Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 28.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Корола 16 V харчи доста масло :(((  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 13:59



4A-FE на 150 000 км харчи по 2-2,5 л масло до смяна. Течове няма. То е ясно, че ще се сменят гумичките на клапаните, но само от това ще влезе ли в норма (0,5-0,75 л), аз знам, че до половин литър може да се свали разхода... Предложения и предположения?



Тема Какво е маслото ?нови [re: Star A.D.]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано23.03.04 15:02



Ако е много тънко - може и от това да харчи повечко.

UB40 !



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано23.03.04 16:14



az ako shte otvaryam da smenyam gumichki, po dobre da smenya i sigmentite na butalata, ta da znam che nyama da harchi maslo.




Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.03.04 18:06



абе я не се излагай...ще пръскаш пари на вятъра. на много места съм чел, че тия мотори почват да похарчват на 150-180 хил. ама не увеличават харча а си вървят така поне още 200 000. 2-3 литра на 10 000 не е чяк толкова много и няма да си избиеш парите за ремонта а кой знае на кви "майстори" ше попаднеш и как ше върви след това

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: the_rider]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано23.03.04 19:11



2-3 litra ot obshto 3.6L, maslo sa MNOGO!
a che ima pishman maistori, tuk si prav, no tryabva da se napravi neshto po tozi vupros sharcha!




Тема Re: Какво е маслото ?нови [re: jamie]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 12:51



Маслото е пълна синтетика (Тойота, което си е Кастрол), но това няма отношение. Напротив синтетиката има много по-добри качества на висока температура (т.е. по-трудно изгаря) отколкото минералното ....



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: punkara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.03.04 12:58



само да не извади очи докато изписва вежди, аз небих я барал ако няма други проблеми

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: punkara]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 13:00



Ако според теб сменя и сегменти на бутала и гумички ще стане, така ли да разбирам?
А някакви цени да ми кажеш за сегментите, за гумичките мисля, че около 50 лв. стигат + около 100 лв. за работа....
П.П. Майсторът е много добър, работи само с японски коли. Ако някой има интерес, го препоръчвам!
Пишете ако ви трябва такъв и ще дам координати.



Тема Re: Какво е маслото ?нови [re: Star A.D.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.03.04 13:02



ама е тънко и докато е студена минава през сегментите /вероятно/
пробвай я веднъж с полусинтетика преди да разкулачиш хубавото моторче

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:ехе...нови [re: Star A.D.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.03.04 13:07



и като дадеш още 300 за смяна на сегментите та 450 и накрая ако пак лапа??, знайш кво, вземи си две туби масло да имаш да доливаш и с другите пари /до 450/ иди некъде на почивка или вземи нещо на жената, децата...щом ти е толко зор да ги похарчиш

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: the_rider]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 13:10



Абе други проблеми няма, ама от какво толкова се опасяваш, да не изкриви клапан ли? Добре, бе толкова сложен ли е тоя ремонт, мамка му?
Ако още някой каже да не я пипам, така ще я оставя... Ама маслото е по 16,5 лв./литър, не е като да си свиркам



Тема Re:ехе...нови [re: the_rider]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 13:14



Какво значи "ако пак лапа"? То т'ва да не е някаква нечиста сила, та да не може да се разбере...



Тема Re:ами...нови [re: Star A.D.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.03.04 13:50



значи ако имаш износване и на цилиндъра, смяната на сегменти и клапани няма да има почти никакъв ефект, дори е възможно да има обратен такъв. Според мен тоя ремонт е сложен, след като се свалят рапр.-те валове и се бърника по буталата и коляно-мотовилковия механизъм, значи е достатъчно сложен. Стига ти да размени две пети на буталата "майсторо" и пишман целата работа. Той един реглаж само да се направи си има тънкости та цялостно разкулачване.
а маслото си го взимай наливно в ТМ ауто, там май беше по 11.70 и със сигурност не е менте. Тая кола ми е 8-мата /не съм още много дърт/ и съм се убедил в едно - щом работи без проблеми НЕ СЕ БАРА!
Я сметни 450/16 лв колко литра масло ше си купиш - за около 115 хил. км. егати инвестицията братче..

