Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 15.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Добре,нови [re: DD1]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.12.03 12:09



предлагам да не се опираш на 1.
2. Статистиката си е статистика но модификациите за различните пазари също са различни. Съвпадение, но в случая разлика има и във въпросните датчици :-)
Прав си че критикувам остро, но .. едно време бях в спор с Пънкара в резултат на което се сдобих със собствена АЕ86 ... :-)))) Помисли и върху това. В спора се ражда истината-за мен така се оказа.
3. И за "детски болести" тип дефекти - всяка кола има по някой разбира се. Но приятелю-ние имаме късмет да караме основно коли произведени в Япония - ще ме извиниш но в Европа дори едната сглобка отстъпва доста. В клуба има повече от 5 Короли и никой не се е оплакал от КолдСтартСуич проблем, късмет ? И аз се опирам на статистика но при избора гледам конкретната кола пред мен - не е ли така ? ;-))) За мен ако едната е позагнила но е японска сглобка - е причина да я предпочета пред наглед перфектната но европейска сглобка (както посочих по-горе).

ПП: Дай Боже "лошата" поддръжка да е все така бетон откъм дефекти :-)))

UB40 !



Тема Re:А пък според мен..нови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано29.12.03 09:46



..ръждата е най-гадното нещо, което може да налегне една кола. Даже и да я изкърпиш ювелирно пак не е като да не е барана /удряна, кърпена и т.н./
Това със сглобката много ми прилича на лафовете за москвичите едно време - ако ти е "руска сглобка" москвича, все е едно си фанал бога за рога. Аре моля ти се, мисли малко по-широко

Кофти, кофти ама гот!


Тема Не съм съгласен !нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано04.01.04 00:17



1. Ръждата се лекува. Има си начини дори за пълно отстраняване.
2. Сглобката е от огромно значение. Ще дам елементарно сравнение от клуб НИСАН - дефекти по Примери бол, по Блубърди - малко. Първите са по-нови генерации, сглобени в Англия. Вторите - типично японски.

UB40 !



Тема Re: Не съм съгласен !нови [re: jamie]  
АвторDD1 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 10:45



Japonskata sglobka e super!!! A za japonskite Corolli sled 1987 i rashdata ne e problem. Stiga kolata da ne e udriana i oshulena otdolo. Moiata ne moshah da ia opazia otdolu - shulnah ia zdravo v edin kamak na patia. Za angliiskuite Toyoti riadko chuvam loshi nesta, no turskite sa s mnogo drebni, no nepriatni problemi.
Primerat s Moskvichite ne e udachen - meshdu balgari i rusnaci nito razlikata e goliama, nito moshesh da kashesh kade sa plusovete. No meshdu Japonci i Turci - razlika ot nebeto do zemiata.



Тема Re: Не съм съгласен !нови [re: jamie]  
АвторDD1 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 10:53



Jamie, men Bluebird strashno me kefiat. I kato forma, i kato tehnika. Vish tazi kola - v momenta sam v pregovori i iskam da i schupia cenata do 1300 - 1400 euro i ia vzemam. Probah ia - super e!





Тема Re: Според мен не е до АФМ-то и МАП-а.нови [re: gruhal]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано07.01.04 17:42



сега ако ми кажеш и какво е това, от къде се кува, колко пари струва и как се ползва, ще съм ти много благодарен !



Тема ей, хора , айде стига сте се заяждали !нови [re: DD1]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано07.01.04 18:04



ебаси, вече се чувствам виновен за този , според мен, доста безсмислен спор ,който си заформихте !
колкото до това каква е мошността на моята корола, мога само да ви кажа , колко е по каталожни данни 1разбира се че не сам я качал на динамометър( нали така се казваше ?). това ,което ми направи впечатление е фактът , че моят конкретно развърта занчително по-бавно от същия мотор на едан друга корола. Но така или ианче ,когато Грухал си купи своята корола ГТ със задно , ще направим едан гонка и ще видим дали има голяма разлика , макар аз да не претендирам да сам добър в драг рейсинга.
между другото , все пак в спора ви срещнах нещо,което силно ме заинтригува , а именно: какъв е този т.нар. "Cold start switch" дефект ? питам понеже аз имам следния проблем -всеки път ( без изключение) когато се опитам да запалиа стартерът завурта , но ниама никакви признаци че мотора ще запали-просто си върти стартера и толкова ! лошото е че дори да, върна ключа, ДОРИ ДА ГО ИЗВАДЯ от гнездото му , стартерът продължава да си върти( веднъж дори запали при изваден ключ, след което изгасна след малко) .
При вториа опит за запалване обаче , положението е коренно различно-както се казва "пали от четвърт врътка" . та според вас на какво може да се дължи това?!



Тема Re: ей, хора , айде стига сте се заяждали !нови [re: Cтac]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано07.01.04 20:12



"(веднъж дори запали при изваден ключ, след което изгасна след малко)"

Яко, аз имах един стар Сааб 900 дето докато си караш можеше да си извадиш ключа и да си ходиш (ако си достатъчно смел де) :)



Тема Re: Според мен не е до АФМ-то и МАП-а.нови [re: Cтac]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано07.01.04 20:16



Ми от fensport.co.uk - 1.6 20v моторче дето ще ти влезе директно в таратайката - 165hp - че и без пари - 650 лири е.

Ей там се организирайте с jamie, натоварете един бус и сте готови. Hell, ако англия не беше чак на майната си щях да карам до там да си взема. Което ме довежда до следната идея - punky, ти нали тъй и тъй обикаляш из европата - що не минеш и през UK? :)



Тема Re: ей, хора , айде стига сте се заяждали !нови [re: Cтac]  
АвторDD1 (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 09:40



Az ne razbiram ot dvigateli. Vish kakvo kazva kolegata mi ot serviza: "Cold start switch" pri motori s EFI upravliava diuzata za dopalnitelno gorivo, koeto se vpraskva pri studen dvigatel. Igrae roliata na avtomatichen smukach. Namira se blizo do termostata. Varteneto na starter bez priznaci na zapalvane prilicha na podoben defekt. V studeno vreme (pod 0 grad) paleneto sledva da e mnogo trudno. Ako vanshnata temperatura ne vliae, to problemat moshe da se dalshi i na defekten klapan na gorivnata pompa, koeto vodi do spadane na naliaganeto v gorivnata magistrala. Varteneto na starera sled varnat kluch e svarzano s drug problem, veroiatno v klucha. Idete na ELKON, priteshavast dokumentacia za TOYOTA. Te ste diagnosticirat problema.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.