Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 20.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Тема Za Honda i Toyota !!!нови  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано31.08.03 22:44



Znam, 4e moje bi mnogo e obsujdana tazi tema,
no iskam da iskaja moeto mnenie i da prou4adrugite!

Po printzip az sega karam Toyota(1-ta kola v jivota mi, naistina),
no se sdobih s neq malko slu4aino i za6toto mi be6e nujna kola,
otkolkoto da tursq to4no tazi marka.
Drug e ?-sut, 4e moje bi ot sega na tatuk pogledut 6te mi bude osnovno naso4en kum tazi marka i izob6to kum Japan kolite.
Az i predi bqh 4uval, 4e sa mnogo ka4estveni, no ne bqh gi probval e sega ve4e znam!


Ta moeto mnenie po ?-a Toyota VS Honda e:
Govorim bez Lexus i Acura !

1. Mislq 4e Toyota sa po izdrajlivi i tehnite modeli sa malko po-luksozni ot na Honda.

2.Honda sa s po raz4upen, sporten dizain i imat pove4e sportni modeli ot Toyota.
(tova se otnasq za '90-te god., vij to4ka No.6)
3.Oka4vaneto na Toyta e po-meko, a na Honda po sportno.

4.Тoyota ima pove4e visokoprohodimi modeli kato pikapi, jipove.

5.Kato razglejdam oficialnite saitove na dvete firmi vijdam, 4e Toyota
ima dosta po-dobur sait i po-bogat izbor na modeli-17
(pak da kaja bez mod. na Lexus)

Nqkoi 6te kajat, 4e sum pristrasten, no neka razgledat:
www.toyota.com
www.honda.com

6. Otnosno tvurdenieto mi No.2(po gore), vijdam 4e sportnite mod. na Toyota sa
pove4e i dizaina im nadminava Honda.



Moje nqkoi ne6ta da ne sa verni, no po-zapoznatite 6te me popravqt.

Pusnah tozi posting i v dvata kluba za da stane po-interesno i da ima pove4e mneniq po ?-a !!!


Izkajete svobodno mnenieto si !



Тема Re: Za Honda i Toyota !!!нови [re: Kykepa]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано01.09.03 02:19



ta veche niakogo go beshe kazal mnogo tochno: 'Honda za batko, Toyota za tatko'.
viarno e che Honda kato cialo imat po sporten duh v tiah, vapreki che v ne dalechnoto minalo Toyota sasto imaha dosta sportni modeli(za sajalenie tova ne se zabeliazva v dneshno vreme). skoro vreme ne sam vijdal Toyota da izkarat istinska sportna kola. MR2 go dokarva, no samo za hora pod 1.80m visoki , novata Celica e bokluk, Solara ne se predlaga sas skorosti(V6 dvigateli, za tova bih izbral Accord coupe), Supra e legendaren super sporten model, koito za sajalenie go niama ot 98 godina(v USA), i Lexus IS300 e edinstvenata kola na Toyota koiato mi dopada spored moite iziskvania. ot drugata strana, t.e. Honda, mi te imat S2000(vinagi bih go zel pred MR2), imat NSX(super sportna kola), Acura TSX/evropeiskia Accord(buh go predpochel pred Camry, no ne i pred IS300), Accord 2dr(veche kazah che go predpochitam pred Camry-Solara, poradi fakta che go ima sas 6 skorosti, a i drugi takiva), Acura RSX/evropeiskia Civic S(ili nesto takova beshe, vinagi ste go predpocheta pred Celica, posledna generacia). Toyota sa nablegnali mnogo v biznesa sas SUV-ita i Truck-obe(Rav4, HighLander, 4Runner, Sequoia, LandCruiser, Tacoma, Tundra) i prodaljavat da vkarvat se poveche pari v novi zavodi i modeli, Toyota naistina navlizat mnogo zdravo v biznesa sas tejkata artileria, izglejda che e za smetka na sportnite modeli . Honda obache sasto imat ogromna industria, se pak da ne zabraviame motocikletite, jetove, kosachki za treva, a sam siguren i drugi.
ta v kraina smentka naistina opirame do spora BMW vs MB (Levski vs CSKA), mi prosto sichko si e do sobstveni predpochitania i individualni modeli. a kolkoto do izkazvaneto che Toyota izdarjat poveche, ne e viarno, smitam che i dvete marki sa s ednakav jivot, do kolkoto se grujish pravilno za tiah.



