Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 22.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема corolla vs. golf3  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 17:02



Zdraweite pichowe. Iskam da wi popitam moga li da se sdobiq s toyota corolla 1,4 ili 1,6 dwigatel, sled 94 g. (za predpochitane compaq) za okolo 6000-7000 lw. Mnogo se kolebaq mejdi golf3 i toyotata. Edinstwenoto koeto me pritesnqwa pri toyotata e che chastite i sa mnogo po skupi, otkolkoto na golfa, wupreki, che znam che sa mnogo kachestweni koli. Kolata sha q karam predimno w Sofiq. Daite nqkuw suwet i dali moga da si namerq dobur awtomobil za tezi pari.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 19:11



za7000 moje6 da vzeme6 daje ot parvyte ot 97 godyna,abe ne 4ak za 7000 ama za pone 8000 s dvata kragli fara,ako pak ne moje6 da vzeme6 ot poslednyte ot predi6nya model /stotycata/mnogo sa dobry i barzy osobeno 1.616v



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
Автор avensis (непознат )
Публикувано18.11.03 21:12



Голф е пълно дърво в сравнение с Корола. Вервай ми!



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: LEXUS]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 09:28



Awe az ne se napuwam da mi e mnogo burza kolata ama i ne iskam da mi e mnogo bawna. Okolo 80 konq sa mi extra. Iskam kato wlqza w neq da si q karam, da mi e gotino i da ne mi se chupi wseki mesec i sled 1 godina da mi izleze 2 puti po skupa.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 10:10



Aaa i za oshte neshto se setih. Ima li znachenie kude e proizwedena kolata? Tezi, koito sa proizwedeni w Japan ne si li po - kachestweni i kak po id-to na dwigatelq da poznaq kakwo proizwodstwo e corolla-ta? Ari naduhwaite ma, che sichkite mi priqteli karat nemski koli i sichki ma naduhwat za golf-a :).



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 11:11



Пич, ако ти си търсиш Корола, само за да си 'различен' от приятелите си или да се дракаш с тях, просто забрави. Всеки проблем - дори и най-малкия ще бъде подчертан и разгледан под лупа. Накрая ще намразиш колата си. Трябва да ти е на сърце преди да я купиш, за да не й 'търсиш кал под ноктите'. А освен това защо не помислиш и за други модели, защо Тойота и VW само? Според мен малко по-неизвестните марки са по-добра покупка



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: Honda]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 12:26



Sprql sum se na tezi dwata modela, zashtoto sa zdrawi i sa mnogo podhodqshti za grada. Estestweno, che ne q kupuwam, za da sum razlichen :) prosto iskam da naprawq dobur izbor. I ne znam kwo mi e na surce, shtoto twa sha mi e purwata kola :). 10x wse pak.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 12:52



Пич, не искам да звуча поучително, обаче съвета ми е да намериш познат с колата, която мислиш да купиш и да я огледаш/покараш. Особено щом ти е първата. Не се уповавай само на съвети - виж със собствените си очи и пипни с ръцете си.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: Honda]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 13:31



Ami i az taka mislq obache ne moga da namerq poznat s toyota :). Golf weche sum karal. Iskah ako ima chowek ot kluba, koito e karal i dwata awtomobila da spodeli mnenieto si prosto, a i gledah naskoro nqkwa nemska klasaciq za koli na 10-11 godini, w koqto corolla beshe na 7mo mqsto po bezawariino karane i to sled nqkwi super luksozni awtomobili kato porsche ili SL deto sus sigurnost ne sa karani tolkowa mnogo kato po - masowite awtomobili. Golfa beshe na okoo 35to mqsto ili neshto takowa. Naprawi mi wpechatlenie, che purwite mesta sa samo za qponski awtomobili.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 16:36



Johny, karal sam i Golf III, a sega - Toyota Corolla 1,3. Toyota-ta e kategorichno po-dobra. No "Honda" ne ste da si priznae kakvo tochno ima predvid, ta az da ti kasha. Pogledni i Honda Civic. Za tia pari moshesh da vzemesh chudesna mashinka... Vish tova





Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: toyota_fen]  
Автор Honda (любител)
Публикувано19.11.03 20:05




Не е вярно, не съм клонил към това предложение. Той изрично казваше икономична кола за града. Сивик (въпреки името си) е кола за шофьор-ентусиаст и най-добре се проявява при по-стреснато каране. А пък и за тези пари ще намери по-сдухан екземпляр Хонда, отколкото Тойота

Аз ако трябва да дам съвет 'каква' да е марката, на него бих препоръчал Алмера - идеалната първа кола. Това е колата в този клас, която според мен се кара 'най-лесно'

Редактирано от Honda на 19.11.03 20:08.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
АвторSwediq (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 21:03



Ще се опитам да бъда максимално безпристрастен.... През 99-2000г. последователно карах по за около 6 месеца Голф 3 и Корола 1,3. Голфа беше на 180 000, изминах около 30 000км с него градско, извънградско и на магистрали без ограничение на скоростта. До около 120км/ч се държеше доста добре, след това започваше да гори масло, като стигаше при особено високи скорости литър на 100км. На градското е доста пъргав и маневрен, паркира се добре, има добър обзор от шофьорското място. За дълъг път е много удобен, особено през лятото, щото имаше климатик. Разлика в мощността при включен и изключен климатик почти не се усеща, разхода се вдига с около литър на 100.
Сега за Королата.... Тя беше относително по нова - взех я на 35 000км, минах с нея около 30 000км при същите условия като Голфа, доста по икономична, моторчето и беше по слабичко, но при подходящи условия забиваше километража на 200. При градски условия е по икономична, по тромава е от Голфа, по трудно се паркира, щото е по-дълга, макар и с не много. При скорост 90км/ч съм стигал до 5л разход на 100км. Включването на климатика при нея доста осезателно се усеща, при по- сериозни изпреварвания се налагаше да се изключи за момент, щото иначе не достига мощност.
И двата автомобила имат прекрасни спирачки и независимо, че Тойотата нямаше ABS, разлика почти не се усеща.
Личното ми мнение, че и двата автомобила са добри, като констатираните от мен недостатъци се обуславят при Голфа от повечкото изминати километри от него, а при Тойотата от слабичкия мотор. Ако търсих икономична и здрава кола, определено Тойотата има доста по голям ресурс от Голфа.
След тях смених още няколко автомобила, включително и VW Transporter, но сега пак карам Тойота, макар и не Корола. На 210 000км е, доста е икономична за градско, а на извънградско си гори същите 5/100 като Королата навремето.
Ако искаш повече подробности - ICQ 82540842
Айде чао....



Тема Мислимнови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.11.03 16:00



тук еднакво - аз също смятам че Хонда е по-скъпа алтернатива и затова предпочетох Корола Купе пред Хонда СРХ.
Лично спред мен - важното е колата да е малка (за да е лесна поддръжката и карането). Нисанчето става определено, Тойотата е най-опростена и надеждна, Хонда е динамична - избора е негов.

UB40 !



Тема A honda?нови [re: johny]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 09:53



Poneje kato sledq cenite wijdam, che do 7000 moga da si wzema i civic 5-ta generaciq. Znam, che sushto sa dosa dobri awtomobili. Ako nqkoi ima wpechatleniq i ot dwata awtomobila i gi spodeli, kakto e naprawil wsushnost Swediq, shte sum mu mnogo blagodaren. Pak iskam da kaja, az ne si padam mnogo po extremnite skorosti, oshte poweche, che ne sum koi znae kolko dobur shofior wse oshte i twa sha mi e purwata kola wsushnost. Za mene wajnoto e kolata da zdrawa (koeto wsushnost mai nai - mnogo me interesuwa), ikonomichna i komfortna, da ti e gotino da si q karash.



