Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 01.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Info za corolla 1.6l 16v twin camнови  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано09.12.03 12:42



та значи аз до скоро карах сивик 3-та генерация, 1.5 л 12в 101 к.с. но тъй като любова ми към марката Хонда се появи след като поакрах CRX ( макар със същия мотор ) , въпросният сивик прсото си беше компромис, понеже за момента не можах да намеря CRX,който да ми е по джоба и в да е в състояние ,което да михареса. та в крайна сметка разкарах сивик-а и сега съм на път да си взема едан Тойота, затова и се обръщам към този клъб за повече информация за въпросния автомобил. става дума за корола, 1990-та ,liftback, 1.6l 16V twin cam.аз самият не съм запознат с моторите на тойота затова и не мога да ви дам повече инфо относно конкретния мотор. . това което знам е че на капака на главата има един голям червен надпис GTI и по думите на един познат монтьор, моторът е 130 к.с..
та ако вече сте добили някаква представа за каква кола иде реч, моля ви да ми дадете и малко инфо относнто динамичните характеристики на този автомобил. максимална скорост, успорение 0-100, разход, поведениа на пътя и изобщо всичко ,което сметнете че си струва да се знае !
благодаря предварително !



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Cтac]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 14:26



Сигурен ли си че пише GTI, а не EFI на капака на главата. Тази Корола би трябвало да е с 4A-FE двигател, който е 100 к.с.



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Honda]  
АвторCтac (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 16:49



разбира се че съм сигурен :-) с доста големи букви е написано



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Cтac]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 17:21



Има някаква бегла възможност да е 4A-GE. Трябва и Тойота корифеите да се изкажат, ама те мълчат



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Honda]  
АвторCтac (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 17:31



а ако се окаже 4А-ГЕ , това добре ли е или зле ?
ебаси, иад ме хваща=фокато имах хонда понаучих чат-пат нещо за моторите на тази марка и сега пак съм в първи клас:-)



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Cтac]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 18:13



Спокойно приятел - и двата двигателя са много добри. Втория е по-мощен вариянт - има модификации до 170 к.с. със суперчарджър. Няма да ти служи по-сле от Хондата.



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Honda]  
АвторCтac (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 18:37



абе да се навяваме ! в неделя ще се консултирам с Джейми що за мотор имам и какво мога да очаквам от него



Тема Re: Info za corolla 1.6l 16v twin camнови [re: Cтac]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано09.12.03 20:31



Та значи започваме. Няма 4А-GT. Има 4A-GE и 4A-GZE.
4А е семейство двигатели с работен обем 1587 куб.см, произвеждано в различни модификации от 1981 до сега.
G означава два разпределителни вала (DOHC), като и двата се задвижват от ангренажния ремък (верига).
E означава електронно впръскване (EFI).
Z е наличие на суперчарджър.
Има 4A-GE, произвеждан от 89 до 92 г., 134 кс на 7200 об., въртящ момент 15 кг-м на 6400 об., компресия 10.3.
4A-GZE има две модификации, които са се произвеждали през 90 г.
145 кс на 6400 об., въртящ момент 19 кг-м на 4400 об., компресия 8.
161 кс на 6400 об., 21 кг-м на 4400 об.р компресия 8.9.



Тема Re: а 4А-FE [re: avensis]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано10.12.03 08:58



не е ли с два вала, мислех че всички 16клапанови са с два вала

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: а 4А-FE [re: the_rider]  
Автор Em. (минувач)
Публикувано10.12.03 11:10



Разбира се, че е с два вала. Но ангренажният ремък задвижва единия, а той върти другия чрез зъбно колело. Лично аз не мога да преценя дали това е предимство или недостатък.

За Стас: има Короли GT, но това GT трябва да го пише отзад на колата, а не на главата. Както ти каза колегата, на главата трябва да пише или 4A-GE, или 4A-FE. Aко е GЕ - това е по-спортния вариант, докато FE е по-икономичен, с по-добра гъвкавост на ниски обороти и общо взето е по-добрият вариант за нормално каране. Не си мисли, че е спънат - моят е с мощност 105 к.с., което осигурява отлична динамика с това лекото купе. Е, като казвам отлична, отлична е за кола с такава кубатура.

Данните на мойта Корола са:
ускорение 0-100: 10,0 сек.
макс. скорост: 195 км/ч
разход: 6,8 - 8/ 100, смесен разход
ама за разхода си зависи много де, при скорости над 150-160 се качва още, съвсем нормално.

Айде по-живо, че ще си лягам вече...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.