Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 05.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кофти дизел :(нови  
Автор Spike (непознат )
Публикувано25.01.04 13:54



Здравейте!

Преди 2-3 дена си налях 20-ина литра дизел на Лукойл. Карам Корола 2.0, 1994. Появи се следният проблем - като дам газ, за да ускоря и да сменя предавка, колата се "дави" и започва да придърпва. Това става и когато двигателят е загрял. Инче си пали безотказно! Казаха ми, че сам налял кофти дизел и имам замръзнала вода или други боклуци в горивният филтър. Хубаво, отидох до магазина на Г.М. Димитров и си купих нов филтър. Налях и добавка (някаква си), за да помогне, но като гледам ефекта е почти никакъв. Имам още половин резервоар от тая "прекрасна" нафта и се чудя дали да сменя филтъра или да я изгоря и тогава да го сменя? Дали изобщо е от нафтата или е нещо друго? Ако някой е имал подобен проблем да помогне, моля...

Благодаря!



Тема Опитай [re: Spike]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано25.01.04 21:41



да източиш от резервоара докато излезе водата и тръгне нафта. Не съм сигурен дали нафтата е по-лека от водата, номера работи прекрасно с бензин защото водата не се смесва с него, той е по-тежък и остава отгоре.

UB40 !



Тема Re: Кофти дизел :(нови [re: Spike]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.01.04 03:01



do kolkoto pomnya, te imat mai i edin maluk filtur (mrezichka) koito e za mnogokratno polzvane, tryabva da se otvori, izchisti, i pak se slaga. iztoc naftata i ya izgori za ogrev....:), smeni filtura i slozi svestna nafta!
imah priyatel, toi slagashe i po malko benzin v naftata prez zimata, da ne mu obrazuvala razni tam zamruzvaniya i prochee.



Тема Re: Опитайнови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.01.04 09:28



мнооого по-лека е от водата, водата винаги се събира на дъното, но не се знае дали има пробка за източване на резервоара

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Кофти дизел :(нови [re: Spike]  
Автор Spike ()
Публикувано26.01.04 10:35



Здрасти пак!

Мерси за съветите! Значи, колата няма пробка и със маркуч не успях да я източа тая нафта. Четох обаче, че горивото в резервоара минава няколко пъти през горивната помпа и филтрите (може и да не е така, не знам). Аз вече 2-3 дена я карам така и се надявам да ако има парафин, вода или други боклуци - да са се филтрирали. Отивам да сменям филтъра и ще видим какво ще излезе, щото го изтормозих тоя двигател.

Еххх, да можех да я източа и да "подгрея" бензиностанцията дето ми я продаде В крайна сметка и за огрев става



Тема Re: Кофти дизел :(нови [re: Spike]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано26.01.04 14:39



сложи източеното да се утаи, филтрирай го през външен филтър и можеш да си го караш. Аз на ситроена кви ли не нафти съм му наливал, даже и за парно, но винаги преди това се слага 2 дни да се утаи. Това лято ми писна и взех да наливам направо на бензиностанциите и веднъж ми угасна на път, добре че се сетих да продухам филтъра та успях да се прибера.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Кофти дизел :(нови [re: Spike]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.01.04 18:38



naistina e stranno, rezervoara da nyama probka?!!! ti ubedi li se che e taka? moze da ne se vizda ot subrala se mursotiya po dunoto (vunshnoto) na rezervoara. bi tryabvalo da ima takava! koi tochno model ti e kolata?
viz na kataloga na www.elcats.ru/toyota, tam shte si pokaze, imash li ili nyamash probka.

az sega proverih viz na

tam si go ima, probkata (plug for fuel tank), taka che iztochvai....:)

Редактирано от punkara на 26.01.04 18:44.



Тема Re: Кофти дизел :(нови [re: punkara]  
Автор Spike ()
Публикувано27.01.04 16:02



Здрасти!

Тая сутрин отидох до сервиза и смених горивния и въздушния филтър. Ужас! От горивният изтече толкова парафин, че мога да завъртя бизнес със свещи и ще имам пари за още една Корола А пък във въздушния имаше пера от гълъби... без коментар! Сега колата е екстра (дано се задържи така) и доста по-тихо работи. Ами, така си е! Взех я преди 1 седмица и ми казаха, че е обслужена - сменено масло, филтри... Явно ще се наложи да погледна по-обстойно какво е сменено, че да не рева после...

пънкара: Королата е червена, комби, 1994 година и отзад пише Toyota (hehe) Corolla 2.0D XL. Двигателят е 2С нещо си... Като се пооправи времето ще погледна за тая пробка. Прав си, че е странно да няма. BTW: Сайта ти е много як!



Тема Ignore this!нови [re: Spike]  
Автор Spike ()
Публикувано27.01.04 16:45



Signature test...

Редактирано от Spike на 27.01.04 16:53.



Тема Тестнови [re: Spike]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.01.04 23:14



позитив.

А ти си за бой - колата след покупка винаги се обслужва напълно !
Течности, ремъци, филтри - това е просто задължително !

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.