Тема Re: A honda?нови [re: johny]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 10:12



Johny, kakto ti kazah, karam Toyota 1,3. Procheti:

Марката Honda винаги се е развивала по различен път от останалите японски автомобилостроители. Мотоциклетно-състезателното родословие на високооборотните двигатели и разпознаваемата външност са спечелили на колите є милиони фанатични привърженици по цял свят, а качеството на изработката и експлоатационните им достойнства неминуемо ги поставят в челото на класациите по надеждност. Една от причините за този бляскав имидж носи простичкото име Civic. През последните две десетилетия компактният хечбек с отявлени спортни наклонности си завоюва място в сърцата не само на обикновени домакини, които ценят преди всичко безпроблемната поддръжка, а и на "бързи и яростни" младоци, развили почти религиозно почитание към свещената абревиатура VTEC.
От 1991 до 2001 г. Honda успя да лансира с еднакъв успех цели две поколения на бестселъра си. Петата и шестата генерация на Civic затвърдиха статута на модела като един от безспорните лидери в дисциплината безгрижна експлоатация в Голфовия клас. Макар да се различават твърде слабо в конструктивно отношение, двата автомобила неслучайно носят отделни фабрични индекси. Единственото, което ги обединява безусловно, е великолепното качество на изработката и липсата на каквито и да било сериозни дефекти. След лансирането на седмото поколение преди две години, компактите "хонди" от 1995-2001 г. станаха по-достъпни и вече се срещат по обявите за продажба.
Най-разпространени на пазара на употребявани автомобили са хечбековете и седаните от шестата генерация Civic. При избора на тип
каросерия
обаче трябва да се вземат под внимание някои детайли. Сравнително рядко купувачът може да се натъкне на хечбек с пет врати, който се произвежда само във Великобритания. Той използва модернизираната платформа на петото поколение, отличава се с по-сдържана външност и интериор, както и с леки модификации по силовата част. Не е изключено също да се попадне на купе с две врати или комби с традиционното за марката означение Aero Deck, също британско производство.
Ходовата част е в състояние да издържи до 200 000 км без сериозен ремонт
Civic няма проблеми с корозията още от края на 80-те. Каросерията на шестата генерация е двойно поцинкована, като защитно покритие липсва само при по-неуязвимите места - например покрива и рамките на вратите. Въпреки това повечето почитатели на марката са склонни да признаят, че предишното поколение като че ли понася солните разтвори по родните пътища по-леко. В сравнение с предшественика си Civic VI предлага повече простор, по-голям багажник и повишен комфорт, но спортният дух на модела се е запазил. Сред минусите, които повечето собственици изтъкват, са ниският клиренс, нивото на шумоизолацията и ръждата по ауспухната система. Civic компенсира тези недостатъци с изключително качество на изработката и издръжливостта на материалите в салона.
Заговори ли се за Honda, темата за
двигателите
моментално заема централно място. Подобно на предишните генерации на модела, компанията се отчита със сравнително тесен избор от работни обеми, но с безбройни като модификации агрегати - само на шестото поколение се монтират общо 12 разновидности на 1.4-, 1.5- и 1.6-литровите мотори, а през Април 1997 г. традицията е нарушена за първи път с 1 800-кубикова машина. Да се "хванат спатиите" на съдържанието под предния капак невинаги е лесно. Най-малките двигатели са представени от D14A3 (1 396 см3, 75 к.с.) и D14A4 (1 396 см3, 90 к.с.). 1 500-кубиковите допълват избора с D15Z1 (1 493 см3, 90 или 105 к.с.), D15Z3 (1 493 см3, 115 к.с.) и D15Z6 (1 493 см3, 114 к.с.). Най-знаменити, разбира се, си остават 1.6-литровите агрегати D16Y2 (1 590 см3, 113 к.с.), D16Y5 (1 590 см3, 114/115 к.с.), D16Z6 (1 590 см3, 125/126 к.с.) и върхът в гамата B16A2 (DOHC, 1 595 см3, 160 к.с.).

