Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 09.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема малко въпросчетанови  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано31.03.04 17:00



Здравейте, имам малко въпросчета:
Колата е корола 1.6 хечбек, 1998

Напоследък градксото ми се вдигна с около литър, при същото каране (от 9 на 10 общо казано). Сменял съм въздушен преди месец, предстои ми смяна на ангренажен. Миналия месец, нещо ми настройваха съединителя и го направиха много нависоко.
Малсото е на 12600 км, синтетика 10/40. Възможно ли е разхода да е заради несмененото малсо?
Възможно ли е ако не настроят съединителя като хората дори и да не е натиснат педала дисковете да са в положение на полусъединител? Има ли значение дали отделя нависоко или на ниско? Може ли да окаже вличние на разхода по някакъв начин?

Сигурно ви питам тъпотии, но толков и разбирам.
мерси

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: малко въпросчетанови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано31.03.04 21:03



smeni si masloto, i go pravi na vseki 5000km shtom karash gradsko!
suedinitelyat otdelya na visoko: zad pedala ima bolt, s nego se regulira, pri po-visoko otdelyane e vuzmozno da forsirash malko poveche motora pri trugvane, a tova ne e dobre za pestene na gorivo.
slozi i hubava dobavka za pochistvane na injektorite v rezervoara. neka ti proveryat i kak raboti lambda sensora.
uspehi,
punkara



Тема Re: малко въпросчетанови [re: punkara]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано02.04.04 12:29



мерси за отговора. За маслото ми е малко неудобно на 5хкм ($$), щото досега съм слагал само скъпо тубирано шел или какстрол 5/40 (с презумцията че му дават по 15хкм на смяна). Сега почти ударих 100,000 км на колицата и съм купил едно 10/40, и мисля да почна на 8-9хкм замените.
Гледам на 5-6 хкм да слагам по една тубичка СТП за промиване на инж, ама нищо не се усеща. Това което ме притесни за съединителя, че вкарам втора започва да лекичко да захърква, сякаш не и стига горивото или нещо не зацепва като хората, но товас става при по-рязко потегляне или тръгване по налконена улица.
Ходих при един спец, ама той каза, че съединителя за да се провери качествено трябва да се разглоби и се отказах. Виж за ламбдата е ценно, ще отида някъде да я видят, ама пак имам идиотски въпрос, това какво е и какво да питам или да гледам при проверката?
мерси

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: малко въпросчета [re: Mишo Шaмapa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано03.04.04 11:28



"Това което ме притесни за съединителя, че вкарам втора започва да лекичко да захърква, сякаш не и стига горивото или нещо не зацепва като хората"
chakai sega, ne stiga gorivoto? zahurkva? ne zacepva? tova sa razlichni neshta. za suedinitelyat, nai-lesno e da go smenish...:), koga za posledno si go smenyal? 100,000km, si e vreme da go napravish.
ako obache imash predvid che po naklon dvigatelyat pochva na pritrakva, i nyama mnogo moshtnost, togava, si proveri sveshtite, i nai veche idi da ti nastroyat zapalvaneto (delkoto) da e tochno, shtot inache e mnogo opasno za dvigatelyat, tova pritrakvane se poluchava pri predvaritelno zapalvane na smestta v cilindrite.
lambda, e edin sensor, namira se nyakude vuv ili sled izhodniyat kolektor, napite e v trubata kato buksa, i ot nego izliza kabel. tryabva da ti izmeryat signala i voltaza, i ako ne e po specifikaciya, napravo si vzimai nov, zavivat go na mestoto na stariya, i trugvash.
lambdata sledi izgorelite gazaove, i chrez tyah predava informaciya na kontrol bloka, dali tryabva da obogati smestta ili da ya namali, kogato obache pochne da ne raboti, ili dava greshna informaciya, kontrol bloka pochva da raboti na pre-programiran rezim na rabota, koito izpolzva po-bogata smes (poveche benzin) za da predpazi dvigatelyat ot mehanicheska povreda (pri nedostatuchno bogata smes, temperaturata na eksploziyata v cilindrite se povishava drastichno, koeto vodi do izgaryan na klapani, topene na butala i chupene na sigmenti.
taka che idid da ti vidyat lambdata.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.