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:а ако...нови [re: the_rider]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.03.04 13:53



минеш на полусинтетика, хем ше ти спадне разхода, хем цената на масълцето

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано24.03.04 17:11



Стар, преди да тръгнеш да си отваряш мотора нека ти дам един съвет до който стигнах от личен опит ! значи аз имам Корола с 4А-ГЕ моторо и когато я взех много се притеснявах защото маслото и на 11 000 км беше под минимума, при положение че и бяха доляли 1 литър Арал, полусинтетика ! по принцип жената ,която ми я продаде я е карала с арал ,като поне бутилката ,която са доляли е била купена от Германия( етикета за цената е в евро). в началото този разход на масло много ме притесни , но след като смених маслото с Мотул полусинтетика, и вече сум минал 6 000 км без видимо да е спаднало нивото на маслото .та моят сувет е опитай с полусинтетика примерно мотул или репсол-това са добри масла според мен !
Успех !



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Cтac]  
АвторlVANKO (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 18:23



Star , dai niakakvi koordinati na tvoia dobar maistor



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано24.03.04 18:48



Star AD, ako naistina harchish 80% ot masloto na dvigatelya si, ako shte si slozi mineralno za traktori, tova nyama da opravi neshtata, a nai-loshoto e che shte te psuvat vsichki zaradi smrudnyata na izgoryalo maslo koyato postoyanno izhvurlyash, da ne govorima za zamursyavane.
kogato se otvori dvigatelyat tryabva da se vidi iznosvaneto na cilindrite, ako e nad normata, togava shte tryabva da smenish i butalata sus 0.5mm po golemi zaedno sus takiva sigmenti. takiva struvat 200lv pri arabite za 4A-F.
vaznoto e maistora da izmeri vsichko mnogo, ama mnogo tochno, da se ubedi che ne tryabva pilene na cilindri i novi butala, i togava samo se "shlaifat leko cilindrite" s edin "grozt ot metalni visulki i topcheta nakraya", slagat se novite sigmenti, noviyat komplekt garnituri, semeringi i bloka e gotov.
posle e glavata.
ako maistora e dobur i razbira, znachi nyama ot kakvo da se plashish. ako shte orvaryash dvigatelyat, budi taka razumen da si proverish maslenata pompa, vodnata, lagerite, ako tryabva gi smeni. kakvoto se opitvam da ti kaza e, che ako shte go otvaryash, po-dobre go napravi kato nov, za da ne se zanimavash poveche s nego. ako ne, si nameri izpolzvan v nyakoya morga, ima gi, i samo go kachete v kolata.
no zapomni edno: nemozesh da harchish 2-3 litra ot obshto 3.6litra maslo i da minesh samo s dobavki, dolivane, ili promyana na viskoziteta na masloto!
dokato karash taka, ti v momenta bukvalo ubivash lambda sondata, a tya kato umre, shte ti pochne golyamoto harchene na benzin, shte se natrupat nagari po klapanite i shte zapochne predvaritelno zapalvane na smestta v gorivnite kameri, i tova shte dovede, rano ili kusno, do izgaryane na klapan(i), koeto shte dovede do mehanichna povreda na dvigatelyat i ot tam, do mnogo POVECHE razhodi.
taka che sam si pravi smetkata.
uspehi,
punky



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: punkara]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано24.03.04 21:20



da, prav si, ne e normalno pri uslovie che kolata vzima 3.5L maslo pri smiana da triabva da se doliva 3L do sledvastata, tova e normalno za GM naprimer. na men vaprosa mi e na kolko km se smenia tova maslo? stoto Toyota vodi za normalno da izgaria do 1L na 1000 mili(1600km), no za men opredeleno tova e mnogo preuvelicheno. a i ot kav zor vseki slaga sintetika v BG, az si misleh che tam horata uj niamat pari, za kvo si davate parite? tuk na Toyotite seki naliva mineralno maslo 5W30 i problemi niama, samo det triabva da si go smeniash redovno, na seki 3000 mili(5000km), no i cenata na masloto e mnogo po evtina ot sintetikata.
inache ima i drug moment, ako kolata e bila karana s mineralno maslo dalgo vreme i v posledstvie e minala na sintetika, tova moje da e dovelo do techove, no togava steshe da ima i vanshni techove(cam seal, crank seal i t.n.), a ne samo valve seals.



Тема В отговор на всички вас:нови [re: Cтac]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 13:12



За Пънки: Колата не пуши въобще, следователно мисля че на ламбдата й има нещо, от там не мисля, че нещо се ебава кой знае колко....
И jamie и Стас и the_rider говорят за тънки и дебели масла, но това, което ми обясниха от Тойота и един представител на Кастрол, е че няма отношение вискозитета на маслото с въпроса за харча.
За с230: Тея хуйове от Тойота ми казаха, че синтетиката се препоръчвала за моя двигател, иначе щях да си сложа полусинтетично. Маслото се сменя на 10 000 км.