Скъсването на ангренажния ремък може да има катастрофални последици за двигателя
Всички двигатели са 16-клапанови и често се оборудват със системата за промяна на фазите на газоразпределението VTEC (V-ariable Valve T-iming and lift E-lectronic C-ontrol). Това им позволява в режими до 4 500 об./мин. да проявяват изключително злояд характер. Над тази заветна граница обаче в моторния отсек избухва прословутият "хондовски" взрив, който продължава почти до 8 000 об./мин.Самата система VTEC представлява няколко гърбици на коляновия вал с различна височина и профил за всеки цилиндър и се управлява чрез хидравлика. Макар да е доста прецизна и сложна, тази механика се е доказала като изключително надеждна. Дори без нея обаче Civic се справя значително по-добре от повечето си преки конкуренти в Голфовия клас. С повече от прилична динамика може да се похвали даже базовият 1.4-литров мотор.
За надеждността на двигателите на Honda се носят легенди и трябва да се признае, че голяма част от тях са верни. Основното и най-важно правило за опазване на здравето на агрегатите е да не се пести от маслото. Не са нужни никакви присадки, нито промивки - достатъчно е смазващата течност да бъде с качество не по-ниско от SH или SJ по стандарта на API. Трябва да се сменя на всеки 10 000 км (или по-често), като веднъж седмично се проверява нивото му - с времето високооборотните двигатели неминуемо започват да горят масло, особено ако "се развъртат" подобаващо. Препоръчваният от Honda интервал за смяна на ангренажния ремък е 100 000 км. При това обтягащите ролки издържат доста повече и не се нуждаят от непременна замяна заедно с него. Собственикът трябва да отделя специално внимание на тази операция, защото при скъсване на ремъка последствията могат да бъдат катастрофални. Иначе при полагане на елементарни грижи моторите на Civic с почти пълна сигурност няма да напомнят за себе си поне 300 000 км.Подобно на силовата част, правилото за своевременна профилактика и използването на качествени консумативи важи с пълна сила и за
трансмисиите
През 1995 г. Honda модернизира скоростните кутии на Civic и използването на специално фирмено масло MTF (Manual Transmission Fluid) става задължително. Смяната му се извършва на всеки 40 000 км. Единственият характерен проблем, който могат да създадат механичните трансмисии, се дължи на мръсотията и разтворите, ползвани за почистване на улиците през зимата. Те се натрупват по шарнира, за който е закрепен лостът на скоростите, и ограничават подвижността му. Решението е едно - разглобяване, промиване и смазване.

Напълно изтощеният оригинален акумулатор оглавява списъка с недостатъците на електрическата система
В Honda разработват автоматичните си трансмисии сами. Конструкцията им е доста необичайна - вместо традиционните планетарни предавки те използват валове по подобие на "ръчните" скоростни кутии. Производителят препоръчва специално масло ATF (Automatic Transmission Fluid), макар че се допуска и замяната с качествени смазки като Dextron.
Окачването
на Civic представлява рядък пример за съчетаването на нелоша плавност на хода, приятна управляемост и образцова издръжливост. Ходовата част е в състояние да понесе дори издевателствата на пътни условия като българските почти 200 000 км преди да се наложи сериозен ремонт. Добре е да се избягват "тунинговани" екземпляри с неоригинални джанти, които увеличават следата. Те стоят много ефектно, но скъсяват живота на лагерите.
Проблемите по
електрическата инсталация
са сведени до минимум. Единствените грижи, които създава Civic в това отношение, са корозиралите кабели на клаксона, единичните откази на електрическите стъкла и централното заключване и пълното изтощаване на оригиналния акумулатор. Статистиката отчита също прекъсващи кабели на запалването и дефектни свещи.Малката Honda може да достави много радост, емоции на пътя и безгрижни километри на собственика си. Познавачите ценят тези качества на компактната японка и затова употребяваните екземпляри не са никак евтини. Civic обаче си заслужава парите.



Тема Re: A honda?нови [re: toyota_fen]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:09



Pich ako sum rabral prawilno, ot statiqta, koqto prochetoh za honda w twoq post (za koeto sum ti blagodaren), izliza, che civic-ite sa bahti i ludnicata, a sled kato ti predpochitash da karash toyota, taq kola qwno e nqkwa izwunzemna :). Naprawi mi wpechatlenie, che w mobile.bg ima dosta obqwi za civic 5-ta generaciq, a za corolla ima samo edna.



