Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 30.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за Камри 1997нови  
АвторCDl (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 21:26



Харесал съм една такава и незнам на какво точно да обърна внимание при огледа. Значи колата е на 120000 мили ( май са множко) ма иначе изглежда много добре, много е запазена и съм я харесал щото съм гледал и коли на доста по малко мили в ужасно състояние. Пък и ми показаха фактура че преди година и нещо е сменен ангренажния ремък. Незнам дали има някаква лампа на таблото да показва дали са износени накладките на спирачките. Амортесиорите ми изглеждат добре cv-joints също, поне така си мисля. Двигатреля като го чуя си работи много добре, даже много добре се форсира и няма да изчука клапан. Климатика работти ма незнам ако има теч това трудно може да се разбере ако не се тества на налягане системата. Друго не се сещам ако някой има да помага с нещо ще съм много благодарен. А забравих значи става въпрос за по малкия двигател който е 2.2



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано09.02.04 18:58



CV-joints-pokarai ya i slushai pri ostri lyav i desen zavoi, sushto taka slushai za potrovane i pochukvane pri neravnosti po sharniri nakrainici i pr.
amortisiori- natoisni otgore vseki edin, i viz dali pochva da se liulee kolata, ako sa zdravi, shte se kachut i sprat, ako sa iznoseni shte zaprozinirat kato pruzina.
nakladkite- zavurti volana pulen lyav i posle desen, i pogledni v sredata na spirachnite aparati, tryabva da ima malka dupka, tam se vizdat diska i chast ot ferodoto na dvete nalkaldki, viz ako e dosta iznoseno, znachi skoro tryabva da se smenyat.
pogledni remucite na alternatora, hidravlichnata pompa, i klimatika, viz dali sa stari, napukani, ako sa, shte tryabva da gi smenish i tyah.
inache si ok,
uspehi,
punky



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано09.02.04 23:25



da dobavia oste nesto. pogledni vodnata pompa, tia e kato gledash filtara za masloto na dvigatelia, ot liavo. ta samata pompa ima malka dupchica, ako e prokapala, ste vidish malko antifriz izliazal ot tam i ste e za smiana. sasto taka pogledni Valve Cover Gasket(garniturata na kapaka na glavata) dali ne e prokapla, kakto i Spark Plug Tubes(izvadi kabelite na svestite i pogledni dali ima maslo tam) da ne sa prokapli. pogledni i Head Gasket(garniturata na glavata), po niakoga prokapvat antifriz, no mnogo riadko, poprincip protichat posredata, tochno pod Exhaust Manifold(kolektornite trabi na izgorelite gazove) i ostavat zeleni ili cherveni sledi ot antifriza po bloka na dvigatelia(poprincip Toyota izpolzva cherven antifriz, no niakoi moje da e nalial zelen). kato karash varhu neravnosti, vij dali niama razni stranni zvuci, hlopane, ako ima ot prednicata, znachi ste ti traibvat veroiatno Front Strut Mounts, ako ima hlopane ot zadnicata, veroiatno Sway Bar Bushings. ima opasnost da sa prokapali i razni garniturki kato Cam Seal, Crank Seal, Oil Pum Seal & O-ring, a sasto i Oil Pan Seal, ta v obsti linii ne e losho da se digne kolata vav vazduha i da se vidi dali izobsto teche ot niakade. inache tez Camry-ta sa si dosta stabilni kolichki i edva li ste sgreshish sas takava . oste edin savet obache, vij da ne e blaskana tejko. nai lesnia nachin e da otvorish siaka edna vrata i da vidish dali imat VIN Sticker-i, tova e bial pravoagalen sticker na koito e napisan seriinia nomer na kolata, ima go na siaka vrata(na shofiorskata e po goliam i ima oste mnogo info po nego) sasto taka kat otvorish zadnite vrati tam ima stickeri i na samite kalnici, kat otvorish bagajnika ima sasto sticker, po niakoga triabva da povnignesh tapiceriata obiknoveno se namira do zadnia desen stop(na samia bagajnik), stickeri triabva da ima oste i na prednite kalnici, kat otvorish prednia kapak. setih se za nesto tipichno na tezi Camry-ta, chesto ima se kasat kabelite za zadnite svetlini, ot mnogo otvariane i zatvariane na bagajnika, kabelite se ganat i po niakoga kasat, ta vij da niama nesto stranno po zasnite svetlini, svetlinite za zaden hod a sasto taka i tezi za zadnia nomer. inache ako niama Check Engin Light On, triabva da si OK



