Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 17.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЛЮбимите ми Тойотинови [re: Dunlop]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано02.09.03 20:27



o da, Matrix-a e zdravo GM
na Corolla-ta interiora e mnogo po dobar, a gledam che e pochti sastia kato na evropeiskata Corolla



Тема Re: ЛЮбимите ми Тойотинови [re: Kykepa]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Lexa)
Публикувано03.09.03 09:37



има атмосферен 1.8 литров двигател, който е номиниран за най-добрия двигател в В Европа рез миналата година. Цял живот може да се кара тази кола спокойно без да се рабере че од каака има още един двигател. Той започва да работи над 6 хил. обороти.

А Лексуса вече вече морално устаря.
От Старите добра е Хонда прелюд 2.2 VTEC . .

Не е важно едно нещо колко струва, а колко си готов да платиш...

Тема Re: ЛЮбимите ми Тойотинови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 09:49



Takava e kolata na germanskia mi kolega, ot koito kupih moita Toyota Corolla EE90. Pokarah novata mu pridobivka malko (Berlin-Hamburg). Dava vsichko, koeto moshe da si poiskash ot edna kola. I mi se stori strashno ikonomichna. Samo che negovoa model e s 2 vrati. Ima li Toyota T-sport s 4 vrati?
Karal sam Honda, no Toyota s malko gi prevazhoshda v pochti vsichki klasove.



Тема Re: ЛЮбимите ми Тойотинови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано03.09.03 10:26



dvigatelia ne e losh(ne sam siguren samo zasto na nego pishe Yamaha, te triabva da imat prast v razrabotkata). viarno e che sled 6000rpm se edno se vkluchva turbo, naistina ima razlika, no kolko chesto vkarvash kolata nad 6000rpm. inache tuk ima goliam problem s tez dvigateli, stoto idvat sas 6-skorostni transmisioni kotii i kaji rechi seki mesec ni karat po edna takava stoto niakoi reshil da svali ot 6-ta skorsto na 4-ta, no po pogreshka ocelil 2-ra, ta poznai kvo stava s rpm-a
sas kakvi parametri e toz dvigatel(VVTL-i) v Evropa, tuk e
180hp
130 feet/lb(ako moje niakoi da go obarne v Nm, no ne e mnogo)



Тема Така ли ?нови [re: toyota_fen]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.09.03 10:42



С колко бе пич Тойота превъзхожда Хонда- да кажем с тази кола ?
Или греша че Хонда има от 2 години вече Сивик Тайп Р - с доста по-добри показатели ? Или ВТЕК не е с 10 години по-стар от ВВТИ ?
Определено Тойота е напред при пикапи и джипове, за останалото не е много ясно кой какъв е.

UB40 !



Тема Re: Така ли ?нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано03.09.03 11:12



VVTL-i e ideiata na VTEC, no ne i VVT-i !



Тема VTECнови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.09.03 11:32



има в поне 5 различни варианта - с различни цели (от пикова мощност до икономии на гориво). Хвърли им едно око - ти си технически грамотен и предполагам ще ти достави удоволствие !
ПП: Не казвам че Тойота ВВТИ не струва, не ме разбирай погрешно. Пионерите обаче са Хонда - най-много опит имат пак те.

UB40 !



Тема Re: ЛЮбимите ми Тойотинови [re: c23O]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано03.09.03 17:10



ама това е щот американците не са свикнали да карат мануални трансмисии

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: VTECнови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано03.09.03 22:20



abe ne be, na men mi e iasno che VTEC sa parvite sas taz ideia, a pak Toyota naiaksi kopirat i dorazrabotvat tiahna si ideia. stava vapros che VVT-i ne e bash tova koeto e VTEC, pri VVT-i prosto imash efekta na po ranno otvariane na klapanite pri visoki oboroti. VVTL-i e sistemata koiato napodobiava VTEC, pri neia klapanite stoiat otvoreni za po-dalgo. ustroistvoto na VVTL-i e dosta po-slojno ot na VVT-i. v momenta pochti sichki dvigateli na Toyota sa VVT-i, dokato VVTL-i e samo tozi 1.8L(2ZZ-GE). v kraina smentka za VTEC sam chuval samo na teoria kak raboti, i ne e kato da sam koi znae kolko zapoznat, ako niaki ima link s poveche informacia da dava.



Тема Re: Така ли ?нови [re: jamie]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 15:17



Jamie, Mislia che me razbirash pogreshno. Imam predvid ne tolkova tehnicheskoto nivo, kolkoto izpalnenieto i komforta. A i ne otricham, che mnenieto mi se bazira na subektivni usestania. Karal sam Akord i Carina, Civic i Corolla - Toyota mi stoi po seriozno i stabilno. I poneshe karam vse stari koli, struva mi se, che Toyota izdarsha poveche. Moiata Toyota e na 13 godini, bez petance rashda s orginalnata boya - blesti kato nova. I interiora e super. Honda kato che li staree po-barzo. Po neshni koli sa.
Pozdravi!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.