Тема Re: A honda?нови [re: toyota_fen]  
АвторXoндa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:16



Откъде я избара тази статия бе пич? Пак ли 'специалиста' Д. Димитров?
Смях се с глас. Единствените грижи, които създава Civic в това отношение, са корозиралите кабели на клаксона, единичните откази на електрическите стъкла и централното заключване и пълното изтощаване на оригиналния акумулатор. Какво ще рече 'единични' откази? или 'пълно изтощаване' сигурно на 10-тата година можеш да очакваш такова нещо Или пък "хондовски" взрив, който продължава почти до 8 000 об./мин Приятели, освен ако нямате Type R не опитвайте да качите повече от 6400 об.мин. - то и не може де



Тема Re: A honda?нови [re: johny]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:24



Джони, Хондата е много хубав автомобил и много хубави работи ще 'прочетеш' за нея. Но най-добре както ти казах преди 'покарай' колата която мислиш да си купиш или покарай няколко коли и си избери тази, която най ти пасва. Сивик е определено кола да се кара 'по-неикономично' за да й се насладиш. Не ме разбирай погрешно, не искам да повлияя на избора ти, но реши сам на базата на собствени впечатления, не на статии.



Тема Re: A honda?нови [re: Honda]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:30



Pich znam, che taka sha e nai - dobre i sus sigurnost sha go naprawq twa neshto. Iskam da te pitam neshto za civic-a: ne e li prekaleno nisuk?



Тема Izborнови [re: johny]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:37



Пич, едно последно обяснение. Не знам защо все още в България застраховките не са различни за водачите с различен опит. В UK например, а предполагам и в другите страни от Западна Европа младите водачи плащат неимоверно високи застраховки, освен ако не карат т.нар. коли с нисък риск - малък двигател, малка мощност и малко произшествия с тях. Колите за които говорим тук са подредени по следния начин: Най-ниска застраховка - Нисан Алмера, най-висока Хонда Сивик. И не защото Сивика е по-мощен или развива по-висока скорост, просто е рискова кола - кара се по-спортно и има повече застрахователни събития. И говорим за разлика от порядъка на 400-450 паунда при застраховка 600-700 - почти колкото струва колата. Ако беше тук, въобще нямаше да си помислиш да купуваш Сивик, докато не станеш на 4-5 год. шофьор, освен разбира се ако баща ти не плаща сметките - ако е така купувай нов Сивик и пей сърце



Тема Re: A honda?нови [re: johny]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:44



Как 'нисък' ? На височина или малък клиренс?
На височина са еднакви с Королата, но клиренса на Сивика е малко по-малък.



Тема Re: Izborнови [re: Honda]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 12:03



:) Bashta mi otdawna ne mi plashta smetkite. 10x za sudeistwieto.



Тема Re: A honda?нови [re: johny]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 14:57



Karam Corolla, zastoto dalgo vreme (4 godini) karah tazi kola kato slushebna v Germania. Sled tova ia otkupih ot firmata i si ia dokarah. Znam i istoriata i ne sluchaino makar i 13 godishna, izgleshda kato nova. Ako ne beshe taka, i az dalgo bih sechudil kakvo da izbera. Karal sam Civic - kolicata varvi perfektno i pri spokoino, i pri sportno karane. Hubava kola! Toyota bih ti preporachal bez nikakvi pritesnenia, no ti pitash - zasto ne Honda? I az moga da ti otgovoria - zasto ne! Niama da sbarkash.



Тема Re: ne se hvastai za detailiteнови [re: Xoндa]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 15:17



- moshe da ima netochnosti. Inache statiata dava ne losha obsta predstava i savpada s moite vpechatlenia ot modela. Karal sam Civic malko - predimno gradsko i po magistrala, no sam ocharovan ot kolata. Moshe da ia karash kato limuzina, kogato vozish shefa, i kato sastezatel - kato si sam i iskash da se izkefish.



Тема За 7000нови [re: johny]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.11.03 23:59



може и Сивик 6-та да намериш.

UB40 !