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: c23O]  
АвторCDl (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 04:55



Мерси много и на двамата за отговорите. Ми то аз вече я купих колата. От опит съм се убедил че една кола като му харесва на човек трябва да я взима че после може да съжалява. Та тази много ми хареса и както казвате проверих почти всичко дето описвате и днес следобяд я взех. Дано да имам късмет с нея, пък и дилъра ми дава 3 месеца или 3000 мили гаранция( което настъпи първо) та затова и я взех. Иначе гледах още няколко такива дори на по малко мили, ма нещо не ми харесваха. Сега ме интересува на какъв пробег се сменя ангренажния ремък и с какво масло да я карам, че гледам на капачката пише 5W30 пък ми казаха че щом е била на над 100000 мили трябвало да е 10W40 и не знам също така при такъв пробег дали да е синтетика или минерално и от коя марка да е. Освен това за маслото също ме интересува също така за вискозитета от гледна точка на това че ще я карам в район с доста горещ климат.



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано10.02.04 08:24



ami za maslo ne znam kakvo da te posavetvam, nie slagame 5W30 prez cialata godina i ne e kato da ima problem. moje bi 10W40 ne e zle, no ne znam dali bih go polzval, vij v dealer-a na Toyota kvo maslo polzvat. za markata, ne mislia che ima osobeno znachenie, no nedei da slagash sintetika, moje samo iadove da ti dovede s tezi mili. inache adrenajnia remak se smenia na seki 60K mili, no i do 90K bi triabvalo da moje da izdarji.



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано11.02.04 09:43



angrenaza se smenya na 100,000km, i ne go chakai da se skusa! shtot vupreki zashtitte, mozesh da ostanesh bez dvigatel!
chestito i sus zdrave da si ya karash!




Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: punkara]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано11.02.04 20:19



stom e 97 model i veche e smenian vednaj, ne mislia che ste ima problem. poprincip na kolite sled 98 na sichkite se preporachva smiana na seki 90K i do kolkoto ne sa na mnogo godini niamat nikav problem. drug e vaporsa che na tez 2.2L dvigateli ot vreme na vreme im prokapva vodnata pompa i zaradi tova smeniash i T-belt-a. inache na men tez dvigateli sa mi lubimi za smiana na remaka, 25 minuti po normativ



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано12.02.04 21:01



Ти да не си някъде из арабския свят? Кажи къде, ако не е тайна. Може да се окажем близо. За маслото, можеш да я караш със всяко от изброените, на топъл климат също с 20W50, което е много разпространено по топлите страни. Колегите са прави, на тези километри по-добре не слагай синтетично. Има хубави адитиви за масло, съветвам те да си сложиш, като прочетеш внимателно упътването. Има такива, които запълват микродраскотини. Ангренажният ремък - на 100,000 км. Аз на твое място бих си сменил всички ремъци, независимо какво казва дилъра. Иначе Камри е чудесна кола, да ти е честита!



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: avensis]  
Автор CDl (непознат)
Публикувано13.02.04 02:54



Е бил съм доста и из арабския свят(Либия, Йемен, Емирствата), но в момента съм в САЩ, по точно Южен Тексас затова и попитах за маслото за каране на по горещ климат. Та в близките 2-3 ще карам на доста дълги разстояния и си ми трябва надежден автомобил, пък и нещо по големичко, та затова се спрях на Камри. Можех да взема и нещо на по малко мили, ма тия дето ги гледах или не ми харесваха или им искаха доста пари.



Тема Re: Въпрос за Камри 1997нови [re: CDl]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано13.02.04 08:26



milite ne sa mu malko, no kolata ne e stara, se pak 97 se oste e OK. ta ako se podarja, pak i ti sugurno ste mu slagash samo highway mili sigurno ste izdarji bez problem do 250 000 mili .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.