Моят извод: Оставям нещата така, колата има заводска компресия, неам нерви за разни грандиозни ремонти. Следващият път слагам полусинтетично масло. До тогава се надявам да нямам проблеми....

Благодря на всички



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: lVANKO]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 13:26



Хубаво, ама що ми намигаш така:

Значи това се намира в Бояна: караш по бул. България и минаваш под окловръстното, на втория светофар завиваш в дясно (то и няма къде много да ходиш :), 50 м надолу с/у един бял зид има 2 гаража - там е!
Човекът се казва Марио: 0888 50 32 01



Тема :-))нови [re: Star A.D.]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано25.03.04 17:17



"И jamie и Стас и the_rider говорят за тънки и дебели масла, но това, което ми обясниха от Тойота и един представител на Кастрол, е че няма отношение вискозитета на маслото с въпроса за харча.
"

Тия можеш да ги застреляш собственоръчно - говорили са ти ТЪРГОВЦИ а не ТЕХНИЧЕСКИ ГРАМОТНИ хора.

UB40 !



Тема Re: В отговор на всички вас:нови [re: Star A.D.]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.03.04 00:24



Star AD akom kolata ima zavodska kompresiya, vzemi pone da i smenish uplutnitelite na klapanite, stava burzo i lesno! a i mnogo pari shte spestish v izgoreno maslo!...:)
uspehi,
punky



Тема Re: :-))нови [re: jamie]  
Автор Totko (непознат )
Публикувано28.03.04 13:33



... Добре де...от това което чета по списанията - вкл. и "АuтоБилд" - излиза, че наистина вискозитета не е аргумент във функцията на харченето...
Любопитно ми е и наистина зверски интересно...имаш ли преки наблюдения...примерно...при равни други условия, с еди какво си харчи еди колко си..после слагаш минерално, при същите условия харчи по-малко и т.н.
Логично е като е минерално и се "скапва" по-бързо, при по-малки температурни разлики и т.н. - да се втечни по-бързо..т.е. при по "кратка" експлоатация... тогава става самото то от "дебело" "по-тънко" и ако по-тънкото се харчи повече, тогава и с минералното ще харчи?...или не съм прав



Тема Факти:нови [re: Totko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.03.04 22:29



Хонда Акорд 230 000 км '83-та 1.6 8 клапана.
Харчеше около кило и половина масло на смяна. След подмяна на 10В40 към 15В40 - без доливане до смяна на масло.

Аз лично си обяснявам нещата с погорване на масло докато е още студена колицата - не знам дали и доколко съм прав. Колата и до ден днешен се кара с 15В40 (приятел я купи от мене) - вече 45 000 км. Не се долива. Ремонти не са правени - нито сегменти, нито гумички клапани - за тези 45 000 км.

UB40 !



Тема Re: Факти:нови [re: jamie]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано28.03.04 22:39



mi az s maslata ne sam koi znae kolko spec, no taka kakto si obiasniavam tvoia sluchai e che kogato kolata stoi na miasto(studena) i iavno pochva da kape v cilindrite prez gumichkite na klapanite(ako e bilo taka, to togava bi imalo specifichen pushek pri palene). vie kat ste smenili masloto, ste promenili viskositeta mu pri niska temperatura, t.e. ot 10 na 15, i moje bi tova da e pomognalo da ne se sticha tolkova lesno veche prez tez gumichki, pone az taka si mislia.
a inache po vaprosa s mineralno i sintetichno maslo, porblema e che sintetichnoto maslo e tolkova dobro, che pri stari koli minava ot siakade, t.e. mejdu siako edno oplatnenie i gumichki, za tova ne se preporachva sintetika na stari koli, osobeno ako v nachaloto e bila karana na mineralno.