Тема Онзинови [re: Xoндa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.11.03 00:08



верно е "специалист", но това че препечатва статиите си има и плюсове - малко неверни неща има в тях.
За дори единични откази и аз не съм чувал, в Хонда клуба една Сивик 3-та ген. смени 12-годишен акумулатор тази есен....
Колкото до хондовския взрив - чети внимателно. ВТЕК и без да е Тайп Р има лимитери и над 7000 оборота - ЕТО ЧЕ МОЖЕ. Иди го кажи на 2 от СРХ-ите в клуб Хонда :-))) А към теб - стига си чел само, вземи да покараш всички тия коли че специално за Хонда май си сядал само в Акорда , м ? Е, ако очакваш от него въпросния "взрив" или обороти - нормално е да не ги получиш (вероятно нямаш и ВТЕК ?). Акорд е замислен като семеен модел по-скоро.

UB40 !



Тема Re: Онзинови [re: jamie]  
Автор Honda (любител)
Публикувано22.11.03 00:21



Джейми, не знам на колко си години, но със сигурност когато аз съм карал Триумф Аклейм/Хонда Балейд ти си тикал някое колело, може и тройка

Колкото до каране на коли, и десет да си карал и сто да си, пак ще е мнение върху една минимална извадка - не може без четене.
А относно Акорд - след 98г. всички са VTEC и усещам 'взрива' всяка сутрин като отивам на работа.

Редактирано от Honda на 22.11.03 00:42.



Тема Балейданови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.11.03 01:00



не е имал ВТЕК (ако говориш за 3-та ген Сивици), та и 1.6 не е имал. Съмнявам се да е бил редките 1.5 ПГМФи, сигурно си бил карбуратор 1.5 86 коня.
Ако си го карал нов - тъкмо съм бил на колелце без помощни :-)))
За четенето - почти да се съглася. Аз не давам мнение за 100, а за 10 - така че най-добре е да си се кача в тях. След 98 ? Хмммм, 1.8 не е ВТЕК, дизелите също, предполагам има и доста 2.0 не-ВТЕК.
ПП: Като го усещаш, какво недоволстваш че го няма ?

UB40 !



Тема Re: Балейданови [re: jamie]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 01:08



Изглежда сред десетте не е имало пресни колици. А и да прочетеш явно си пропуснал.



Тема Не е,нови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.11.03 01:35



няма как да е - не съм в Англия и не давам мнения позовавайки се само на печатните издания :-)))
Кога стана калайджия, кога ти почерня **** !

UB40 !



Тема Off-Topic to Jamieнови [re: jamie]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 02:46



Jamie, какъв ти е проблема приятел? Аз се опитвам да помогна с информация на хората, които питат и предпочитам да я дам най-вече под формата на уеб-линк, за да не звучи голословно или да им насадя мое мнение. Ти от друга страна, винаги говориш хапливо и дори постингите ти да съдържат истина, минават като заяждане. Аз пиша отскоро тук и имам чувството, че помагам по някакъв начин на хора от Б-я, търсещи информация. Дори съм изпитвал няколко пъти удовлетворението да ми кажат 'благодаря'. Предполагам ти от своя страна изпитваш удовлетворение като ядосаш или клъвнеш някого или пък те 'изгонят' от някой клуб. За съжаление явно твоята стратегия е по-успешна, защото заяждания са 80% от всички писаници тук. Здраве да е. Мен са ме възпитали да отстъпвам.



Тема Без да ми се цупишнови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано23.11.03 23:09



но оставам с впечатление че освен уеб-линкове друго не даваш.Там е проблема.
ПП: За успешните стратегии в клубовете - има нужда да правиш такива заключения - това подсказва целите и начина ти на мислене. Хайде като си възпитан - да те няма !

UB40 !



