Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 16.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Първи впечатления от Каринатанови  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 12:02



Здравейте колеги, покарах тия дни повечко новата каринка по пътищата на родината и бързам да споделя впечатления.
Като ми кажат "имам две новини..." - винаги избирам първо лошата, затова и сега ще започна първо с лошото, което не е толкова лошо, но не е перфектно както останалите неща.
Най напред ме изненада разхода - 8.2 средно, 95Н, за 200км. градско и 550 извънградско. Видя ми се височък, но може би съм се поразглезил от дизеловия ситроен, който имам от по-рано. Както и да е този разход е реализиран при включен климатик и сериозно настъпване по пътя - 130-150 км./час.
Второто нещо което не ме изкефи е малко слабичкият мотор.
Като удариш камшика на 100-те кончета, имаш чувството, че част от тях мързелуват нещо. Сравнително добро ускорение на пета скорост имаш между 120 и 140 км., но след това еластичността спада и след 150 колата набира доста вяло и дори при леко нанагорнище неможе да вдигне над 160. За сметка на това при лек наклон 170 с 5 човека и пълен багажник не бяха проблем, но все пак - по нанадолнището и козя дърадонка се търкаля.
Сега хубавото - ами всичко останало - идеален комфорт, добра стабилност, невероятно поведение при неравност на пътя, много добра возия /да не забравяме, че слизам от Ситроен/ Отлична работа на климатика. Широка и удобна, дори и при 3-ма души отзад. А колко багаж събира това комби братчеееее, не е истина просто.
И за накрая един куриоз. Карам си и по едно време спираме за по кафе. Седим си в кафето, наслаждавам се на хвалбите на возещата се с мен компания по адрес на Каринката ми и гледам доволно като пребозало теле . И в този миг.....о ужас, нещо капе на бързи капки отдолу и прави локвичка. Тичам, залягам - капе, помирисах го - не мирише, даже го близнах - вода. Ми че то в таз кола вода няма....даже в чистачките има тайнствена синя течност, която мирише на сапун "Белые духи". А сега де....вдигам телефона и звъня в ТМ Ауто - викам така и така, аман заман..... КАПЕ!!! Приемчика вика... "Както ми го обесняваш туй ше е конденза на климата - карай и пей, но от време на време поглеждай температурата данеби да е антифриз". А, че не е антифриз аз знам, щото го лизнах - колко антифриз съм изпил едно време покрай москвето на тате...та така. Малко дълго излезе ама така дойде

Кофти, кофти ама гот!


Тема Ти пък !нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано25.08.03 12:32



Хем комби и голяма кола, хем нисък разход (а той не е висок-с клима си над 120 !) че и демараж !
Да беше си намерил 2.2 :-))))
Макар че да не вдига 160 ми се вижда нещо съмнително.....

UB40 !



Тема Re: Ти пък !нови [re: jamie]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 13:25



не бе 160 си ги вдига ама след 150 ускорява бавно и ако е малко нанагорно над 160-165 вече не ще.
А да ти кажа честно въобще не съм търсил Тойота когато тръгнах да си купувам кола. Около месец си търсих Лагуна, с клима и в добро състояние и да е около 8000 лева, докато случайно попаднах на Каринката /беше паркирана до една Лагуна на една автокъща и затова я забелязах/, но поне до сега, нито за момент не съм съжалил.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Ти пък !нови [re: jamie]  
АвторToyo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 13:48



Супер ти е колата братле.Не искаи повече мощност от 1.6 двигател.
Ако имаш проблеми по нататък пиши ще помагам.Моита е същата само че 2.0 16v.



Тема Re: Ти пък !нови [re: Toyo]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 14:23



И аз си я харесвам
10х за предложението. Двойката със сигурност дърпа по-яко, а като разход как ти е

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Ти пък !нови [re: the_rider]  
АвторToyo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 15:45



Като разход горе-долу като твоята.При спокоино каране до 140км/h около 7.Над 140 около 8л.Но върви яко над 4000 оборота под тези обороти е малко мудна.



Тема Re: Ти пък !нови [re: Toyo]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 16:04



и твоя та ли е SW или е седан

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Ти пък !нови [re: the_rider]  
АвторToyo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 16:23



Седан е.И сега искам малко да я накипря.Исках да и сложа REMMUS но ми каэаха че нямало да върви както трябва с него.Искам и хубави лети джанти да и сложа но нямам време да обикалям.



Тема Re: Ти пък !нови [re: Toyo]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.08.03 17:24



щом те влече... мене и така си ми харесва, пък и не е резачка като твойта, че да я кипря с такива неща. Мойта си е типичен семеен автомобил, откъдето и да я погледнеш.
Абе книжката с инструкциите за използването на къкв език ти е, моята е на италиански, бъкел не отбирам Оня ден исках да видя какъв и е полезния товар, щото бяхме с бая багаж, а не искам да я тормозя - нищо не разбрах братче. И друго, гледам не ми свети на таблото индикация за къси светлини, само за дълги и сега незнам не работи ли или по принцип си няма..е такива радини вълнения. Приятелите ме бъзикат, че се вманиячавам, може и така да е ама мнооо се дразня нещо да не ми работи.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Ти пък ! [re: the_rider]  
АвторToyo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 17:43



Моита книжка е на немски.А за късите няма лампа само за дългите така е почти на всички японски коли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.