Тема Re: Факти:нови [re: jamie]  
Автор Totko (непознат )
Публикувано29.03.04 01:52



... Ми щом казваш... Интересно е обаче каква марка са били и двете масла... С по-предишната си кола имах такъв случай... Сипвам минерално "Приста" - до 1800 км. - малко под средата.. нищо особено.. след това за има няма 200 км - похарчи над литър и половина ... вярно, че дадох малко газ, ама не съм издувал до дупка... Бях в провинцията - нямах масло и сипах квото намерих - дори не смених филтъра - само го източих...Сипах 10
W40 - Фина 1л,Кастрол 2л и Несте 1л... Карах до три , три и половина хиляди - беше похарчила няколкостотин грама - не повече от петстотин - и така я и продадох... Вярно, че това не е чист експеримент, ама ако от полусинтетиката трябваше да харчи повече - щеше да харчи..Мисля си, че заради калпавото качество на Пристата - след примерно 2000 км - маслото толкова се скапва, че направо се втечнява яко и го гори като стой та гледай.. И сега имам наблюдения - независимо от маслото - примерно за 5000 харчи 500 гр. след това до 7000 (примерно), похарчва още 500..за мен това е сигнал, че трябва да го сменям... И сега последно - карах с евтин Мобил минерално - харчеше като в последния пример. Сложих полусинтетика Селения и я смених при същите условия (доливане 500гр.) и вместо до 7-8 хил. изкара до 12 хил.
Двигателя е на 130 хил. ... Знам ли?...



Тема Re: Факти:нови [re: c23O]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано29.03.04 02:00



predi dosta godini pomnya che nalyah edin byal Castrol v moya 4A-GE i se preporuchvashe smyana na 15-20,000km. na 17,000km minah prez TM Auto, i poneze tryabvashe da smenya edin link na stabilizirashtata shtanga, gi pomolih da smenyat i masloto, togava Bobi oshte beshe mehanik, i kato otvorihme probkata, pochna da teche gusta zultenikava technost sus golemi topki gres v neya...:), nakraya se nalozi da produhame s vuzduh ot gore ta da izleze "vgresnenoto" maslo ot kartera. ot togava takova neshto ne mi se e sluchvalo, no masloto az go smenyam na vseki 5000km. interesnoto beshe che masloto ili po-tochno grestta, beshe sus chist gresov svyat...:).
ama v BG, nikoga ne znaesh kakvo slagash, ta znam li kolko e bilo Castrol kolko ne...togava horata oshte umiraha i oslepyvaha ot mente vodka... ta znam li?!



Тема И дветенови [re: Totko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано29.03.04 11:52



бяха Валволин минералки.

UB40 !



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: the_rider]  
Авторjohnny (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 18:40



Normalno e za Toyota da se harchi po 1 litar na 2000 km tova go pishe v web site im na toyota.com



Тема Re:Taka li?нови [re: johnny]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано03.06.04 22:18



Az 3 pati smenqm masloto na moqta Corolla (4E-FE) i ne sam dolival nito edin gram ot smqna do smqna.Motora sabira 3.2l i ne mi e mnogo qsno koi si gi izmislq tia rabotiPulnq q pochti do max i na 9000-9500km masloto e poveche ot sredata ( predi smqna na studena kola rano sutrin sam go meril)ako xarchi po litar na 2000km oznachava,che trqbva da dolivam edna tuba ot 5l,taka li?i na 6000km nqma da imam maslo v motora li??????Kolegi mnogo vi molq,ne pishetie izmislici -premislici bez da zneste!







Тема Re:Taka li?нови [re: 6eff.bg]  
Авторjohnny (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 19:30



Shefee spoko be bravo che ne ti harchi noto gram no ne vseki motor e kato tvoya! Ne ti kazvam che e zadalzhitelno a che e v normite da harchi po litar na 2000 km toez zavisi ot nachina na karane i klimata i oste suma ti factori- tova iskah da kazha!



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Автор bravooo (Toyoter)
Публикувано07.09.04 19:32



Sтаr A.D. Изчетох темата 2 пъти, но така и не разбрах какво стана накрая? Питам защото и при мен го има абсолютно същия проблем, при това с двигател 4zz-fe! Пак е 16V vvt-i ! От Тойота направо ме хвърлиха на маслени сегменти за 800-1000 лв.,но като видяха, че не кълва викат да пробвам със свещите първо, още повече че и имам некво чукане на аванса на 2200-2300 оборота, което не е от бензина. Може би има връзка и с ламбда сондата/ пък и тя може за се зацапва от маслото??/. Дай акъл като препатил, дали само да мина на полусинтетика, а? Ще и сипна от едно UNIL се казва 10W-40/с гаранция, че е истинско/,засега я карам с 5W-40, пък да видим. Ако пак харчи punki е прав , ще зема мерки , може и при твоя майстор.

