нито ангела толкова бял Бях решил, че няма да започвам битка с вятърните мелници, но ето че пак така се получи. Както и да е, в спора се ражда истината

Кофти, кофти ама гот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.