Тема Re: Za Honda i Toyota !!!нови [re: c23O]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано01.09.03 03:11



az sum rabotil nad mnogo toyoti, no sum pipal i hondi, i znam kakvo se krie zad lamarineniyat dizain i na dvete. chast ot zdravinata na toyota idva ot fakta, che vsichko e osigoreno ne po edin put, dva puti ami po tri puti. honda civic, v sravnenie s corolla (neka sravnim koli ot edin klas) e napravo detska igrachka, razvivash 20 vinta i kolata e gola, meko kazano. vsichko e minimalizirano do maksimum, ako edino bolche stiga, edno ima i po-tunichko ako moze. zatova i hondite davat vid na leki polu-itinski koli, po moe mnenie, v sravnenie s toyotite. i vupreki che mnogo puti sum se yadosval s gaichen kliuch v ruka, che sa slozili tolkova mnogo boltove v toyotata, si davam smetka che tova e i edina ot glavnite prichini toyotite da sa tolkova zdravi.
ot gledna tochka na vutreshnite detaili, mislya che honda oshte imat mnogo da se uchat za da stignat kachastvoto na toyota (da ostavim dizaina na strana). prosto kato cyalo corollata e po-dobre postroena ot po-kachetveno izraboteni, i ot po-kachestveni materiali kola, v sravnenie sus civica. i tova vazi i do den dneshen, shtoto probvah novata civic Type R (200kc) i corolla T-sport, samo sus vlizaneto chovek razbira koga e v toyota i koga ne. mislya che honda, kakto mazda, gledat da spestyat ot kachetvoto na materialite i tyahnata izrabotka, koeto pri toyota e napravo nemislimo. edna ot glavnite prichini za kachetvoto i izrabotkata na toyoya, e tyahnata sobstvena unikalna proizvodstvena sistema, koyato honda, edva li shte stignat v blizko budeshte.
tova e moeto mnenie, bazirano na lichen opit s dvete koli, i kato shofior, i kato montior...:)
punky



Тема Пристрастен си, [re: punkara]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано01.09.03 12:33



но нека да се изкажа и аз.
Имам и Хонда (имах още 3 броя), и Тойота (АЕ86-цата).
Тойота е с по-солидна изработка. Хонда - по-динамична. Скоростната кутия на Хонда е МНОГО по-добра. Двигателят на Тойотата пък тегли по-добре в по-широк диапазон от обороти. Еднакво икономични са. Еднакво стабилни на пътя. Тойотата е доста по-шумна (предполагам заради задното задвижване). Еднакво се засягат от корозия ( на пръв поглед - това е различно за всяка кола все пак). Поддръжката на Хондата е по-евтина.

Ами общо взето това е. Колите ми са дърти - което предполага и с повече проблеми от по-новите. Произведени са в Япония обаче ! :-)))

UB40 !



Тема Re: Пристрастен си,нови [re: jamie]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано01.09.03 15:26



suglasen sum s teb jamie, samo che me pritesni shuma za koito govorish v AE86? tova ne e normalno! molyate proveri difirencial, kardan i pr. shtot da ne bi da imamash nyakude problem!!!
inache zavisi ot digatelite i kutiite specialno za razlikite koito ti govorish. no edna 86-ca sus 4A-GE prosto shte skusa VTi sus 150kc dvigatel, i to samo zaradi zadnoto si predavane, dinamichnost i estestveno umenie na shofiora da se vuzpolzva ot tezi kachestva.
karal sum i dvete koli na limitite na vuzmoznostite im, i prosto prednoto predavane si kazva svoeto, osobenno pri zavoest put.
inache i sus corolla ae92 predno predavane(4A-GE) VTi nemoze da mi izbyaga! probval sum go mnogo puti sus edin moi priyatel koito kara CRX VTi 150kc. dori i na visokite skorosti ne uspyava, nad 210km/h i nagore.
abe 4A-GE si e 4A-GE i tova si e to...:)
a che sum pristrasten, to tova e yasno ot samosebe si, no koeto tvurdya vinagi e che pristrastyavaneto mi e v rezultat na praktika s toyotite, a ne prosto ot reklamna vuzbuda....:).
punky



Тема Не се притеснявай,нови [re: punkara]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано01.09.03 16:20



колата просто е по-шумна при високи скорости от Акорд да кажем (с Акорд я сравних). Може би свикнах на коли с предно - там шум има само в коша отпред - задните колела са само поддържащи.
Иначе при 160 и нагоре се долавят вибрации в тунела за кардана - ако сложиш ръка на него. Няма луфтове, ритмични шумове, биене. Никъде няма омасляване.

ПП: Иначе при 150 коня задното си дава бонусите - така е. Тези двете които сравних са към 80-90 коня. Голям майтап - Тойотата е с 195/13 гуми отзад но си ги превърта с лекота !

UB40 !



Тема Re: Za Honda i Toyota !!!нови [re: punkara]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано02.09.03 03:33



ta ti spomena Corolla T-Sport, tuk takava kola niama, no karai. ta tia idva sas 2ZZ-GE, nali? ili inache kazano ima sistemata VVTL-i, t.e. klapanite se otvariat po-dalboko(saotvetno po-dalgo) nad 6000rpm. ta ot kade e doshla taz ideia i ima li VTEC pochva u nas?

Редактирано от c23O на 02.09.03 03:35.



Тема Re: Za Honda i Toyota !!!нови [re: punkara]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано04.09.03 21:25



ta reshih da napravia macha po-interesen
ta poneje temata beshe publikuvana i v klub Honda, eto tiahnite mnenia (tova det e pisano ot ADH-Honda e dosta dalgo, no si zaslujava cheteneto).
ta






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.