Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 01.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема жилото на газтанови  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано05.12.03 14:05



Имам значи едно такова питане. На Карината ми сутрин като се кача, пали без газ /естествено/ и след това като тръгвам педала на газта леко запъва при първото натискане. После вече си работи нормално. Та се чудя дали не трябва някъде да смажа нещо я жило я някой привод. Тая кола, обаче много лошо ме научи- да и отварям капака само като се хваля на приятели, та кво ше кажете, газта със жило ли е, с привод ли е drive by wire ли е???... Има ли някви гресьорки?....и ако сте имали подобен "проблем" да дадете идеи какво да смажа. Айде мерси предварително.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: жилото на газтанови [re: the_rider]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано05.12.03 22:08



sas jolo ti e kolata. spored men problema idva ot nagar idvast ot cilindrite(carbon), tova koeto triabva da napravish e, razkachi markucha koito idva ot kutiata na vazdushnia viltar, taka che da vijdash kraglata klapa predi kolektornite trabi, det regulira kolko vazduh da minava(tazi det se varti pri mestene na jiloto). ta tam se e nasabral tozi hagar i zadarja leko dvijenieto na tazi klapa(kakto i da se kazva). ta prasni tam s nesto det da go pochisti, i s chetka za zabi go izchisti. tuk ima specialni spreiove, kazvat se trottle body cleaner, no to e niakav vdi benzih(stoto kolata moje i da raboti na nego, taka po niakoga proveriavame dali problema na nedvijesta kola e ot benzina).
v nasta rabota izpolzvame tozi sprei, det e v nai-diasno





Тема Re: жилото на газтанови [re: the_rider]  
Автор avensis (стар фен)
Публикувано06.12.03 20:43



Направи такъв опит. Запали, изчакай да загрее напълно, оборотите ти да паднат на 700 или на колкото е сложена и тогава виж дали педала потъва. Имам предвид, че това може да е свързано с автоматичния смукач.



Тема Re: жилото на газтанови [re: c23O]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.12.03 09:32



е аз имам WD-40 и той е някакъв такъв смазващоразтварящ спрей, ше свърши работа
10х

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: жилото на газтанови [re: avensis]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.12.03 09:35



ама той не потъва а запъва, и при първото натискане се оправя, но ще го пробвам и това

Кофти, кофти ама гот!


Тема ВД40нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.12.03 11:01



е добре ама не е много смазващ - скоро пак ще се появи проблема. Има в магазините грес на спрей - използвай нея. Макар че за замръзващи места най-добре е с графитна грес, но ще трябва да поразглобиш малко - нея не съм я виждал на спрей.

UB40 !



Тема Re: ще видимнови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.12.03 11:19



за сега както застудя, няма да барам нищо, не е кой знае какъв проблем, пък после ще му мисля..

Кофти, кофти ама гот!


Тема Тази седмицанови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.12.03 11:57



ще е по-топло - по-добре се възползвай :-)))
Ако искаш малко грес на спрей - миаля че ми е останала.

UB40 !



Тема Re: мерсинови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.12.03 12:33



за предложението, нещо не ми се бъзикат коли при тия температури, ще видим

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: мерсинови [re: the_rider]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано08.12.03 22:39



abe WD40 ili gres ne e losha ideia, no te se praskat ot vanshnata strana, kadeto e jiloto. tova za koeto az govoria e drugo, triabva da se prasne ot vatre, t.e. na vhoda na kolektorinite trabi, koeto v posledstive ste stigne i do cilindrite, vednash startiral kolata. ta spreia za koito az hovoria e na benzinova osnova i chisti nagar(carbon). eto za kakvo govoria:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.