Пичове , четох в
http://www.toyota-rus.narod.ru/files/03-09-15/03-09-15_lambda.htm
че братята-руси чистят с някаква киселина:ортофосфорной кислоте !??
Някой знае ли каква е тази киселина? Бих експериментирал ,щото ламбдата струва 170 лв. от BOSH !

bbs@abv.bg


Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: bravooo]  
Автор axial (radial)
Публикувано07.09.04 21:17



Ортофосфорна киселина, продава се в химическите магазини и обикновенно е в бутилка от 1 литър и цена около 5 лв. Много добре почиства така че най-вероятно ще разтвори и нагара от ламбда сондата. Ако имаш някоя за хвърляне нищо не ти пречи на опиташ...



Тема Ортофосфорнанови [re: axial]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано07.09.04 22:30



се съдържа в кока-колата. Обаче ако ще пробва с кока-кола - после хубаво промиване с вода ;-))))
Аз лично не хващам много вяра на пършивите руски иновации !




Тема Re: Ортофосфорнанови [re: jamie]  
Авторbravooo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 23:13



I az ne vyarvam, ama deto veche kazaha, ako imam nekoja za hvurlyane, sto puk da ne opitam.Puk i cenata si zasluzhava opita! 50-250 lv!

A be, jamie! Predstavjash li coca-colata kak ni prechistva, a?



Тема Всъщностнови [re: bravooo]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано07.09.04 23:30



ефекта върху човешкия организъм от силно разредената ортофосфорна киселина е ожадняване. Усещаш се защо я слагат в колата, нали ?




Тема Re: Harcene na masloнови [re: jamie]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 12:23



Hora ne se izlagaite vzemete si procetete knizkite na kolite! Normalno e da se harchi po 1 litar na 2000km tova go pishe v knizkata na toyota! Na moya starlet 1993 godina my pishe che MAX pozvolenoto e 1 litar na 1000km! Ima sum i toyota carolla sr5 coupe i v neinata knizka susto pishese che e normalno 1 litar na 2000km! Tova za 1 litar na 2000km go pishe i na www.toyota.com raztarsete se tam v owner's section! Na tia koyto ne im harchi maslo bravo na vas no niakoy toyoti s vremeto yavno pocvat da si poharchvat



Тема Пишенови [re: jimmy]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано08.09.04 12:41



80 грама на 100 км.
Ако харчеше 800 на 100 - това значи смяна на свещи постоянно.
Де ти е сега Корола Купето бе ? Аз карам в момента такова (макар че може да не си бил с АЕ86, знае ли човек - СР5 е само обозначение за ниво на оборудване, а не модел).
Иначе до момента не съм имал кола която осезаемо да харчи - не доливам никога, маслото не спада от смяна до смяна.




Тема Re: Пишенови [re: jamie]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 13:00



ok znaci .8L na 1000km koeto e blizo do 1 litar yavno zavisi ot modela! Za starleta e 1.3 i 12V koyto 1993 ca gi slagali i na carolla! sr5 coupe go imah v canada i harchese okolo polovin litar na 5000km ili do smiana no si pishese che e dopustimo da harchi i do 1 litar na 2000km zavisi ot klimata nachina na karane i sastoyanieto na kolata kato cialo! sr5 beshe s vdigasti se farove i beshe 1990 no prilichase na 2000 v designa si prosto beshe naistina unikalen! za 3 godini camo edin auspuh my smenih!



Тема Re: Harcene na masloнови [re: jimmy]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано08.09.04 13:18



Az minah do sega 4 000 km sled smjana i ne sum zabeljazal da mi e namaljalo masloto, oshte poveche, che karam s pulna sintetika! Javno kolata ne e na red, taka li, shtom ne harchi maslo spored tova, koeto pishe v knizhkite!



Тема Re: Harcene na masloнови [re: ToyotaFan]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 13:54



abe vie pichove chetete li tova koeto pisha ili prosto sipliampate taka? Dazhe napisah che na tezi koyto ne im harchi evala! Vaprosa e koe e dopustimo i se sniama za normalno ot toyota! Vie elementarna statistika ucili li ste? Kvoto napisah i pak shte go napisha che tova e v NORMITE! Bravo inache che imas nova kola slagas i sintetika i ne harci ako iskas cherpi i po edna bira po sluchaya! Tuka stava vapros za niakoy koyto my galta kolata po litar na 2000km i tva koeto kaah e che e v normite! Ako ne ti harchi nist OSTE PO DOBREEEEEEEEEEEEEEEE



Тема грашката е моя.нови [re: jimmy]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано08.09.04 21:22



тракнал съм една нула по-малко. Нормата е 80 грама на 1000 (хиляда) километра пробег.