Тема civic vs. corolla...izborut!нови [re: jamie]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано24.11.03 02:12



abe neznam kude tochno iska johny da ya kara tazi kola, ama ako shte go pravish v BG, vze mi si corolla, da ne te boli glava, sled kato popadnesh v po-golyamshka dupka! prednoto okachvane na civica, poradi dizaina si, ima poveche slabi mesta, koito pri udar v dupka, biha mogli da podadat, razbiyat, schupat i t.n., ot kolkto corollata. v tozi smisul e po-sigurno da se kara corolla, osobenno v BG, i drugi takiva strani sus nepredvideni dupki i prepyatstviya po putishtata.
vuv vruzka s otkazvaneto na el. stuklata na civica, sum bil svidetel, i suotvetno i chovekut koito gi opravi, otkazvat, ima go tozi moment, sega do kolko chesto neznam.
kakto vinagi sum kazval, ot lichnite si remonti po civici i corolli, mislya che civica ima tvurde mnogo "slabi mesta" koito biha mogli da predstavlyavat opastnost, za bugeta na sobstvenika, a i nesigurnost na put.
govorya za dalkata, i po-tochno za tehnite lageri i kolela, koito zdavat bagaza ot vreme na vreme, a edno novo delko e.... MNOGO pari!
auspuhnata sistema im ruzdyasva, tova e verno, bez znachenie dali kolata se kara ili ne! toest slaba lamarina sa polzvali. povecheto civici ne sa v sustoyanie da razvivat oboroti nad 6-6.5K, poradi dizaina na glavite si: izpolzvat ramene za kontrol na klapanit, a ne direktno natiskane ot gurbicite na razpredelitelniyat val, koeto pozvolyava razvivaneto na visoki oboroti.
za corolata trybva da se pomni, che vinagi ima dva modela, tozi za sportnite entusiasti, i tozi za vsekidnevnite "normalni"shofiori, i vseki model e suobrazen sus iziskvaniyata na suotvetnite mu potrebiteli. civica, se dvizi po-malko po-druga logika, tam e obedineno da nyakude i sportnoto i normalnoto, no az vinagi sum vyarval che, e nai-dobre da imash ili sportna, ili normalna kola, shtoto smeskata mezdu kon i krava ne vinagi dava dobri rezultati
za burzite skorosti, mislya che corollata e mnogo podhodyashta kola, zashtot tya e dosta burza dori i vuv normalniyat si vid, za primer: edna stara corolla 74kc, sus zadno predavane i 8klapanov dvigatel 1.6, razviva tochno tolkova (195km/h) kolkoto i edna po-nova civic 1.6 16klapana, sus neinite 110kc, i predno predavane!( i da, civica, nabira po-burzo, no do sushtata tazi granica)!
i otnovo, edna stara corolla sus sportniyat si variant, 124kc 1.6 16 klapana DOHC, i RWD, razbiva edin Civic CRX 1.6 VTEC sus 150kc i predno predavne, kato i dvete koli sa si v standartna forma. tova ne sum go izmislil az, ima mnogobroini sluchai, a i nikoi ne go usporva.
ta zatova, kazvam che e hubavo da se pomisli HUBAVO, kogato izbirash mezdu Toyota i Honda, i da vzemesh pravilniyat izbor, a toi spored men, e Toyota!




Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: punkara]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 10:51



Awe pich poneje ako si wzimam corolla iskam da si wzema s dwe wrati 1,4XLI, no w Sofiq nikude ne sum wijdal takiwa i se pritesnqwam ako stane neshto dali shte moga da si namiram chasti (dano da ne mi se nalaga chesto de :)) za kolata, zashtoto qwno e, che ne ot nai - masowite.



Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: johny]  
АвторToyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 13:28



Naprotiv, tozi model e masov. Niama da imash nikakvi problemi. Na tel. 713423 moshesh da se dogovorish vidish tova (ako ne e prodadeno) - cena 7600, probai da ia saborish:





Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: Toyota_fen]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 13:44



Da tochno takowa neshto imam wpredwid. Za sujalenie mi ostawat oshte nqkolko meseca da subera parite i nqma smisul da se obajdam sega. Blagodarq ti za infoto.



Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: johny]  
АвторToyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:16



Moshe bi za tova veche imash parite... Samo triabva da si napravish edna ekskurzia do Germania...





Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: Toyota_fen]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:34



Abe wsushnost kolko se oskupqwa kolata, dokuto q dokarash ot Germaniq do Bulgariq (mita, taksi i t.n.t.)?



Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: johny]  
АвторToyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 17:12



Za Germania:
Colovi nomera + zastrahovka - 130 euro (do 5 dni triabva da se priberesh ot Germania)
Pat - 100 euro
Mito i DDS - max 1500 lv.
Moshe nesto da se naloshi da pravish po kolata - ot men savet - za Toyota zadalshitelna smiana na angrenashen remak!

Ima smisal samo ako si reshil da si napravish ekskurzia, ako imash rabota tam (kato mene) ili imash rodnini.

Ot Italia kazwat, che e nai-eftino, no az niamam opit.



Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: Toyota_fen]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано25.11.03 23:58



ot italia ne e hich evtino! evtino e za mafiata, deto izdava mente zastrahovki i pr. dokumenti, inache adski muki, dulgo vreme za opravyane na dokumentite i skupa zastrahovka.
a tuka toyotite, osobenno tezi po-starite pochti ne se namirat, toyota probi tuk prez 1999, sus Yarisa, i sega zalya pazara sus corolli, RAV4-ki, avensis i kakvo li oshte ne, razbi fiat, lancia, alfa, napravo svyat im se izvi! i struvat adski skupo tuka toyotite, durzat si cenata!





Тема Re: civic vs. corolla...izborut!нови [re: punkara]  
Авторjohny (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 11:55



Ami taka kato gledam i za 6000-7000 lw moga da si wzema corolla 1,4xli 93-94 godina bez ekstri.



Тема Re: corolla vs. golf3нови [re: johny]  
Авторrollacost (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 02:18



az karam corolla'94 model EE101 motorcheto mi e 1,3 ama injection i 16v .vadi tochno 89 konq po dyno.abe s dve dumi mnoo qk model.karam go treta godina i ne sym go barnal.smenih samo okachvaneto s malko po sportno i tova e.opredeleno ti predlagam corollata pyk ako si namerish E11 deto sa G6 golfovete mojesh da gi zabravish niakade po sredata na pytq.a za tova kak da razberesh dali e proizvedena v Japan-pyrvite dve bukvi ot VIN coda trqbva da sa "JT" ili mai samo "J"-to vyrsheshe rabota :)))ako islkash poveche info za corolla pishi mi na :trainspoting@abv.bg



Тема Re: Мислимнови [re: jamie]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано21.01.04 09:17



Джими на кой модел казваш Корола Купе???

Аз днес търсех купе година '93 и има само с 4 врати!?!



Тема Re: Мислимнови [re: jamie]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано21.01.04 09:20



всъщност на мерих тези 2-а модела от 1991г. - SR5 Sport Coupe 2D и
GT-S Sport Coupe 2D !

Но не намерих снимки на тези модели, можеш ли да ми покажеш???




Тема Винагинови [re: Kykepa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.01.04 11:27



пред СР5 избирай ГТС - ако те влече по-спортната кола. СР5 обаче е по-икономична и далеч по-добра за натоварено движение в града.
Тия дето ги гледаш вероятно са с предно предаване - взимай си и газ !
Моята е доста различна - последните със задно предаване - чаааааак от 84-та година.

UB40 !



Тема Послъгваш !нови [re: rollacost]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.01.04 11:31



89 кона на дино-стенда значи поне 105 на вала, а този мотор едва ли е толкова :-))
Той си е 86 на вала по спесификация.

UB40 !



Тема Za jamie i drugi Toyota fansнови [re: jamie]  
АвторtheFan (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 12:17



Kakvo sht e kazete za Toyota Corolla 2.0D...

hubav li e toz dvigatel ili se troshi...
kak sa dizelite na Toyota kato mehanika i kato kapriznost /nali nashta nafta e bokliuk/ inache znam che zato okachvane sglobka i dr. Corollatata e No1



Тема Re: Za jamie i drugi Toyota fansнови [re: theFan]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано26.01.04 02:57



pochistvai si filtura na naftata po-chesto i nyama da imash problem!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.