Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Октаново число на бензинанови  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано23.02.04 13:14



я да ви питам аз някой правил ли си е експерименти дали и как се променя разхода на колата му в градско каране ако вместо А95 я кара с А98 ? чудя се дали ще има сначителна разлика в разхода и съответно в цената на пробега ? все пак доколкото знам карането с по-високо октанов бензин предпазва мотора, няма детонации, може да се очаква като цяло моторът да работи по-тихо и по-добре ? Не че не мога и сам да проведа еьперимента но би ми било по-евтино ако някой ,който вече го е пробвал сподели мнение.

п.п. още нещо. чувал съм че има разни машинки с които може да се измерва реалното октаново число на бензина ,който се продава в България. някой случайно да знае къде може да се направи такава проба ?



Тема за експериментанови [re: Cтac]  
Автор rolla-cost (ribka golqma)
Публикувано24.02.04 23:16



в момента провеждам такъв експеримент.до сега съм карал с обикновен безоловен ,но онзи ден заредих един резервоар на Шел с V-power(98),усешам че върви по добре от преди особено на баир и особено ако съм качил 4-5 човека ,в градски условия промяна не усещам.изтегля като че ли по един и същ начин.макс. скорост не съм проверявал ,и разхода не съм засякал още но като го направя ще ти кажа.може би ще гори малко по-малко ама при вс. случаи ще излиза по скъпо



Тема Re: за експериментанови [re: rolla-cost]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано25.02.04 10:18



мерси за инфото !ще очаквам резултатите с интерес. а колкото до по-скъпото- в крайна сметка ако е с 3-45 лежа повече на резервоар мисля че не е толкова голяма разликата



Тема Re: Октаново число на бензина [re: Cтac]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.02.04 18:09



Понякога карам с 98 и хващам разлика на извънградското с към литър на сто грубо - от 7.5 на 6.5. КОлата е корола хеч' 98 1.6.
По маршрута дето минавам всяка седмица (само така съм мерил) след макс пълнене във Варна отивам до София, мотаене из града - към 500км. Като доналивам ako sъм карал на 98 ми дава да сипя към 32.5 литра, а с 95 - 37.5 (грамовете са условни). Разликата е към 5 литра, ама икономия няма. Като сметнеш разликата в цените на двете горива - 40 стинки, пак си с левче над А95 за 100 км. При градско разлика не съм видял (що така не знам), 9-10 на сто и за двата вида бензин.
Колата става по тиха - в тойотата и без тва е тишина та не съм забелязал, но двигателя работи по-равномерно определено и при ниските предавки не ръмжи.
За ускорение - да факт е и за тва гледам на извънградско да сипвам само 98.
Да предпазва мотора - определено мотора се предпазва най-добре с препоръчания ти бензин. Ако караш с 98 а си предвиден за 92 може да се прецака нещо. На мене ми казаха в един немски сервиз миналата година като сменях маслото, че не е препоръчително да караш смесен цикъл с по-висок октан, щото повече нагрявал. Ако го правиш обаче да сменяш маслото с 4 000 км по-рано.
Извод - ако си на 95 с нормален мотор става, ама не е по-евтино. Смисъл има само за извънградско, заради динамиката.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Октаново число на бензинанови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано26.02.04 10:57



благодаря за мнението ! всъщост аз не знам за какъв бензин ми е предвидена колата понеже ми я дадоха без книжка а и така и не проверих из нет-а, но знам че степента на сгъстяване в мотора ми е 10,5:1, така че предполагам е предвидена за 98 за да няма детонации.



Тема Ето това...нови [re: Cтac]  
Автор shark1 (минаващ)
Публикувано26.02.04 12:38



...може да е от полза. Има там една формулка за подходящото октаново число.

http://www.efisakh.katorga.ru/fuel_sakh.htm



Тема Re: Ето това...нови [re: shark1]  
АвторCтac (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 11:32



мерсимного ! сега ще погледна



Тема Re: Ето това...нови [re: Cтac]  
Автор rolla-cost (ribka golqma)
Публикувано01.03.04 23:12



днес се връщам от пловдив (аз съм от варна) и за 370 км изгори около двадесет литра което е към 5.5л/100км.-извънградско,а иначе с 95 е към 6. и нещо.в градски условия незнам.
мотора наистина жърви по добре ниама детонации по баирите ускорението е обаче като че ли същото.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.