Тема Re: Harcene na masloнови [re: jimmy]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано09.09.04 08:22



Dobre, dobre, ne se pali sega tolkova de! ne sum gledal v knizhkite kakvo pishe...
Struva mi se obache, che tova 1litar na 2000 km si e seriozno harchene na maslo!
Che toj ako go kara taka, znachi na 10 000 km shte e s blokiral dvigatel, ako ne doliva... Sumnjavam se dali tuka ima takuv, kojto da ne si prverjava masloto, no az poznavam i takiva! Naskoro edna moja poznata napravai takava glupost! Edna godina sled kato si kupi kola i ja obsluzhi i.... zadraha butalata! Njamalo gram maslo! A tja gorkata ne se zamislila, che e hubavo da si gleda nivoto... lampichkata na tabloto ne znam dali i e rabotela i dali ja e poglezhdala vuobshte.... taka de, pak se vrushtam na vuprosa za normite, dori da go pishe v knizhkata, to ne znachi, che trjabva da se ostavi taka! Spored men tuk stava duma za problem i trjabva da se vidi kakvo e i da se popravi, garnitura li e, segmenti li shte sa, njamam ideja, no e hubavo da se namali tova harchene! Tova si e samo moe mnenie! Ako na men mi harcheshe tolkova, vednaga bih otishul v serviza!



Тема Re: Harcene na masloнови [re: ToyotaFan]  
Авторjimmy (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 15:25



Da prav si po dobre e nisto da ne harci! Ti govoris za sintetika i yavno imas sravnitelno nov motor pod 100 000km! Govoria ti za po star motor e normalno da pocne da harci po malko i yavno zatova ca ostavili tozi MAX variant v knizkite! A inache za zhenite i kolite niama kvo da govorim to si e palna tragedia! Nо pak ne razbiram ako ti poharchva po litar na 2000-2500km zasto ca nuzni skapi remonti kato mozhe da si dolivas maslo edno sviasno maslo e 7-8 leva!



Тема Re: Harcene na masloнови [re: jimmy]  
АвторStar A.D. (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 17:00



Вижте са, пичове, тая кола почна да харчи по 1л на 1000 км и не е в ред - то е ясно.
Гледам, че тая тема пак сте я изкопали.
За bravooo - не съм правил нищо още, щото ще я продавам. Да, така или иначе дойде й времето за това. Така, че живот и здраве с новия собственик ще си говорите тука
Само да не се натресе некой клубар



Тема Re: Harcene na masloнови [re: Star A.D.]  
Автор bravooo (Toyoter)
Публикувано09.09.04 19:35



Star A.D.ако колата няма други проблеми , недей да я продаваш ,не се знае на какво ще се натресеш! Смени маслените сегменти - в ТМ ми казаха 7-800 лв., но другаде значи ще излезе 3-400 максимум. Просто аз ако се наложи сте ги прежаля, какво да правя! Ей дайте акъл и за други майстори и сервизи, кадето спокойно мога да дам да ми пипат по двигателя???

bbs@abv.bg


Тема Я си кажинови [re: Star A.D.]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано09.09.04 22:02



данните на колата и цената ?
Може пък да се натреса аз.




Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: Star A.D.]  
Авторstivata (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 23:00



аз продавам тоиота корола 1989 двигател на тоя спортния модел дето е и ока4ването модела е тоиота корола 1.6 16v 136 коня уникална спортни седалки спортен кожен волан всичко уникат много добро качество модела е много рядак в бг едва ли има много такива таблото е много по добро от колкото на другите много здрави части и темп подобни са инфо на тел 0878910219 или stivata@abv.bg



Тема Re: Корола 16 V харчи доста масло :(((нови [re: stivata]  
Авторmht (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 08:49



Вие всички ме успокоихте.Мислех ,че на королата на жена ми и има нещо като харчи 800 гр. на 15000 км.Аз имам хюндай соната и колкото сипя-толкова източвам при смяна и много се учудих на този голям за мен харч на масло,но щом е нормално за тойота...............




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.