Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 24.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво да купя  
АвторSokkon (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 11:30



Имам въпрос към знаещите и добре информирани колеги. Тъй като нов Авнсис ми излиза от бюджета, а Королата е със сравнително малък багажник какво ще ме посъветвате - нова Корола или за същите пари по-стар Авенсис. Като цяло предпочитам по-големите двигатели, а от екстрите единственото на което държа 100% е климатроника. Също така има ли голяма разлика в надеждността и здравината на двата модела и кои двигатели са за предпочитане? А и дизел или бензин? Какво е положението със старите (4-5 годишни) Тойоти... Май не се срещат често на БГ пазар? Благодаря предварително на всички, които ще ми отделят време!



Тема Re: Какво да купянови [re: Sokkon]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.04.04 11:58



Новото си е ново, няма кво да говорим. Но 4-5 годишен авенсис ще ти е мнооого по-евтин от нова корола и като покупка и като застраховки и т.н.
По принцип на БГ пазар рядко се срещат 4-5 годишни коли, щото тука почти никой не си сменя новата кола след 4-5 години. А вноса отвън гони цените на новита коли щото в БГ цените на новите коли са по-ниски отколкото в Германия например. Решението си е изцяло твое, мисля че като качество на изпълнението няма големи разлики.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Какво да купянови [re: the_rider]  
АвторSokkon (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 12:35



Мерси за мнението. И аз достигнах до него, но все се надявах... А нещо за двигателите да ти е известно? Имам предвид мощност спрямо тежестта, шум в купето, дизел/бензин... ?



Тема Re: Какво да купянови [re: Sokkon]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.04.04 15:09



Ами чувал съм че 4D 4 дизела е много добър, но нямам преки впечатления. Моята е 1.6 16V мисля, че е много добър мотор, но все пак го карам от 4-5000 км. За VVTI също съм чувал само суперлативи.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Какво да купянови [re: Sokkon]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано16.04.04 20:36



vzemi si nova corolla kombi ili verso, te sa golemi, disela im e super, i shte spestish ot naftata, taka che si vzimai.
4-5 godishna kola nishto ne znachi, zavisi kolko e karana!
vzimai nova corolla.




Тема Re: Какво да купянови [re: punkara]  
Авторhofman (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 10:24



Имаме дизелов avensis от новите d4-d - мога да ти кажа че е прекрасна кола.Започва да се усеща тяга от към 2000 rpm, и така докато стигне почти 4000 rpm.В интервала между 90 km/h - до 130 km/h не ми харесва как набира (това си е мойто мнение) иначе след 130 става чудо вътре.Возията е чудесна ,както и колата е много добре шумоизолирана.Написал си че обичаш големи двигатели и сигурно от време на време обичаш и газ да даваш :)) ама ще ти кажа че авенсиса е така направен от вътре че въоще не предразполага към съзтезателно шофиране, а точно обратното.На мене специлано ми действа много успокояващо.Предишната ни кола беше yaris verso и там вече наистина ме хващаше агресията:))Това бензиново моторче беше някакво чудо:)Освен това със постоянна скорост от 180 km/h харчи 6.8 нафта, със 120 постоянна 6.1 - 6.2. - и с още един човек в колата.На градско бордовия компютър показва разход от 7/100 до 9/100.През зимата разхода постоянно беше
към 8.5 , а сега е постоянно към 7.5.Ако се сетиш нещо друго питай.За королата предполагам че във високите ще върви адски много заради vvt-i -то.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.