Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 15.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема RAV 4нови  
Автор US Taxpayer (GCH)
Публикувано17.10.03 06:14



Колеги, някой карал ли е RAV 4, щото доста се интересувам от този модел, най-вече от възможностите му като AWD SUV. По точно ме интересува как е при каране в зимни условия (сняг и лед), иначе за off-road не представлява интерес.
Освен това ме интересува каква е цената в България, щото се двоумя дали да го вземе от Америка и да си го закарам след около 1.5-2 години или да го взема от BG, само че там цените са май доста по високи, та ще решавам допълнително. Освен това в полезрението ми са още Honda CR-V i Subaru Impreza Wagon ili Outback щото зимно време си падам по ходене по Пампорово, Боровец и Банско та си ми трябва нещо AWD, ма най вероятно ще е Тойотата.



Тема Re: RAV 4нови [re: US Taxpayer]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 17:57



Sto propuskash Land Rover. Za tvoite nushdi Land Rover Freelender ste e nai-dobroto reshenie. Japoncite sa po-neshni. Inache RAV4 e nai-dobrata meshdu posochenite. Subaro hich go niama v dalbok sniag - liaga po korem i naiama izmakvane bez chushda pomost.
LAND ROVER is the best!



Тема Re: RAV 4нови [re: US Taxpayer]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано18.10.03 21:46



като качества на SUV не мога да кажа, не си падам много по тях, но съм сигурен че не е лошо. проблема е друг обаче, ти ще трябва да му платиш транспорта, отделно мита, данаци, акцизи. не ме питай колко ще са, щот представа си нямам, но се пак говорим за 2.4Л, 161 коня(ако ще взимаш чисто нов, 2003 додела е 2.0Л, 148 коня). до колкото съм чувал, в Бг. карат предимно дизелови Rav4.



Тема Чул си грешно.нови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 01:23



1-ва генерация РАВ 4 тук се предлага САМО с 2.0 БЕНЗИН двигател.

UB40 !



Тема Re: RAV 4нови [re: c23O]  
Автор US Taxpayer (GCH)
Публикувано20.10.03 02:17



Вярно е че мито+акциз+ддс за такава кола са си доста висока сума, само че в момента има едно положение в митническия закон в България, че ако си живял и работил законно някъде в чужбина при окончателното си завръщане в България може да си докараш личната кола която си имал там без да и плащаш никакви мита и данъци, като условието е тази кола да си я имал не по малко от 6 месеца преди завръщането ти и ти да си живял най-малко 6 месеца преди завръщането ти. Като я вкараш, после две години нямаш право да я продаваш в България. То имаше и подобна тема преди няколко месеца по тези въпроси в клуб Българи в Америка.
Иначе гледах цените на подобни коли в България, значи за Хонда CR-V са 40000-42000лева + ДДС което стъпва на около 50000 лева и при сегашния курс на долара това е някъде около $ 28000, за РАВ4 не намерих данни колко е цената и в България ма сигурно и тя ще е там някъде. Иначе тук може да се намери за MSRP okolo $ 18000 даже от ония дни гледах една на около година и нещо и 20000 мили за $ 15000 и доста се подвоумих за нея. Пък и като се има предвид, че аз тази кола като я вкарам в България няма да я карам постоянно щото пак ще пътувам по чужбина нещо не ми се дава каквато и да е сума наведнъж в брой за кола, която ще я карам около половината време от годината, та правя сметка да я взема тук на изплащане, да си я ползвам тук и след това да си я закарам.



Тема Re: Чул си грешно.нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано20.10.03 08:45



parva generacia otdavna ne se proizvejda , tuk govorim za nova/polunova kola



Тема Re: RAV 4нови [re: US Taxpayer]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано20.10.03 08:52



MSRP na Rav4, 2WD, 5 speed e pochti $19K(vkluchvashto transportni taksi), no do kolkoto razbiram ti go iskash da e 4WD, i eventualno avtomatik, ta togava cenata stava na malko nad $21K(base model), no vinagi moje da gi spazarish za nesto blizko do Invoice. no vav vsichki sluchai ste e po-evtino tuk ot kolkoto v BG. ako mojesh da napravish trika det da ne plastash mita i danaci, togava deistvai. skoro se beshe otvorila tema v klub Българи в Америка i do kolkot razbrah transport do Germania e $1200(ne sam sigurn za sumata), do BG ste e poveche, no pak e dosta po-malko ot kolkoto da si go kupish ot BG.
btw, mislia che niama da ti pozlvoliat da iznesesh kolata ot USA predi da si ia izplatil, ta proveri i tozi varpos.

Редактирано от c23O на 20.10.03 08:54.



Тема HRV ?нови [re: US Taxpayer]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 12:56



Защо не обърнеш внимание на този модел Хонда ? Малко по-"несериозен" вседеход е, но доколкото разбирам - това е и целта.

UB40 !



Тема Да,нови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 12:58



но в България 1-ва генерация значително превъзхожда 2-ра по брой продадени коли ---> преобладават бензинките ;-))) Мисля че за това ставаше въпрос.

UB40 !



Тема Re: HRV ?нови [re: jamie]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 15:14



По-добре да беше сложил думата всъдеход в кавички




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.